Renginiai

Žemė ir vanduo

Viena iš 365 dienų skirta Žemei. O visos kitos kam? Žmogui? Ar Žemė to nusipelnė, kad joje gyvenantis žmogus elgtųsi galvodamas tik apie save? Apie žemės ekologines problemas ir vandens reikšmę kovo 19-21 dienomis gamtos ir socialinių mokslų mokytojai kalbėjo mokiniams ir organizavo renginius. 

Tomis dienomis vidiniame mokyklos kiemelyje 5-8 klasių ir 10 klasės mokiniai iš savo atsineštų akmenų sudėliojo saulę. Kiekvienas akmuo turėjo būti mokinio kumščio dydžio - tokio dydžio yra ir mūsų širdis. Taip simboliškai kiekvienas mokinys prisidėjo prie žemės saugojimo. Pagerbė Žemę, kaip savo namus, ir saulę, kaip visos gyvybės pirminį energijos šaltinį. 

Kovo 20 d. 12 val. mokyklos delegacija dalyvavo miesto Žemaičio aikštėje organizuotoje akcijoje, skirtoje Pasaulinei vandens dienai paminėti. Tikrai pavasarišką dieną buvo smagu dalyvauti puikioje šventėje ir kartu su kitomis miesto mokyklomis prisiminti vandens reikšmę. 

Kovo 21 dieną mokykloje lankėsi svečiai iš Dubysos regioninio parko. Vyresnioji kultūrologė Laimutė Pečkaitienė penktų klasių mokiniams įdomiai pravedė edukacinius užsiėmimus ,,Ar žiniai kas yra močiutės skrynioje?“ Mokiniai įdėmiai klausėsi ir smagiai atsakinėjo į lektorės pateiktus klausimus. Vyresnysis ekologas Vaidas Greičius šeštokus sudomino gamtos paminklais – akmenimis. Mokiniams didelį  įspūdį paliko tufai, geležies rūda, Raseinių rajono dideli akmenys ir smagus konkursas, kuriame pasitikrino savo žinias.

Pirmo aukšto fojė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė su mokiniais parengė stendą, skirtą Pasaulinei vandens dienai paminėti.

Pasibaigė Žemės diena. Pasibaigė vandens diena. Tikimės, kad kiemelyje besišypsanti saulytė mums visiems primins saugoti ne tik save, bet ir tai, kas leidžia mums gyventi.

Biologijos mokytoja metodininkė G. Barakauskienė

 
Ankstesnės naujienos


Raseinių rajono savanorių tarnyba ir Raseinių krašto naujienų portalas www.manoraseiniai.lt kovo 20 d., ketvirtadienį, Raseinių r. kultūros centre Pasaulinę Žemės dieną pakvietė švęsti kartu ir mus, Šaltinio pagrindinės mokyklos Gruzdiškės skyriaus mokinukus, kadangi atsiliepėme į kvietimą dalyvauti ekologinės iniciatyvos konkurse „Eko?! Logiška!“. 

Kovo 17-21 dienomis pradinių klasių mokiniai ir PUG ugdytiniai vykdė projektą „Žemės spalvos“, skirtą Tarptautinei Žemės dienai. Kodėl „Žemės spalvos“? Ogi todėl, kad kasdien vyravo išskirtinis spalvos akcentas ir jį lydinti veikla. 

Kovo 20-oji - Žemės diena. Ji gimė iš paprastų žmonių susirūpinimo savo ir mūsų žemės likimu. Buvo pradėta kalbėti apie oro ir kitų gamtos išteklių tausojimą ir apsaugą, būtinumą išsaugoti parkus ir poilsio zonas. Žemės dienai minėti buvo pasirinktas pavasario lygiadienis - laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. 1992 m. Žemės diena oficialiai įteisinta  ir Lietuvoje.

Ar esame nuovokūs, išmintingi ir šmaikštūs? Kiek daug žinome apie savo gimtąjį kraštą ir Europos Sąjungą? Į šiuos ir daugybę kitų klausimų atsakė „Šaltinio“ komanda, dalyvavusi „Europrotų“ pavasario sezono turnyruose, kurie vyko nuo vasario 26 iki kovo 19 d. Raseinių savivaldybės viešojoje bibliotekoje. 

Kuriami animaciniai serialai, steigiamos reklamos agentūros, per šokį mokomasi chemijos formulių, piešiniais perteikiamas eilėraščio turinys. Tokie netradiciniai mokymosi metodai šiuo metu taikomi beveik 100 Lietuvos mokyklų, kurios dalyvauja programoje “Kūrybinės partnerystės”. Įvairias mokslo disciplinas – biologiją, matematiką, lietuvių kalbą, ekonomiką – jungiantys projektai nepaiso įprastinės pamokos normų ir plečia jos ribas. Projektus mokyklose vykdo įvairių sričių kūrėjai ir profesionalai – aktoriai, žurnalistai, architektai, kino režisieriai, dizaineriai.