Renginiai

Protų kovų konkursas Šaltinio progimnazijoje

Raseinių Šaltinio progimnazija įsijungė į projekto „2015 Europos metai vystymuisi: Dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą“ Protų kovų konkursą. Šio konkurso tikslas – paskatinti ugdymo įstaigas paminėti 2015 – uosius Europos metus vystymuisi, įtraukti moksleivius į jiems patrauklią veiklą, suteikiančią žinių apie Lietuvos ir Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo politiką.

Spalio 16 d. mūsų mokykloje vyko Protų kovų konkursas, sulaukęs nemažo moksleivių susidomėjimo. Dalyvavo 7 progimnazijos komandos po 7 narius. Savo žinias panoro išbandyti progimnazijos 6a, 7a, 7c, 8a, 8b, 8c ir 8d klasių komandos.  

Žaidimą sudarė 6 turai: bendrasis ir taip ir ne turai, taip pat buvo pateikta klausimų iš ekologijos srities ir vaizdinis bei muzikinis turai. Po atkaklios kovos, pateikus papildomą klausimą komandų kapitonams, nugalėjo 8d klasės komanda „Šaltinio vienaragiai“ (Jogilė Balčiauskaitė, Lukas Germanavičius, Ugnė Jakaitytė, Eglė Krečkauskaitė, Ugnė Krečkauskaitė, Simas Kunickas, Aistė Raginskaitė), kurie surinko 42 taškus. Visos dalyvavusios komandos buvo apdovanotos Raseinių Šaltinio progimnazijos direktoriaus padėkomis, o pirmų trijų vietų nugalėtojai saldžiais tortais bei atminimo dovanėlėmis. Na, o nugalėtojų  komanda dalyvaus Finaliniame šio konkurso renginyje, kuris vyks lapkričio 27 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Vilniuje, ir turės galimybę laimėti pagrindinį prizą – kelionę į Tartu mokslo centrą Estijoje. 

Dėkojame lietuvių kalbos mokytojai Vilmai Gricienei, kuri puikiai vedė renginį, direktoriaus pavaduotojai ugdymui Jolantai Stankaitienei už tai, kad padėjo organizuoti šį konkursą, bei saldžias dovanas nugalėtojams, istorijos mokytojui Jonui Janušui ir direktoriaus pavaduotojai ugdymui  Virginijai Tamošaitienei už kokybišką ir operatyvų komisijos darbą.  

Aneta Gagilaitė 

 
Ankstesnės naujienos


2015 m. Spalio 21 d. Šaltinio progimnazijoje vyko rajoninis 7-8 klasių anglų kalbos konkursas „Don‘t Worry, Be Happy“. Tai jau tradicija tapęs renginys, kurį ketvirtus metus organizuoja anglų kalbos mokytojos. Konkurse dalyvavo 6 komandos: 3 komandos iš Raseinių Šaltinio progimnazijos (7a klasė, mokytojos Lijana Ivoškienė ir Albina Abromavičienė, 7c klasė, mokytojos Albina Abromavičienė ir Aneta Gagilaitė ir 8c klasė, mokytojos Akvilė Daujotaitė ir Lijana Ivoškienė,) ir 3 komandos iš Raseinių rajono mokyklų (Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos, mokytojas Tomas Gužauskas, Šiluvos gimnazijos, mokytoja Angelė Galinaitienė ir Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos, mokytoja Aušra Šulinskienė). Konkurso tema – mada ir stilius.

Praeitais mokslo metais Lietuvos mokyklose vykęs pirmasis Solidarumo bėgimas sulaukė didžiulės sėkmės: daugiau kaip 45000 moksleivių bei 3500 mokytojų iš 280 mokyklų susivienijo dėl bendro tikslo - padėti vaikams. Lietuvos vaikai, lankantys vaikų dienos centrus, bei Zambijos, Mikutos kaimo mokyklinukai gavo jiems taip reikalingas mokymosi priemones.

Jau nuo pačio ryto progimnazijoje šurmuliavo mokiniai su gėlėmis, tvyrojo džiugi ir pakili nuotaika - mokiniai sveikino savo mokytojus. Po keturių pamokų dainininkai, šokėjai, dizaineriai, skaitovai, mokinių tarybos nariai, pirmokai ir ketvirtokai pakvietė mokytojus į aktų salę, kur vyko šventė ,,Mano Mokytojau!“

Raseinių Šaltinio progimnazijos 6 A klasės mokiniai, jų auklėtoja Kristina Vileišienė, bei tėveliai saulėtą rytą rinkosi prie mokyklos į tradicinį rugsėjo pirmo šeštadienio susitikimą. Klasės tėvų komitetas šį kartą pasiūlė ne vien tik pramogauti. „Norėtume, kad mūsų vaikai plačiau žvelgtų į pasaulį ir mokintųsi dalintis“ – greičiausiai taip galėtume išsakyti pagrindinę susitikimo mintį, kurią papildo pasirinktas simbolinis paukštelis: toks sočiai pavalgęs, tačiau dar tik auginantis sparnelius.

Kasmet vis daugiau bendraminčių susirenka į Judėjimo savaitės renginius, tad ir mes tęsėme šią tradiciją.