Renginiai

Raseinių rajono priešmokyklinio amžiaus vaikų meninio skaitymo konkursas ,,Vaikystės spalvos“

Kovo 27 dieną  Šaltinio pagrindinėje mokykloje vyko rajoninis priešmokyklinio amžiaus vaikų meninio skaitymo konkursas. Norą dalyvauti jame pareiškė 24 priešmokyklinukai iš įvairių rajono ugdymo įstaigų. 

          Konkurso dalyvius daina „Lašeliai“ pasveikino penktų klasių mergaičių ansamblis (vad. R. Krivickas). Gausų būrį skaitovų vertino Švietimo centro direktoriaus įsakymu sudaryta vertinimo komisija, kuri atkreipė dėmesį, ar pasirinktas kūrinys atitinka skaitovo amžių, ar skaitovas geba veikti klausytojus, taip pat į sceninę laikyseną ir kalbos kultūrą. Kol komisija tarėsi ir diskutavo, dalyviams ir juos ruošusiems pedagogams šoko pradinių klasių mokiniai (vad. R. Turčinskas).

        Buvo išrinkti tik 7 laureatai, kurie, pasak komisijos, gebėjo įtaigiu žodžiu, mintimi ir emocija veikti klausytojus. Mūsų mokyklos PU 1 grupės ugdytinis Pijus Globys taip pat pateko tarp laureatų. Sveikiname Pijų!
 

PUG pedagogė Ilona Šablauskienė

 
Ankstesnės naujienos


Viena iš 365 dienų skirta Žemei. O visos kitos kam? Žmogui? Ar Žemė to nusipelnė, kad joje gyvenantis žmogus elgtųsi galvodamas tik apie save? Apie žemės ekologines problemas ir vandens reikšmę kovo 19-21 dienomis gamtos ir socialinių mokslų mokytojai kalbėjo mokiniams ir organizavo renginius. 

Raseinių rajono savanorių tarnyba ir Raseinių krašto naujienų portalas www.manoraseiniai.lt kovo 20 d., ketvirtadienį, Raseinių r. kultūros centre Pasaulinę Žemės dieną pakvietė švęsti kartu ir mus, Šaltinio pagrindinės mokyklos Gruzdiškės skyriaus mokinukus, kadangi atsiliepėme į kvietimą dalyvauti ekologinės iniciatyvos konkurse „Eko?! Logiška!“. 

Kovo 17-21 dienomis pradinių klasių mokiniai ir PUG ugdytiniai vykdė projektą „Žemės spalvos“, skirtą Tarptautinei Žemės dienai. Kodėl „Žemės spalvos“? Ogi todėl, kad kasdien vyravo išskirtinis spalvos akcentas ir jį lydinti veikla. 

Kovo 20-oji - Žemės diena. Ji gimė iš paprastų žmonių susirūpinimo savo ir mūsų žemės likimu. Buvo pradėta kalbėti apie oro ir kitų gamtos išteklių tausojimą ir apsaugą, būtinumą išsaugoti parkus ir poilsio zonas. Žemės dienai minėti buvo pasirinktas pavasario lygiadienis - laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. 1992 m. Žemės diena oficialiai įteisinta  ir Lietuvoje.

Ar esame nuovokūs, išmintingi ir šmaikštūs? Kiek daug žinome apie savo gimtąjį kraštą ir Europos Sąjungą? Į šiuos ir daugybę kitų klausimų atsakė „Šaltinio“ komanda, dalyvavusi „Europrotų“ pavasario sezono turnyruose, kurie vyko nuo vasario 26 iki kovo 19 d. Raseinių savivaldybės viešojoje bibliotekoje.