Projekto „Visa Lietuva skaito vaikams“ veiklos

Mažieji šaltiniečiai aktyviai dalyvauja projekte „Visa Lietuva skaito vaikams“ ir noriai kiekvieną dieną klauso skaitomų pasakojimų. Kad susidomėjimas šia veikla neblėstų, mūsų mokyklos bibliotekininkė I. Matelienė pakvietė į svečius Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojas. Jos pristatė priešmokyklinukams Nelės Moost knygelę „Viskas mano! Arba dešimt gudrybių, kaip viską gauti”. Tai pasakojimas apie mažą Varniuką, kurį tikrai visi būtų mėgę, jei nebūtų reikėję visko nuo jo saugoti: slėpti spintoje, nepaleisti iš rankų, pririšti. Tačiau nė tai nepadėdavo. Anksčiau ar vėliau visi lobiai atsidurdavo jo lizde. Mažasis Varniukas tiesiog negalėjo kitaip: būtinai turėjo viską gauti... Įdomu tai, kad kiekvieną pasakojimo vaizdelį bibliotekos darbuotojos iliustruodavo tikrais žaisliukais- pasakojimo personažais, tai kėlė didžiulį vaikų susidomėjimą.

Todėl norisi pasidžiaugti, kad visi vaikai įsitraukė į knygos klausymąsi - pajuto knygos skaitymo ir klausymo malonumą. Juk atsakingas skaitymas balsu kasdien vaiko malonumui - tai kokybiškai ir prasmingai  kartu praleistas laikas.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės I. Šablauskienė ir I. Januškienė

Gegužės 7 dieną mokykloje vyko mokinių tarybos organizuojamas tradicinis renginys – „Duetai“. Šiais metais buvo galima dalyvauti mokiniui su mokiniu, mokiniui ir mokytojui, mokiniui su tėvais. Renginyje buvo kviečiami dalyvauti drąsūs, dainuojantys, šokantys, vaidinantys, kūrybiški ar turintys kitų gabumų mokiniai.

Šiais mokslo metais mūsų mokyklos mokiniai gausiai dalyvavo respublikiniuose lietuvių ir užsienio kalbų žinių pasitikrinimo konkursuose.

Lietuvoje ir daugelyje kitų pasaulio valstybių kasmet minima Tarptautinė triukšmo supratimo diena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į ilgalaikio triukšmo poveikio sukeliamas neigiamas pasekmes gyventojų sveikatai. 2014 m. balandžio 30 d. Tarptautinė triukšmo supratimo diena buvo minima devynioliktą kartą, o mūsų mokykloje – pirmą kartą.

Antradienį (balandžio 29 d.) mūsų mokyklos bibliotekoje svečiavosi Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos vedėja J. Gudeikytė. Ji 3-4 klasių atstovams papasakojo apie Brolių Grimų gyvenimą ir jų kūrybą. Po šios mažos paskaitėlės visiems buvo išdalinti knygų skirtukai ir lankstinukai. Buvo išties smagu!
4a klasės mokinė M. Bertašiutė

Praėjusį penktadienį (balandžio 25 d.) Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje vyko Šaltinio vardą turinčių Lietuvos mokyklų 8 klasių moksleivių konkursas, skatinantis įvairiapusį domėjimąsi pasaulio gamta, menais, istorija, literatūra ir asmenybėmis.