Renginiai

Gėris suteikia sparnus

Raseinių Šaltinio progimnazijos 6 A klasės mokiniai, jų auklėtoja Kristina Vileišienė bei tėveliai saulėtą rytą rinkosi prie mokyklos į tradicinį rugsėjo pirmo šeštadienio susitikimą. Klasės tėvų komitetas šį kartą pasiūlė ne vien tik pramogauti. „Norėtume, kad mūsų vaikai plačiau žvelgtų į pasaulį ir mokytųsi dalintis“, – greičiausiai taip galėtume išsakyti pagrindinę susitikimo mintį, kurią papildo pasirinktas simbolinis paukštelis: toks sočiai pavalgęs, tačiau dar tik auginantis sparnelius. 

Augant vaikams, keičiasi jų poreikiai, todėl namuose visada atsiranda daiktų, kurie tampa „per maži ar per vaikiški“. Visą savaitę tvarkėme spintas ir lentynas, peržiūrėjome įvairiausius daiktus: kas atnešė jau išaugtus, tačiau vis dar tvarkingus rūbelius, batus, kuprines, kas - vis rečiau naudojamus stalo žaidimus, pasakų knygas, žaislus, sąsiuvinius ar pieštukus, buvo atridenti ir du dviratukai. Visi daiktai buvo surūšiuoti, per savaitę dar bus papildyti ir išdalinti mažesniems vaikams, kuriems jų labiau reikia: iš daugiavaikių ar vargingiau gyvenančių šeimų. Tėveliai pasidalino savo patirtimis, kaip reikia mokėti pastebėti šalia esančius, kurie kartais neturi ko sočiau pavalgyti ar šilčiau apsirengti. Kiek kartais išmetame maisto produktų ar dar tinkamų naudoti daiktų, kurie gali būti naudingi kitiems. Kaip kartais bendraklasių  patyčios dėl „nemadingų“ batų būna nukreiptos į vaiką, kuriam tie batai yra vienut vieninteliai... Tiek vaikai, tiek mes, suaugusieji, dažniausiai apie tai net nesusimąstome, kol patys to nepatiriame savo kailiu. Mokėti dalintis iš širdies – taip pat reikia mokytis. Todėl visus suneštus daiktus išdalins patys šeštokai.


Geriems darbams nereikia reklamos, ir šis straipsnelis gimė tik todėl, kad norėtume pasidalinti mūsų idėja, paskatinti kitų klasių bendruomenes daryti gerą, mokyti vaikus dalintis. Tegul mūsų paukščiukai augina sparnus ir dideles širdeles... 

6 A klasės vardu - mama Irena 

 
Ankstesnės naujienos


Vaikų vasaros stovykla - tai puiki galimybė vaikams smagiai ir turiningai praleisti vasaros atostogas, išmokti naujų dalykų, lavinti gebėjimus, bendrauti su savo bendraamžiais, susirasti naujų draugų.   

Kaip greitai bėga laikas... Čia nuaidi rugsėjo pirmosios skambutis, čia jis skelbia mokslo metų pabaigą... 

Birželio 7 d. Kaune vykusiame Olimpinės dienos renginyje buvo apdovanoti mokinių Olimpinio festivalio atskirų rungčių prizininkai bei Olimpinio piešinio ir nuotraukos konkursų nugalėtojai. Mūsų mokyklos 6B klasės mokinė Diana Buitkutė Olimpinio piešinio konkurse pateko tarp laureatų. Jai asmeninius prizus ir padėką įteikė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Šventės tikslas skleisti olimpizmo idėjas, skatinti žmones būti fiziškai aktyviais.

Kūno kultūros mokytojas Raimundas Elzbergas

Mokytis gamtoje – daugelio vaikų svajonė. Juk gamtoje galima ne tik žaisti ir linksmintis, bet ir mokytis. Gamta – geriausia mokytoja! Todėl Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizavo nacionalinį konkursą ,,Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“, kuriame dalyvauja penkios Šaltinio progimnazijos mokinės (Agnė M., Saida M., Gabija Ž., Martyna L.- 7b klasė, Milena Ž. - 5a klasė) ir biologijos mokytoja G. Barakauskienė. 

Nuotraukų užsisakymas

Jau galima užsisakyti mokykloje vykusių renginių nuotraukas elektroninėje svetainėje iš fotostudijos ,,Saudrija'' (spausti šią aktyvią nuorodą)

Nuotraukų užsakymas kataloge ,,Renginių nuotraukos''
Nuotraukas atsiimti fotostudijoje "Saudrija" 
Maironio g. 3, Raseiniai