Pranešimai

Coder Dojo programavimas vaikams

Mieli mokinių tėvai,

Ar jūsų vaikas praleidžia valandų valandas prie kompiuterio ir vakarienės ją/jį prisikviečiate tik pajuokavę, jog pakeisite wifi kodą? O gal jos/jo auklėtoja nuolatos pasakoja apie ilgas valandas bibliotekos skaitykloje prie kompiuterio? O gal jūs svajojate, kad jūsų dukra ar sūnus taptų garsia/iu Lietuvos inovatore/iumi? O pradžiai, kad sukurtų mielą šeimos ar giminės interneto svetainę? Jeigu taip, šis laiškas jums! 

Kviečiu paraginti savo vaiką praleisti laiką prie kompiuterio prasmingai – išmokti programuoti! O tai išmokus, ne tik susikurti pamatus vienai sėkmingiausių ir rinkoje darbdavių ieškomiausių profesijų, o taip pat leisti laisvalaikį smagiai ir kūrybingai. Programuoti išmokę vaikai sako, kad tai linksma veikla! Tai nauja, jaunimui artima patirtis kasdien! Programavimas šiandien jau peržengia tiksliųjų mokslų ribą: tai kūrybiškumas, problemų sprendimas, komandinis darbas. Tai patyrę siekia tobulėti su gerokai didesne aistra ir užsidegimu. 

Ką daryti? Visų pirma, kviečiu kartu su dukra ar sūnumi į Coder Dojo parodomąją pamoką, kurią rengsime ir jūsų miesto vaikus „užkrėsti" programavimo supergaliomis bandysime Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje š.m. gegužės 27 d. nuo 15 val. Į užsiėmimą prašome registruotis šiuo adresu: https://goo.gl/UwBH3e Jei turite galimybę, atsineškite savo nešiojamą kompiuterį. Jei ne - ne bėda. Bibliotekoje yra kompiuterių, kuriais vaikai galės naudotis užsiėmimo metu. 

Kas yra Coder Dojo? Coder Dojo - bendruomeniniu savanorystės pagrindu sukurti programavimo pradmenų mokymo klubai 7 – 17 m. vaikams ir jaunimui. Coder Dojo (www.coderdojo.com) skatina vaikus/jaunimą ir jų tėvelius mokytis programuoti, kurti tinklapius, žaidimus ir kitais įdomiais metodais sužinoti daugiau apie technologijų pasaulį ir gal būt su tuo susieti savo profesinę ateitį. Juk tai - labai paklausi profesija, kurios specialistų Europoje ir visame pasaulyje trūksta. Šiuo metu 57 šalyse veikia apie 700 Coder Dojo klubų, kurie yra surengę tūkstančius renginių. Kartu padėkime Coder Dojo pasauliniame žemėlapyje atsirasti ir jūsų miestui.

Ne tik berniukams! Džiaugiuosi, kad šią idėją palaiko nuostabios ambasadorės: aktorė Beata Tiškevič-Hasanova ir sėkmingiausio Lietuvos startuolio pasaulyje „Vinted“ įkūrėja Milda Mitkutė. Smagu, kad programavimo supergalia tiki dvi drąsios ir idėjų kupinos moterys. Noriu, kad Coder Dojo dalyvautų kuo daugiau mergaičių. Programavimas yra visiems ir ne – tai ne nuobodu!

Vaikai, atėję į Coder Dojo užsiėmimą, bus mokomi, kaip sukurti pirmąją interneto svetainę. Jiems padėti pasirengę Lietuvos IT įmonėse dirbantys programavimo profesionalai - Coder Dojo mentoriai. Tikiu, tai gali būti pradžia, už kurios dalis vaikų užsikabins, supras, kad prie kompiuterio galima ne tik žaisti, bet ir kurti. O galbūt vieną dieną vienas iš šių vaikų sukurs Google dydžio įmonę. Lietuvoje. Tai yra mano didžiausia svajonė.

Padėkite savo vaikui pažinti technologijas, paraginkite įgyti tikrų supergalių! Kurkime Jūsų vaikų ir Lietuvos ateitį kartu! 

Plačiau apie Coder Dojo:
Registracija:  http://goo.gl/forms/2g0gaVDodx
Kas yra Coder Dojo?
Coder Dojo yra pasaulinis savanorių vedamas judėjimas, kuris skatina 7- 17 m. vaikus/jaunimą ir jų tėvelius mokytis programuoti, kurti tinklapius, žaidimus ir kitais įdomiais metodais sužinoti daugiau apie technologijų pasaulį. Šiuo metu pasaulyje yra apie 700 Dojo klubų 57 šalyse, kurie yra surengę tūkstančius renginių. Daugiau informacijos: www.coderdojo.com ir www.coderdojo.lt 
Coder Dojo skatina vaikus ir jaunimą domėtis programavimu, nes tai yra labai paklausi profesija, kurios specialistų Europoje ir visame pasaulyje labai trūksta. Coder Dojo reikšmė: coder – angl. k. „programuotojas“, dojo (tariamas ‚doudžeu‘) – iš japonų kalbos „mokymosi vieta“, senovėje tai buvo prie šventyklų prijungtos salės, kuriose buvo praktikuojama meditacija ir kovos menai. 
#CoderDojoLietuva 
Coder Dojo idėją į Lietuvą atvežė skaitmeninius verslus praktiškai pažįstantis europarlamentaras Antanas Guoga. Jis, kaip aktyvus skaitmeninės rinkos darbotvarkės Europos Parlamente dalyvis, buvo pakviestas tapti šio tarptautinio projekto ambasadoriumi Lietuvoje. Pasikvietus į pagalbą dar dvi šaunias ambasadores - sėkmingiausio lietuviško startuolio "Vinted" įkūrėją Mildą Mitkutę ir aktorę, visuomeninių akcijų iniciatorę Beatą Tiškevič - drauge su renginio #SWITCH! komanda 2016 m. Lietuvoje bus surengta 60 programavimo užsiėmimų vaikams ir jaunimui. Tikimasi programavimo galiomis užkrėsti 6000 vaikų ir jaunuolių. Pagrindinis tikslas, kurio siekia Coder Dojo Lietuva iniciatoriai - bent keletas klubų, kuriuose vaikai nuolat galėtų tobulinti savo programavimo įgūdžius. 
Kas vyksta Coder Dojo metu?
Į Coder Dojo susirenka dalyviai: vaikai ir jaunimas bei jų tėveliai. Kiekvienas dalyvis turi turėti savo kompiuterį arba galimybę pasinaudoti bibliotekos įranga. Mentorius/mentorė pristato dienos temą ir mokymosi planą. Tai gali būti įvairios paprastos programavimos kalbos, žaidimų ar tinklapių kūrimo menas. Mentorius parodo porą pirmųjų žingsnių projektoriaus pagalba ir suformuoja užduotį. Dalyviai imasi užduoties, o mentorių komanda (po maždaug vieną mentorių aštuoniems dalyviams) padeda, jei dalyvis/dalyvė turi klausimų. Pirmosios pamokos labai paprastos ir orientuotos į jokių žinių neturinčius vaikus ir jaunimą. Idealiu atveju jau pirmo Coder Dojo metu pavyks rasti vietinį programavimo entuziastą, kuris/kuri galėtų koordinuoti nuolatinius susitikimus ateityje.
Kodėl biblioteka yra gera vieta rengti Coder Dojo?
Didžioji dalis užsiėmimų Lietuvoje bus vykdoma bibliotekose, kurios atlieka daugialypį vaidmenį bendruomenėse. Tarp kitų misijų, šiandien viena svarbiausių bibliotekų misijų dokumentų saugojimo - tai informacinių technologijų ir kompiuterinio raštingumo mokymo vieta. Biblioteka yra visiems pasiekiama ir atvira erdvė, kuri turi puikų inventorių tiems Coder Dojo dalyviams, negalintiems naudotis nuosavais kompiuteriais. XXI a. bibliotekos ne, kaip galbūt buvo pranašaujama, praranda savo vertę, o įžengia į skaitmeninę erą. Coder Dojo projektas yra puiki galimybė pabrėžti šią svarbią bibliotekų funkciją ir atkreipti jaunosios kartos dėmesį į šių institucijų veiklos sritis.

 
Ankstesnės naujienos


Piešiantis vaikas primena mokslininką, su dideliu susikaupimu ir entuziazmu braižantį popieriuje paslaptingus ženklus. Piešimas vaikui – tarsi kalba, padedanti užmegzti ryšį su aplinka, išreikšti save ir savo jausmus. Todėl, gavę žinią apie organizuojamą piešinių konkursą ,,Mano šeimos gydytojas“ – kibome į darbą. 

Padėka mokytojai už Simonos Bielinytės paruošimą konkursui

Padėka komandai iš respublikinio mokinių konkurso ,,Šviesoforas''

Padėka komandai už dalyvavimą pradinių klasių mokinių konkurso ,,Šviesoforas'' III etape

Pradinių klasių mokytoja R. Aginskienė

II vietos diplomas iš rajoninių mergaičių lengvosios atletikos keturkovės varžybų

II vietos diplomas iš rajoninių mokyklų žaidynių mergaičių (gim. 2002 m. ir jaun.) lengvosios atletikos keturkovės varžybų

Treneris M. Zybartas

I vietos diplomas respublikinio konkurso - festivalio ,,Kūrėjų oazė''

I vietos diplomas iš respublikinio drabužių dizaino ir įvaizdžio konkurso - festivalio ,,Kūrėjų oazė''

Technologijų mokytoja R. Turskienė

Nuotraukoje (iš kairės į dešinę): Raseinių Šaltinio progimnazijos direktorė Vaiva Zubrickienė; Lietuvos Socialinio emocinio ugdymo asociacijos prezidentė Irma Liubertienė; Raseinių pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė, LSEUA tarybos pirmininkė Reda Kunickienė