Renginiai

Integruota lietuvių kalbos ir kūno kultūros pamoka „Surask ir įspėk“

Gegužės 20 d. į Jūkainių geomorfologinį draustinį susirinko 6b klasės mokiniai ir komanda iš Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos.
 
Gamtoje vyko ir integruota lietuvių kalbos ir kūno kultūros pamoka. Orientacinis žaidimas, kurį organizavo Turizmo informacijos centras (TIC), puikiai atitiko ir lietuvių kalbos pamokos temas, atskleidė fizinį mokinių pasirengimą. Vaikai turėjo prisiminti senąjį lietuvių mitologinį pasaulį: atrasti nurodytas skulptūras, įminti pagonių dievų bei deivių vardus. Jie noriai ir entuziastingai bėgiojo (ko kartais nesinori daryti per pamokas), stengdamiesi nepalikti savo komandos draugų.

Orientacinio žaidimo trasą – didįjį ratą (3,5 km) – žymėjo septyniolika spalvotų vėliavėlių. Kiekviena komanda (jų buvo penkios) turėjo surasti savo spalvos vėliavėles, paslėptas prie medinių skulptūrų bei miško žalumoje. Mokiniai turėjo atsakyti į klausimus ir atlikti užduotis, pateiktas kiekvienoje vėliavėlėje. Užduotys skatino vaikus mąstyti, rasti dievybių skulptūras ir, teisingai atsakius į klausimus, greitai susiorientuoti, kur paslėpta kita vėliavėlė.

Greičiausiai trasą įveikė vyriausieji dalyviai – devintokų „Partizanų“ komanda iš Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos. Antrieji liko 6b klasės komanda linksmu pavadinimu – „Bebrai“. Nuo jų tik keliomis minutėmis atsiliko kita tos pačios klasės komanda – „Drakonai“. Visi dalyviai neliko ir be apdovanojimų. 
Visi kartu turiningai, aktyviai ir įdomiai praleidome popietę. 

Kurdami ir įgyvendindami bendrus projektus, tikimės ir toliau bendradarbiauti su Turizmo informacijos centru.

Neringa Viršilienė, lietuvių kalbos mokytoja

 
Ankstesnės naujienos


Balandžio 16 dieną Raseinių Šaltinio progimnazijos 3-4 klasių technologijų būrelių mokinės dalyvavo respublikiniame drabužių dizaino ir įvaizdžio konkurse - festivalyje ,,Kūrėjų oazė“, kuris vyko Tauragėje. Šiame renginyje mokinės pristatė drabužių kolekciją ,,Gėlių magija“. Renginiui jaunosios dizainerės ruošėsi padedamos mokytojų Aldonos Kukulskienė ir Rasos Turskienės. 

Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras balandžio mėnesį organizavo respublikinį kūrybos darbų konkursą „Mano dovana knygai“, skirtą tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Konkurso atidarymas ir dalyvių apdovanojimas vyko 2015 m. gegužės 19 d. Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klube ,,Draugystė“. 

VšĮ ,,Meda project'' direktorės E. Veršininienės padėka mokyklai už nuoširdų ir geranorišką bendradarbiavimą, įgyvendinant socialinį neformalaus ugdymo projektą ,,Ebru menas - tapymas ant vandens''. 

Gegužės 14 d. mokyklos bibliotekos darbuotoja I. Matelienė pakvietė priešmokyklinių grupių vaikus į bendrą mokyklos ir Raseinių rajono M. Martinaičio viešosios bibliotekos vaikų skyriaus specialisčių J. Gudeikytės ir V. Miežinienės valandėlę „Raganos, raganėlės, raganaitės“. Jos klausinėjo vaikų, kokias pasakas apie raganas yra girdėję ar skaitę, kur jos gyvena, kas jų draugai (juodas, katinas, šikšnosparniai, pelėdos ir kt.), kaip galima atpažinti raganas (ilga nosis su karpa, skraidanti šluota, smaila skrybėlė), kokių raganų būna (gerų ir blogų). Džiaugėsi, kad vaikai žino įvairių pasakų apie raganas, matė filmus apie jas. 

Gegužės 12 dieną Raseinių KKSC stadione vyko rajono bendrojo lavinimo mokyklų olimpinio festivalio keturkovės varžybos. Jose ypač sėkmingai pasirodė mūsų vaikinų ir merginų komandos. Jos iškovojo aukštą antrąją vietą, nusileidusios tik Ariogalos gimnazijos komandai. 
Vaikinų komanda, kurią sudarė: Domantas Strimilas, Pijus Bardauskas, Leandras Nutautas, Martynas Bakutis, Žygimantas Petrauskas, Rapolas Barauskas iškovojo pirmąją vietą ir gegužės 22d. atstovaus rajonui zoninėse varžybose Jurbarke. Palinkėsime komandai sėkmės.

Mokytojas R. Elzbergas