Renginiai

Anglų kalbos konkursas „Gyvenk su šypsena“

Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytojos, tęsdamos gilias anglų kalbos mokymo tradicijas, šių metų spalio 24 d. surengė 7-8 klasių mokiniams skirtą rajoninį anglų kalbos konkursą „Gyvenk su šypsena“ („Don‘t Worry, Be Happy!“).

Gražų trečiadienio rytą į mokyklą kartu su mokytojomis rinkosi rajono mokiniai, nekantraudami kuo greičiau pradėti konkursą. Sulaukėme išties gausaus svečių būrio iš viso rajono: Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos, Ariogalos gimnazijos, Betygalos Maironio bei Nemakščių Martyno Mažvydo vidurinių mokyklų. Mūsų mokyklai atstovavo 7b, 8c ir 8d klasių mokiniai.

Konkursą vedė Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos 10b klasės mokinės Rugilė Ivoškaitė ir Enrika Tamulevičiūtė, kurios išradingai pradėjo konkursą pasakodamos anekdotus, o ir konkurso pavadinimas vertė šypsotis. Komisiją sudarė Raseinių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyr. specialistė Danutė Vizbarienė, Nemakščių Martyno Mažvydo vidurinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Rasa Danauskienė, Betygalos Maironio vidurinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Jūratė Repčikienė, Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytojos Rita Lukošiūtė ir Aneta Gagilaitė. Balsus skaičiavo Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Albina Abromavičienė. Visos komandos į konkursą atvyko parengusios labai išradingus prisistatymus, kurių metu ir šoko, ir dainavo, ir vaidino. Kompetentinga komisija iš karto ėmėsi darbo ir įvertino kiekvienos komandos kūrybiškumą ir originalumą.

Likusios 5 užduotys pareikalavo daug anglų kalbos žinių ir loginio mąstymo. Dalyviams reikėjo atspėti, kokį žodį tekste reiškia duotas simbolis, sudėlioti sakinius eilės tvarka taip, kad perskaitytų istoriją, pagal vedėjų duodamas instrukcijas žemėlapyje nubrėžti kelią ir surasti raktus, loginio mąstymo reikėjo skaičiuojant lėkštes šventinei šeimos vakarienei. Komandų kapitonai taip pat turėjo atlikti nelengvą užduotį - atsakinėti į klausimus. Paskutinė užduotis sulaukė didžiausio tiek dalyvių, tiek žiūrovų susidomėjimo ir emocijų. Kiekviena komanda gavo du tarpusavyje visiškai nesusijusius daiktus ir turėjo sukurtu reklamą, kurioje tie du daiktai derėtų. Komisijos nuomone, kūrybiškiausiai šią užduotį atliko Ariogalos gimnazijos septintokai.

Susumavus visų užduočių balus, nugalėjo Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos 7a klasės komanda, antra vieta atiteko Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos komandai, trečia liko Ariogalos gimnazijos 7b klasės komanda. Šios trys komandos apdovanotos Raseinių Švietimo centro padėkomis ir saldžiais prizais, kuriuos įsteigė Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos edukacinis centras. Visi dalyviai pagerbti konkurso rengėjų padėkomis ir gausiais aplodismentais.

Atėjus rudeniui žmonių veiduose vis mažiau šypsenų, todėl šis konkursas tikrai privertė ne vieną nusišypsoti, puikiai praleisti laiką ir pasitikrinti anglų kalbos žinias. Dėkojame, komisijai už sunkų darbą, vedėjoms už puikiai pravestą konkursą, rėmėjams už dovanas, dalyviams už gerą nuotaiką ir dalyvavimą. Tikimės susitikti kitais metais.

Konkurso organizatoriai
Ankstesnės naujienos


Šį spalį labai dažnai norėjosi išjungti televizorių ir radiją, kad nebegirdėtume 2012 metų rudenį populiariausių žodžių: koalicija, atominė elektrinė, referendumas, rinkėjų papirkinėjimas...

Šių metų spalio 26 dieną Raseinių Šaltinio pagrindinėje mokykloje jau devintą kartą vyko 5-6 klasių jaunųjų matematikų komandinė olimpiada „Šaltinėlio“ taurei laimėti.

Su auksaspalviu rudeniu į mokyklą atkeliauja Rudenėlio šventė. Pradinių klasių mokiniai savo parodėlę skyrė Mokytojų dienai paminėti.

Gera žinoti, kad, eidami mokyklos taku, galėsime grožėtis ąžuolais, kuriuos patys kažkada pasodinome.

Rugsėjo 21 d. Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos gamtosauginio projekto ,,Pažink ir atrask“ dalyviai – trisdešimt 6-10 klasių mokinių ir keletas mokytojų – buvo maloniai priimti Viduklės girininkijos girininko Raimundo Juzikio, kurio ,, pamoka“ vyko Blinstrubiškių miške.