Renginiai

Knygos kelias iki skaitytojo

Ne vienerius metus Šaltinio progimnazijos bibliotekininkės gražiai bendradarbiauja su Raseinių M. Martinaičio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojomis. Malonu buvo išgirsti skyriaus vedėjos Jolantos Gudeikytės kvietimą mūsų mokyklos mokiniams dalyvauti projekte „Dailininkas ir vaikiška knyga 2015“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, edukaciniai projektai bei privatūs rėmėjai. Tokiam pasiūlymui neįmanoma nepritarti.

Projekto organizatorių bei mokyklos bibliotekininkių iniciatyva spalio 9 d. mokyklos skaitykloje vyko edukacinė pamoka su dailininke, vaikiškų knygų K.Kubilinsko „Debesėlių tiltas“, I. Vizbaraitės „Karžygiuko istorija“, K. Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ ir kt. iliustratore Marija Smirnovaite. Susitikime dalyvavo 4a ir 4b klasių mokiniai. Pamokos metu vaikai sužinojo, kaip kuriamos iliustracijos. Dailininkei perskaičius eilėraštį, mokiniai, pasitelkę vaizduotę, turėjo galimybę sukurti eilėraščio iliustraciją. Fantazijos nestigo daugeliui mokinių.

Projektą tęsėme ir lapkričio 5 d. Mokyklos skaitykloje vyko susitikimas su rašytoja Neringa Vaitkute. Su ja kartu atvyko ir Jolanta Gudeikytė. Pokalbio tema – „Knygos veidas“. Susitikime su rašytoja dalyvavo 5b ir 6a klasių mokiniai. Viešnia labai įtaigiai pristatė savo knygas „Tamsa, kuri pabudo“, „Miestas be padangės“, „Šnabždesiai bedugnėje“ ir kt., papasakojo, kodėl pradėjo rašyti, kas tapo knygų veikėjų prototipais, parodė savo kurtas iliustracijas, paaiškino, kaip vyksta dailininko ir rašytojo bendradarbiavimas, atsakė į smalsių mokinių klausimus. Edukacinė pamoka prabėgo nepastebimai.

Lapkričio 9-15 dienomis minėjome Šiaurės šalių bibliotekų savaitę. Visą savaitę skaitykloje eksponavome Šiaurės šalių rašytojų knygas vaikams ir suaugusiems skaitytojams, per ilgąsias pertraukas rodėme animacinius filmukus pagal H.K.Anderseno, A. Lindgren kūrybą, o lapkričio 13 dieną mus vėl aplankė Jolanta Gudeikytė. Geriausi 1-4 klasių  skaitytojai galėjo pasidžiaugti Šiaurės šalių rašytojų kūrinių personažais – lėlėmis. Bibliotekos darbuotoja papasakojo apie Selmos Lagerlef gyvenimą ir kūrybą.

Nuoširdžiai dėkojame Raseinių M. Martinaičio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėjai Jolantai Gudeikytei už suteiktą galimybę mūsų mokyklos mokiniams iš arčiau pažinti knygos kelią iki skaitytojo.

Bibliotekininkė  Ida Matelienė
Ankstesnės naujienos


Paryžiuje 1995 metais Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena, kuri kasmet minima daugelyje demokratinių šalių. 

Lapkričio 12 dieną mokinių tarybos nariai pirmo aukšto fojė po trijų pamokų kvietė visą mokyklos bendruomenę pirkti pačių mokinių keptus pyragus. Akcija susilaukė didelio susidomėjimo. Pyragų pirkėjų buvo labai daug, pyragai išparduoti žaibiškai. Už skanėstus surinkti beveik 95 eurai. Juos mokinių tarybos nariai paaukos Viešosios įstaigos Raseinių ligoninė Vaikų ligų skyriui. Mokinių tarybos nariai dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie šios ,,Pyragų dienos“ akcijos.

Mokinių tarybos prezidentė Nikolė Jocytė,  8c klasės mokinė

Raseinių Šaltinio progimnazijos priešmokyklinio amžiaus vaikai dalyvauja projekte „Mažieji olimpiečiai“, kurio tikslas- diegti vaikams olimpizmo idealus, olimpines vertybes, principus ir kultūrą, organizuojant ir vykdant sportinę, šviečiamąją, kultūrinę veiklą. Kartu su mūsų mokyklos priešmokyklinukais vykdyti šio projekto veiklas buvo pakviesti ir kiti rajono priešmokyklinio amžiaus vaikai. Tad nuo šių mokslo metų pradžios rajono ugdymo įstaigose buvo organizuojamos įvairios veiklos, kurių metu buvo siekiama suteikti žinių apie olimpinį sąjūdį, skatinti vaikų fizinį aktyvumą bei motyvuoti domėtis olimpinėmis sporto šakomis, plėsti sveikos gyvensenos kultūrą. 
 

Lapkričio 11 d. mūsų mokykloje buvo paskelbta ne tik atvirų durų diena, bet buvo pristatinėjamos ir interaktyvios ugdymo priemonės. Tą dieną į mokyklą atvyko  Biznio mašinų kompanijos atstovai, kurie atsivežė ir pristatė mokiniams ir mokytojams 3D spausdintuvą, SMART interaktyvų stalą bei 3D klasę.

Raseinių Šaltinio progimnazijos 3c klasės mokinės Goda Lukoševičiūtė, Gunda Bražaitė ir Morta Gailiūtė 2015 m. lapkričio 6 dieną dalyvavo Lietuvos II-IV klasių mokinių pažintinėje-praktinėje konferencijoje „Sveikatos akademija“, kuri vyko Radviliškio rajono Baisogalos mokykloje-darželyje. Mokinės skaitė pranešimą „Žingsnis po žingsnio“, pristatydamos 5 įveiktus žingsnius sveikos gyvensenos link: judėjimą pėsčiomis, sveikų patiekalų gamybą, sportinę veiklą, aktyvią veiklą su tėveliais, patirties sklaidą.