Renginiai

Kovo 11– oji – kiekvieno širdyje

„Garbė tautai, kuri pasiryžusi viską atiduoti dėl savo Laisvės ir Nepriklausomybės “, „ Tai mūsų gimtinė, patriotų šalis, gintaro kraštas “, „ Lietuva – pasaka, kur staug geležinis vilks “ – tokius žodžius mokiniai išrašė ant trispalvių juostų, papuošusių Šaltinio pagrindinės mokyklos kiemelį. Visą savaitę plevėsuojanti simboliška trispalvė kvietė žvilgčioti pro langus ne tik bendruomenės narius, bet ir svečius, apsilankiusius mokykloje. Idėjos autorė technologijų mokytoja Aldona Kukulskienė įkvėpė visas klases originaliam ir kūrybingam darbui: kiekvienas ant geltonos, žalios ar raudonos juostos stengėsi parašyti bent po raidę. „ Mes mylim savo šalį “ – sumirgėjo ant audeklo visų 9a klasės mokinių vardai.

Šurmuliavo, ūžė mokykla, minėdama Kovo 11– ąją. Ir kaipgi gali likti abejingas, jei į 3- 6 klasių koncertą minėjimą, surengtą pradinių klasių mokytojų Raimondos Latvienės, Ritos Diržienės, muzikos mokytojo Ričardo Ktivicko pasižiūrėti Lietuvos „ atvyksta “ Džonas iš Amerikos! Ir ko tik jis čia nepamatė: viena daina keitė kitą, linksmai trepsėjo mokytojo Rimanto Turčinsko vadovaujamas pradinukų šokių kolektyvas, ekrane mirgėjo gražiausi Lietuvos vaizdai! „ Ir šviesa, ir tiesa...“ – suklusęs klausėsi mokytojų ir mokinių giedamo himno Džonas iš Amerikos. Dabar jis tikrai žinos, kokia nuostabi yra Lietuva...

Į rimtesnį – proto mūšį – 7- 8 klasių mokinius pakvietė istorijos mokytojas Jonas Janušas, suorganizavęs istorijos žinių konkursą „ Pirmyn į praeitį “, kuriame dalyvavo net aštuonios rajono mokyklos. Konkurso tikslas, anot mokytojo, pagyvinti akademinį mokyklos gyvenimą. Gal todėl iš pradžių visos komandos, susipažinusios su konkurso turų temomis, šiek tiek nerimavo. O ir buvo dėl ko – prieš akis laukė penki turai: Istorijos mokslas; Politikos istorija, karyba; Įvairūs klausimai; Istorija vaizduose ir Istorija audio ir video įrašuose. Tačiau mokiniai, įsibėgėjus konkursui, kiek aprimo: klausimai pasirodė žaismingi, netikėti, įdomūs. Rimtesnius klausimus keitė ekrane demonstruojami vaizdai. „ Norėtume dalyvauti ir kitais metais “, – prasitarė mūsų svečiai, I vietos nugalėtojai Viduklės S. Stanevičiaus gimnazijos komandos nariai. Jiems pritarė ir mūsų mokyklos rinktinė komanda, užėmusi II vietą. III vieta atiteko Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos komandai. Mūsų mokyklos direktorė Vaiva Zubrickienė, džiaugdamasi puikia idėja, viliasi, jog konkursas taps gražia tradicija.

Tokia tradicija jau tapo į mokyklą pasikviesti buvusius mokinius. Šįkart mokykloje, pakviestas istorijos mokytojos Liudos Janušienės, viešėjo režisierius, operatorius, ekspedicijos

„ Misija Sibiras 12 “ dalyvis Vytautas Puidokas. Jis mokiniams pristatė savo naująjį filmą, papasakojo apie ekspedicijos dalyvių darbus, išgyvenimus, požiūrį į tremtį. Mokiniai buvo smalsūs: ar daug lietuvių sutiko, kaip atrodo ta svetima šalis, kas Sibire buvo sunkiausia? Vytautas į visus klausimus atsakė paprastai ir aiškiai, negailėdamas ir gražių prisiminimų apie mokyklą, joje praleistus metus.

Kasmet Šaltinio pagrindinės mokyklos bendruomenė stengiasi Valstybės dieną paminėti kuo originaliau, džiaugsmingiau. Gal todėl daugelio širdys ima karščiau plakti, perskaičius aštuntokų parašytus žodžius: „ Lietuva – tai mūsų namai. Laisva žemė. Mano šalis.“

Neringa Viršilienė, Šaltinio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja

Autorius: Neringa ViršilienėAnkstesnės naujienos


Šių metų kovo 7 dieną Raseinių Šaltinio pagrindinėje mokykloje vyko istorijos žinių konkursas „Pirmyn į praeitį“. Jį vedė mūsų mokyklos mokytojas Jonas Janušas.

Kovo pirmąją švenčiame kalendorinio pavasario pradžią. Nors gatvėse dar kalnai sniego, penktadienį mokykloje linksmai šurmuliavusi tradicinė Kaziuko mugė pavasariškai nuteikė ne vieną.

Gruodžio 14 d. Raseinių Šaltinio pagrindinėje mokykloje vyko visai mokyklos bendruomenei reikšmingas renginys – bendruomenės diena „Visi skirtingi – tuo ir turtingi“.

Š.m. lapkričio 15 d. Šaltinio pagrindinės mokyklos aktų salėje vyko jau tradiciniu tapęs konkursas „Mokyklos takais“.

Maironis grįžta. Grįžta su kiekviena karta vis kitas, jis vienaip ar kitaip atsiliepia pašauktas, prisimintas. Taip ir šiais metais, švenčiant Poeto 150 metų jubiliejų.