Renginiai

Išvyka-praktikumas "Mūsų miškas"

Rugsėjo 21 d. Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos gamtosauginio projekto ,,Pažink ir atrask“ dalyviai – trisdešimt 6-10 klasių mokinių ir keletas mokytojų – buvo maloniai priimti Viduklės girininkijos girininko Raimundo Juzikio, kurio ,, pamoka“ vyko Blinstrubiškių miške.

Netradicinė buvo jau pati pradžia: ,,Čia galite rėkti, šaukti, švilpti, kiek jėgos leidžia, nesivaržykite!“ – pasiūlė miško šeimininkas. Tačiau aplink buvo toks grožis, ramybė, nenusakomas dvelksmas, kad šaukti visai nesinorėjo. Į siūlymą padirbėti sureagavome net neburbėdami: čiupome kibirus, kažkokius keistus kastuvus ir patraukėme paskui girininką į iškirstą miško biržę. Supratome – sodinsime eglutes. Išklausėme pamokymų, girininkas parodė, kaip tuo kastuvu trimis judesiais iškasti duobelę, kaip sutvarkyti šakneles, kad medelis tikrai prigytų, kaip aplink apmindyti žemę. Atrodo, buvome gabūs mokiniai: girininkas su pagalbininkais studentais suskaičiavo, kad pasodinome beveik 200 eglaičių.

Kita pamoka buvo apie tai, kaip nustatyti medžio amžių. Pasirodo, yra toks Preslerio grąžtas (kainuoja brangiai!), kuriuo gręžiama į medžio šerdį, pagal paimtą ,,mėginuką“ suskaičiuojamos medžio rievės ir taip sužinome, kiek medžiui metų. Girininkas sakė, kad miške pažįsta visus medžius. Papasakojo, kad reikia ilgai laukti, kol galima nukirsti medį, eglė auga apie 70 metų, beržas – 60, ąžuolas netgi 120 metų.

Sustojome prie didžiulių jau nukirstų medžių krūvų. Kai kurie berniukai sugebėjo net rūšį atpažinti! Susipažinome su medienos markiravimu, pamatėme kirvuką (kleimą), kuriuo lyg antspaudu pažymimi medžiai: yra įspaudžiamas urėdijos, girininkijos, girininko kodas...

Girininkas R.Juzikis privertė patikėti, kad ,,zuikio pyragas“ – tai ne vien vaikiškos pasakos. Sustojome miško poilsio aikštelėje, ir ką jūs manot – miško šeimininkas jau neša pyragus!

Dėkojame projekto organizatoriams, mokytojui-girininkui už malonią staigmeną – miško pamoką. Ką gali žinoti, kai rinksimės ateityje tolesnį mokymosi kelią, gal iškils atmintyje ši išvyka, pakvips grybais, prisiminsime medžių ošimą ir žengsime lemtingą žingsnį...

Jurgita Žeižytė 7b klasė
Ankstesnės naujienos


Nėra įrašų