Rajoninis piešinių konkursas ,,Žemė - mūsų namai“

Kovo 20-oji - Žemės diena. Ji gimė iš paprastų žmonių susirūpinimo savo ir mūsų žemės likimu. Buvo pradėta kalbėti apie oro ir kitų gamtos išteklių tausojimą ir apsaugą, būtinumą išsaugoti parkus ir poilsio zonas. Žemės dienai minėti buvo pasirinktas pavasario lygiadienis - laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. 1992 m. Žemės diena oficialiai įteisinta  ir Lietuvoje.

Pradinių klasių mokiniai suvokia šios dienos svarbą, prisideda prie  Žemės išsaugojimo: visose mokyklose vyksta įvairūs renginiai, akcijos. Šiais metais suorganizuotas Raseinių rajono pradinių klasių mokinių piešinių konkursas „Žemė - mūsų namai”. Konkurse sulaukėme 203 darbų.

Iš kiekvienos amžiaus grupės komisija atrinko po tris darbus. Konkurso laureatų apdovanojimas vyko kovo 20-ąją, Žemės dieną, Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos muziejuje. Nugalėtojams diplomus ir dovanėles įteikė Raseinių rajono švietimo centro metodininkė Saulė Sitavičienė.

Dėkojame mokiniams, dalyvavusiems konkurse, mokytojams, juos paskatinusiems. Linkime gerais darbais prisidėti prie Žemės likimo.

R. Aginskienė ir R. Krivickienė, pradinių klasių mokytojos metodininkės

Ar esame nuovokūs, išmintingi ir šmaikštūs? Kiek daug žinome apie savo gimtąjį kraštą ir Europos Sąjungą? Į šiuos ir daugybę kitų klausimų atsakė „Šaltinio“ komanda, dalyvavusi „Europrotų“ pavasario sezono turnyruose, kurie vyko nuo vasario 26 iki kovo 19 d. Raseinių savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Kuriami animaciniai serialai, steigiamos reklamos agentūros, per šokį mokomasi chemijos formulių, piešiniais perteikiamas eilėraščio turinys. Tokie netradiciniai mokymosi metodai šiuo metu taikomi beveik 100 Lietuvos mokyklų, kurios dalyvauja programoje “Kūrybinės partnerystės”. Įvairias mokslo disciplinas – biologiją, matematiką, lietuvių kalbą, ekonomiką – jungiantys projektai nepaiso įprastinės pamokos normų ir plečia jos ribas. Projektus mokyklose vykdo įvairių sričių kūrėjai ir profesionalai – aktoriai, žurnalistai, architektai, kino režisieriai, dizaineriai.

Žmonija formuojasi tik kolektyve: vienas žmogus niekada neužauga, – žmogus augina žmogų.
Žmogus yra toks, koks pats save sukuria.
Sugebėjimų dirbti su žmonėmis yra tiek, kiek yra žmonių.
Žmogus, nedarantis klaidų, paprastai nedaro nieko.
Žmogus turi  būti stipresnis negu jo jausmas.
Reikia daug išgyventi, kad taptum žmogumi.
Yra tik vienas skirtumas tarp išprotėjusio žmogaus ir manęs. Aš - neišprotėjęs.
Žmogus skiriasi nuo visų būtybių sugebėjimu juoktis.
Pakanka akimirkos, kad taptum didvyriu, bet reikia viso gyvenimo, kad taptum žmogumi.
Būk tokiu žmogumi, kokį norėtum sutikti.
Gebėjimas sukurti gerą nuotrauką – tai ne Dievo dovana. To galima išmokti.

Kas per šviesa lange plevena?
Tai saulė rytmetinė? Va, ir ne.
Kažkas ten ,,Facebooke“ tyloj skrebena
Vienatvėj, ilgesy, nakčia...

Tokia aliuzija į Viljamo Šekspyro eilutes pamoką 8 b klasėje pradėjo rašytoja Ilzė Butkutė. Kai vaikai liovėsi juoktis, kurianti praktikantė pasiteiravo, kur dar susitinka šiuolaikinės džiuljetos ir šiuolaikiniai romeo.
– ,,Facebooke!“ Na, ir dar ,,Draugas.lt“ ,– šmaikštavo aštuntokai.

Kovo 14 d. Kėdainių rajono Krakių M. Katkaus gimnazijoje vyko zoninės BUM mokinių olimpinio festivalio 3-4 klasių ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs'' varžybos. Dalyvavo 4 komandos: Kėdainių, Jurbarko, Kauno rajono ir Raseinių. Varžybos sekėsi  gerai, bet pasiekti aukščiausių rezultatų greičiausiai sutrukdė organizavimo tvarka, padarytos nedidelės klaidos, kai kurių estafečių neatidirbtos detalės, o gal ir fortūnos stoka. Iškovota garbinga III vieta.