Renginiai

Gimtosios kalbos savaitė

Gegužės 19 - 22 dienomis mokykloje vyko Gimtosios kalbos savaitė „Apie lietuvių kalbą kitaip“. Kiekviena diena besidominčius „sutiko“ vis kitaip: iliustruotų kūrinių spalvomis antro aukšto fojė, Šaltinio diktanto rašymu, mokinių dailyraščių paroda, tradiciniu Oratorių konkursu ir baigiamuoju renginiu...

K. Donelaičio „Metų“ ištraukos, improvizuotai skaitomos, poeto gyvenimo faktai skaidrėse susirikusiems priminė, jog šiemet minime lietuvių literatūros pradininko gimimo sukaktį. Šventėje, žinoma, buvo pagerbti geriausi oratoriai (pirmosios vietos atiteko Nojui Globiui, 5c, ir Darijai Galubickaitei, 8b,) bei dalyviai, diktanto rašymo nugalėtoja G. Jacikienė, 5a mokinio Šarūno mama, bei dalyviai. Taip pat pristatytos septintokų skaitytos knygos, Padėkomis apdovanoti geriausiai besimokantys gimtąją kalbą mokiniai.

Mes, lietuvių kalbos mokytojos, dėkojame  visiems (mokiniams, mokytojams, mamoms ), sugebėjusiems begalinio skubėjimo karuselėje stabtelėti ir pradžiuginti gražiu raštu, piešiniu, perskaityta knyga, įtaigiu žodžiu ar be klaidų parašytu tekstu. 

Regina Jankauskienė, lietuvių kalbos mokytoja
Ankstesnės naujienos


Gegužės 27 dieną vyko matematikos viktorina „Susikauk su matematika“. Renginį organizavo mokytojos Reda Stulgytė ir Vilma Drungėlienė. Nuostabi protų kova buvo pradėta nuo mankštos, paskatinusios naudoti „smegenų gelmėse užsislėpusias žinias“, ir nuoširdaus palinkėjimo kitiems. 

Mokyklos  žurnalistai gegužės 14d. vyko į Tauragės „Šaltinio“ progimnaziją, kur dalyvavo jaunųjų žurnalistų konferencijoje „Kiekviena mokykla savita“. Visų mokinių ir mokytojų laukė turininga programa: savo mokyklos pristatymas, žurnalistiniai mokymai - diskusijos, kūrybinės laboratorijos, ekskursija.

Vieną penktadienio popietę 8c klasės mokiniai sugužėjo į mokyklos biblioteką, kurioje įdomią pamoką vedė Raseinių krašto istorijos muziejaus darbuotoja ir mokytoja Lina Kantautienė. Mūsų pamokos tema buvo „Lietuviški slapyvardžiai“. Per pamoką mokytoja Lina mums parodė senas knygas, kurių autoriai pasirašė įvairiais slapyvardžiais, taip pat parodė ir knygą, kuri vadinosi „Lietuviški slapyvardžiai“. Šią knygą sudaro net keturi tomai.

Gegužės 15 d. rytą moksleivius ir jų tėvelius pasitiko spalvingas plakatas su  linkėjimais šeimai. Ši diena minima kaip tarptautinė šeimos diena.

Lietuvoje yra šešios mokyklos, turinčios „Šaltinio“ pavadinimą. Keturios iš jų gegužės 15-os rytą rinkosi Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos stadione. Mus aplankė futbolo komandos iš Tauragės progimnazijos, Panevėžio progimnazijos ir Marijampolės pagrindinės mokyklos. Susirinkusiųjų tikslas – dalyvauti bendrojo ugdymo mokyklų mokinių futbolo turnyre, skirtame mūsų mokyklos sporto klubo „Šaltinėlis“ taurei laimėti.