Renginiai

Rusų kalbos dienos mokykloje

     Kovo 27 d. Šaltinio pagrindinėje mokykloje mokiniai dalyvavo tradicinėje rusų kalbos dienų šventėje. Dalyvaudami dienose mokiniai, kurie mokosi  rusų kalbos , turėjo galimybę pagilinti savo žinias, praturtinti žodyną.

       Pirmąją dieną aštuntokai rungėsi vertėjų konkurse, kuriame nugalėtojais tapo 8b klasės mokiniai Tadas Milčius ir Darija Galubickaitė. Septintų klasių mokiniai atliko kūrybinius darbus. Geriausias kolektyvinis darbas - 7a klasės ( „Mano diena“). Rusiškų žodžių žinovų konkurse taip pat geriausiai sekėsi 7a kl. mokiniams Žygimantui Saltonui ir Ivetai Bartkutei.

       Antrąją rusų kalbos dieną jau šešti metai vyko tradicinė rusų k. pamoka – konkursas 6-ose klasėse kartu su mokinių tėvais. Stengėmės sukurti jaukią atmosferą, skatinome susirinkusius jaustis patogiai, nevarginome dalyvių sudėtingomis užduotimis, nors kai kurias reikėjo atlikti ir kompiuteriu. Malonu, kad tėveliai labai gerai jautėsi su savo atžalomis, prisiminė save mokykloje, galbūt praturtino žodyną. Dėkoju Agnethos – Danielos Maslauskaitės tėveliui, Dominykos Kleišmantaitės mamai, Domo Saurazos mamai, Pijaus Dovydaičio seneliui, kurie maloniai sutiko dalyvauti pamokoje.

        Rusų kalbos dienas užbaigė akcija „Dovanoju penktokui šypsenėlę“- septintokė Gerda Burneikaitė gražiai dainavo penktokams dainelę „Ulybka“ (šypsena). Šeštokai būsimiems šeštokams, kurie rinksis II užsienio kalbą - rusų k.,  įteikė pieštas šypsenėles, klausinėjo rusiškų žodžių. Penktokai karštai plojo.

     Mes, rusų kalbos mokytojos R. Barauskienė ir G. Šantarienė, dėkojame visiems, kurie prisidėjo organizuojant šventę.


Rusų kalbos vyresnioji mokytoja G. Šantarienė
Ankstesnės naujienos


Kovo 27 dieną  Šaltinio pagrindinėje mokykloje vyko rajoninis priešmokyklinio amžiaus vaikų meninio skaitymo konkursas. Norą dalyvauti jame pareiškė 24 priešmokyklinukai iš įvairių rajono ugdymo įstaigų. 

Viena iš 365 dienų skirta Žemei. O visos kitos kam? Žmogui? Ar Žemė to nusipelnė, kad joje gyvenantis žmogus elgtųsi galvodamas tik apie save? Apie žemės ekologines problemas ir vandens reikšmę kovo 19-21 dienomis gamtos ir socialinių mokslų mokytojai kalbėjo mokiniams ir organizavo renginius. 

Raseinių rajono savanorių tarnyba ir Raseinių krašto naujienų portalas www.manoraseiniai.lt kovo 20 d., ketvirtadienį, Raseinių r. kultūros centre Pasaulinę Žemės dieną pakvietė švęsti kartu ir mus, Šaltinio pagrindinės mokyklos Gruzdiškės skyriaus mokinukus, kadangi atsiliepėme į kvietimą dalyvauti ekologinės iniciatyvos konkurse „Eko?! Logiška!“. 

Kovo 17-21 dienomis pradinių klasių mokiniai ir PUG ugdytiniai vykdė projektą „Žemės spalvos“, skirtą Tarptautinei Žemės dienai. Kodėl „Žemės spalvos“? Ogi todėl, kad kasdien vyravo išskirtinis spalvos akcentas ir jį lydinti veikla. 

Kovo 20-oji - Žemės diena. Ji gimė iš paprastų žmonių susirūpinimo savo ir mūsų žemės likimu. Buvo pradėta kalbėti apie oro ir kitų gamtos išteklių tausojimą ir apsaugą, būtinumą išsaugoti parkus ir poilsio zonas. Žemės dienai minėti buvo pasirinktas pavasario lygiadienis - laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. 1992 m. Žemės diena oficialiai įteisinta  ir Lietuvoje.