Renginiai

Jaunųjų žurnalistų konferencija

Mokyklos  žurnalistai gegužės 14 d. vyko į Tauragės „Šaltinio“ progimnaziją, kur dalyvavo jaunųjų žurnalistų konferencijoje „Kiekviena mokykla savita“. Visų mokinių ir mokytojų laukė turininga programa: savo mokyklos pristatymas, žurnalistiniai mokymai - diskusijos, kūrybinės laboratorijos, ekskursija.

Mokiniai aplankė laikraščių „Tauragės žinios“ ir „Tauragės kurjeris“ redakcijas, kur jų laukė įdomūs susitikimai su redaktoriais ir jų paskirtos užduotys: vieni rengė reportažus gatvėje, klausinėdami miesto gyventojų, už kurį kandidatą jie ketinantys balsuoti antrame Prezidento rinkimų ture, kiti fotografavo įdomias pašto dėžutes, dar kiti lankėsi Tauragės radijo studijoje ir televizijoje, kur dalyvavo filmuojant tiesioginę laidą. 

Grįžę iš kūrybinių dirbtuvių, mokiniai linksmai leido laiką projekto „Sniego gniūžtė“ užsiėmimuose. Bežaisdami, besišnekučiuodami jaunieji žurnalistai dalijosi patirtimi, užmezgė draugiškus santykius.

Vėliau jų laukė refleksija: kiekviena grupė pristatė savo darbą ir pasidalijo įspūdžiais, patirtais televizijoje, radijuje ar rengiant reportažą gatvėje. Visiems patiko nufotografuotos pašto dėžutės ir šmaikštūs mokinių komentarai, Viliaus Stankevičiaus parengtas reportažas iš Tauragės televizijos, linksmi ar net keisti žmonių, kalbintų miesto gatvėse, interviu apie kandidatus į Prezidento postą.

Pristatę savo kūrybinius darbus, mokiniai vyko į ekskursiją Bitėnuose. Jie aplankė spaustuvininko, knygų leidėjo M. Jankaus muziejų, grožėjosi jaukia muziejaus teritorija ir dailininkų darbais, eksponuojamais po atviru dangum.

Grįždami namo, vaikai džiaugėsi įgiję žurnalistinės patirties ir linksmai praleidę laiką.
                                  
Neringa Viršilienė, lietuvių kalbos mokytoja    

     

 
Ankstesnės naujienos


Vieną penktadienio popietę 8c klasės mokiniai sugužėjo į mokyklos biblioteką, kurioje įdomią pamoką vedė Raseinių krašto istorijos muziejaus darbuotoja ir mokytoja Lina Kantautienė. Mūsų pamokos tema buvo „Lietuviški slapyvardžiai“. Per pamoką mokytoja Lina mums parodė senas knygas, kurių autoriai pasirašė įvairiais slapyvardžiais, taip pat parodė ir knygą, kuri vadinosi „Lietuviški slapyvardžiai“. Šią knygą sudaro net keturi tomai.

Gegužės 15 d. rytą moksleivius ir jų tėvelius pasitiko spalvingas plakatas su  linkėjimais šeimai. Ši diena minima kaip tarptautinė šeimos diena.

Lietuvoje yra šešios mokyklos, turinčios „Šaltinio“ pavadinimą. Keturios iš jų gegužės 15-os rytą rinkosi Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos stadione. Mus aplankė futbolo komandos iš Tauragės progimnazijos, Panevėžio progimnazijos ir Marijampolės pagrindinės mokyklos. Susirinkusiųjų tikslas – dalyvauti bendrojo ugdymo mokyklų mokinių futbolo turnyre, skirtame mūsų mokyklos sporto klubo „Šaltinėlis“ taurei laimėti. 

Karpinių ir lankstinių būrelio nariai gegužės 14-16 dienomis pakvietė visus į popieriaus darbelių parodą mokyklos muziejuje. Parodos lankytojai apžiūrėjo karpinius, įvairius lankstinius, atvirukus, vokus. Pristatėme bendrą darbą ,,Metų laikai”. 

Gegužės 18 dieną, sekmadienį, 1b klasės mokiniai kartu su savo tėveliais ir mokytoja paminėjo Tarptautinę šeimos dieną. Ta proga suorganizuota  šeimų sporto šventė, kuri vyko prie Dubysos. Nors rytas buvo apsiniaukęs, tėveliai su vaikais neišsigando blogo oro. Pradėjus varžybas, pasirodė ir saulutė - tarsi džiaugdamasi šeimos narių buvimu kartu.