Renginiai

Išleisti pasivaikščioti širdį

Šį spalį labai dažnai norėjosi išjungti televizorių ir radiją, kad nebegirdėtume 2012 metų rudenį populiariausių žodžių: koalicija, atominė elektrinė, referendumas, rinkėjų papirkinėjimas... Ir kaip gera, kad spalio 19 dieną Raseinių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje skambėjo ir kitokie žodžiai- vaizdingi, meniški, nuoširdūs, sparnuoti...

Lietuvių kalbos mokytojos Dalia Černeckytė ir Vaida Plučiuvienė pakvietė rajono mokinius ir jų mokytojus į tradicinę jaunųjų kūrėjų dieną „Savo širdį pasivaikščioti išleisiu...“. Dalyvavo net 22 kuriantys mokiniai iš 6 rajono mokyklų: Ariogalos gimnazijos, Girkalnio pagrindinės mokyklos, Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos, Šaltinio pagrindinės mokyklos, Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos. Buvo gera klausytis mokinių poezijos, esė, novelių, rašinių fragmentų, dainų, meniškai skaitomų Maironio eilėraščių, netgi rašomo romano ištraukų.

Susitikime su jaunaisiais kūrėjais dalyvavo bardas Kastytis Petryla, žavėjęs ne tik nuoširdžiomis dainomis, bet ir įdomiu pasakojimų apie gitaros gaminimą.

Mokiniai ir mokytojai rinko labiausiai patikusių kūrinių autorius. Juos sužavėjo Miglės Švenčionytės, Gintarės Banytės, Ilvitos Balžekaitės iš Ariogalos gimnazijos dainos, Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos devintokės Evelinos Kučinskytės rašomo romano ištraukos ir vienuoliktokės Viktorijos Ličkutės dainos. Visi jaunųjų kūrėjų dienos dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Kiekvienais metais į renginį stengiamasi pasikviesti rašytoją. Šįkart į susitikimą atvyko šešiolikos romanų autorius Vytautas Bubnys. Nestokojantis humoro jausmo rašytojas maloniai dalijosi prisiminimais iš vaikystės, mokyklinių metų, pasakojo apie savo romanus.

Norime padėkoti šio renginio rėmėjams: Raseinių rajono švietimo centrui, kolegai Petrui Vežbavičiui, kavinei „Magdė“. Esame dėkingos viešosios bibliotekos direktorei Dainai Sutkevičienei už šiltą priėmimą.

Tikimės, kad mums visiems – ir mokiniams, ir mokytojams, ir svečiams – pavyko išleisti pasivaikščioti širdį.

Vaida Plučiuvienė, Šaltinio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja

Dalia Černeckytė, Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja
Ankstesnės naujienos


Šių metų spalio 26 dieną Raseinių Šaltinio pagrindinėje mokykloje jau devintą kartą vyko 5-6 klasių jaunųjų matematikų komandinė olimpiada „Šaltinėlio“ taurei laimėti.

Su auksaspalviu rudeniu į mokyklą atkeliauja Rudenėlio šventė. Pradinių klasių mokiniai savo parodėlę skyrė Mokytojų dienai paminėti.

Gera žinoti, kad, eidami mokyklos taku, galėsime grožėtis ąžuolais, kuriuos patys kažkada pasodinome.

Rugsėjo 21 d. Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos gamtosauginio projekto ,,Pažink ir atrask“ dalyviai – trisdešimt 6-10 klasių mokinių ir keletas mokytojų – buvo maloniai priimti Viduklės girininkijos girininko Raimundo Juzikio, kurio ,, pamoka“ vyko Blinstrubiškių miške.