Pranešimai

Paskelbta gripo epidemija Raseinių rajono savivaldybėje

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 4 d. sprendimu Nr. V-285 „Dėl gripo epidemijų savivaldybėse skelbimo, kaip COVID-19 plitimo prevencijos“ Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. kovo 6 d. įsakymu Nr. A1-227 ,,Dėl gripo epidemijos paskelbimo Raseinių rajono savivaldybėje“ nuo š. m. kovo 6 d. Raseinių rajono savivaldybėje skelbiama gripo epidemija.

Gripo epidemija skelbiama atsižvelgiant į koronaviruso epidemiologinę situaciją ir į Pasaulio sveikatos organizacijos bei Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijas dėl koronaviruso plitimo prevencijos. Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad paskelbus gripo epidemiją, šeimos gydytojai galės greičiau, nuotoliniu būdu, pacientams išduoti nedarbingumo pažymėjimus, savivaldybėms, esant poreikiui, bus lengviau riboti ugdymo įstaigų darbą, taikyti kitas infekcijos prevencijos priemones.

Įstaigoms, įmonėms, organizacijoms gripo epidemijos laikotarpiu rekomenduojama užtikrinti reguliarų patalpų vėdinimą, drėgną valymą, paviršių dezinfekciją bei asmens higienos priemonių prienamumą. Renginių organizatoriams, atsižvelgiant į konkretaus renginio riziką, rekomenduojama atšaukti arba vėlesniam laikui nukelti masinius, ypač uždarose erdvėse vykstančius, renginius. Vykdant anksčiau suplanuotus ir suorganizuotus renginius, jei jų neįmanoma atšaukti, įvertinus galimą riziką, apie tai informuoti renginių dalyvius ir lankytojus, laikytis rekomenduojamų asmens apsaugos priemonių.

Sveikatos specialistai primena, kad siekiant apsisaugoti nuo virusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių užkrečiamųjų ligų plitimą mažinančių priemonių: dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu; neliesti rankomis veido ir akių;  laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę); laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius); vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys. Taip pat rekomenduojama atsakingai laikytis kitų higienos reikalavimų: bent kartą per valandą reguliariai vėdinti patalpas; vengti masinių susibūrimo vietų – koncertų, sporto varžybų ir kitų renginių, prekybos centrų, viešojo maitinimo įstaigų; vietoje viešojo transporto, esant galimybei, rinktis nuosavą automobilį arba daugiau keliauti pėsčiomis.

Pajutus pirmuosius peršalimo ar į gripą panašius simptomus, t. y. ūmi ligos pradžia, karščiavimas arba karščiavimas su šaltkrėčiu (>38° C), bendras silpnumas, galvos, raumenų skausmas ir nors vienas šių kvėpavimo takų sistemos simptomų: kosulys, gerklės skausmas, dusulys, nevykti į darbą, ugdymo įstaigas ir kreiptis į savo šeimos gydytoją, tačiau atkreipiame dėmesį jeigu lankėtės COVID-19 paveiktose teritorijose ir /ar turėjote kontaktą su COVID-19 atveju prašome dėl tolimesnių rekomendacijų susisiekti su savo šeimos gydytoju nuotoliniu būdu.
 
Rekomendacijos dėl rankų higienos
http://www.ulac.lt/uploads/downloads/rekomendacijos%20del%20ranku%20higienos.pdf
 
Rekomendacijos dėl aplinkos valymo ir dezinfekcijos, esant nepalankiai COVID-19 situacijai
http://www.ulac.lt/uploads/downloads/rekomendacijos%20del%20aplinkos%20valymo.pdf
 
Rekomendacijos pavežėjimo paslaugas teikiantiems asmenims
http://www.ulac.lt/uploads/downloads/Rekomendacijos%20vezejams.pdf
 
Informacija dėl renginių organizavimo
https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/rekomenduojama-riboti-masinius-renginius
 
Kita aktuali ir nuolat atnaujinama informacija
http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas

Akvilė Juškienė, Savivaldybės gydytoja, Raseinių rajono savivaldybės administracija
Ankstesnės naujienos


Badmintono varžybos 2020

I, II ir III vietos diplomai iš Raseinių rajono mokyklų žaidynių merginų komandinių badmintono varžybų

Fizinio ugdymo mokytojas R. Elzbergas

Direktorė Vaiva Zubrickienė dalyvauja keturių savivaldybių projekto „Lyderių laikas 3“ kūrybinių komandų susitikime  

Mūsų mokykla kaip asocijuoti partneriai prisijungė prie tarptautinio projekto: ,,Socio-emocinių gebėjimų lavinimas pradinio ugdymo klasėse“ (orig. Socio-emotional Capacity Building in Primary Education" (PSsmile)). Šis projektas truks 3 metus. 

Koronaviruso prevencija

Asmenų, keliavusių Covid-19 paveiktose teritorijose, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos prašo pateikti informaciją:

http://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/asmenu-keliavusiu-covid-19-paveiktose-teritorijose-prasome-pateikti-informacija

Patikima bei nuolat atnaujinama informacija yra skelbiama LR sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje adresu:
http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas

 

Zoninės ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs'' varžybos

Vasario 28 d. vyko Lietuvos mokyklų žaidynių ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs'' zoninės 5-6 klasių ir 3-4 klasių varžybos. Raseinių rajonui atstovavo mūsų mokyklos dvi komandos. Varžovai buvo stipresni. Laimėtos 3 ir 4 vietos.

III vietos 5-6 klasių diplomas

Fizinio ugdymo mokytojai: M. Zybartas ir Ž. Kapočius