1 d klasės išvyka į Meno mokyklą

Nacionalinės karjeros ugdymo savaitės metu 1 d klasės mokinės Saulės mama Jolanta Sederavičiūtė pasiūlė atvykti į jos darbo vietą – Raseinių meno mokyklą, kurioje ji dirba fortepijono mokytoja. Mama Jolanta labai patraukliai pirmokėliams papasakojo apie savo darbo specifiką, parodė ir leido paliesti tai, kas yra pianino viduje. Trimito klasėje mokytojas Vaidas Dabžanskis vaikus supažindino su pučiamaisiais instrumentais, o mokytoja Eligija Dobilaitienė supažindino su smuiku. Mokytojas Gražvydas Jagnoras surengė tikrą akordeono muzikos koncertą. Ilgiausiai užtrukome dailės klasėje, kurioje mokytoja Gitana Saurazienė parodė mokiniams jų bendraamžių atliktus darbelius iš įvairių medžiagų.

Nuoširdžiai dėkoju kolegoms už rimtą ir atsakingą požiūrį į smalsų pirmokėlį ir pademonstruotas profesines žinias.

Mokytoja Meilė Radavičienė

Laikas bėga greitai. Atrodo, kad tik vakar paminėjome Tolerancijos dieną. Pradinių klasių mokiniai išsirinko klasių tolerantiškiausius mokinius. Vyresnieji per dorinio ugdymo (etikos ir tikybos) pamokas kalbėjosi apie toleranciją, o su klasių vadovais kūrė Tolerancijos mozaikas, kuriomis puošė kabinetų duris. Pasidžiaukime gražiais darbais.

Lapkričio 20 d. progimnazijoje lankėsi LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, kurią atlydėjo Raseinių savivaldybės meras Algirdas Gricius, administracijos direktorius Algimantas Mielinis, jo pavaduotojas Jonas Kurlavičius, savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Loreta Laugalienė ir vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Regina Klevinskienė.

Šiais mokslo metais mes, 7A ir 6A klasės mokiniai, važiavome į ekskursiją, į Vilnių. Ten aplankėme Lietuvos Respublikos Seimą, kur mus pasitiko LR Seimo nariai Valdas Skarbalius ir Darius Ulickas bei nuostabioji jo padėjėja Dovilė Rusytė.

Lapkričio 17 dieną Marijampolės ,,Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje vyko konkursas ,,Mes – vyrai“, skirtas Lietuvos kariuomenės dienai, kuri minima lapkričio 23 dieną. Konkurso tikslas – ugdyti jaunuolių patriotiškumo, kūrybiškumo, sveikatingumo, pilietiškumo bei atsakomybės už kolektyvą jausmus. Konkurse dalyvavo Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazijos, Panevėžio Šaltinio progimnazijos, Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos, Marijampolės ,,Šaltinio“ pagrindinės mokyklos ir mūsų progimnazijos aštuntokų komandos.

Mūsų dienomis vyksta klimato kaita: didėja temperatūra, kinta kritulių pobūdis, tirpsta ledynai ir sniegas. Manoma, kad šie pokyčiai nesiliaus ir bus vis dažnesni ir smarkesni.