"Live Your Goals" projekto pirmajame etape dalyvauja 10 šalies mokyklų

Lietuvos futbolo federacijos ir FIFA projektas „Live Your Goals“, dar žinomas pavadinimu „Įgyvendink savo svajones“, pradėjo žengti savo pirmuosius žingsnius po šalies mokyklas. Šis projektas, siekiant vystyti bei populiarinti futbolą, yra skirtas mergaitėms, 1-8 klasių moksleivėms.

Lapkričio 3 dieną į mūsų mokyklą atvykę projekto atstovai pasiūlė įdomią programą penkiasdešimčiai mergaičių. Jas supažindino su futbolo žaidimo taisyklėmis, moterų futbolo atsiradimo istorija, mokė šio žaidimo technikos elementų, padovanojo sportinius marškinėlius ir gerą nuotaiką kiekvienai dalyvei.

Vėlesniuose projekto etapuose iki 2018 metų bus siekiama suteikti mergaitėms galimybę aktyviai įsitraukti į futbolo veiklą, padidinti mergaičių futbolo populiarumą bei sudaryti sąlygas mergaičių futbolui vystytis. Tikimasi, kad moterų futbolo sąjūdis plėtosis ir po 2018 m. įvyksiančio Europos merginų iki 17 m. čempionato Lietuvoje.

Kūno kultūros mokytojas Mindaugas Zybartas

Spalio 23 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko respublikinė komandinė jaunųjų matematikų (5-6 klasių mokinių) olimpiada „Šaltinėlio“ taurei laimėti. Olimpiada organizuojama jau dvyliktą kartą. Ja siekiama skatinti mokinių domėjimąsi matematika, ugdyti jų kūrybiškumą, matematinę kultūrą ir mąstyseną.
Olimpiadoje dalyvavo trylika komandų. Tarp jų varžėsi svečiai iš Tauragės ir Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijų, Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos, Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos bei Klaipėdos „Vyturio“ pagrindinės mokyklos.

Raseinių Šaltinio progimnazija įsijungė į projekto „2015 Europos metai vystymuisi: Dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą“ Protų kovų konkursą. Šio konkurso tikslas – paskatinti ugdymo įstaigas paminėti 2015 – uosius Europos metus vystymuisi, įtraukti moksleivius į jiems patrauklią veiklą, suteikiančią žinių apie Lietuvos ir Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo politiką.

2015 m. Spalio 21 d. Šaltinio progimnazijoje vyko rajoninis 7-8 klasių anglų kalbos konkursas „Don‘t Worry, Be Happy“. Tai jau tradicija tapęs renginys, kurį ketvirtus metus organizuoja anglų kalbos mokytojos. Konkurse dalyvavo 6 komandos: 3 komandos iš Raseinių Šaltinio progimnazijos (7a klasė, mokytojos Lijana Ivoškienė ir Albina Abromavičienė, 7c klasė, mokytojos Albina Abromavičienė ir Aneta Gagilaitė ir 8c klasė, mokytojos Akvilė Daujotaitė ir Lijana Ivoškienė,) ir 3 komandos iš Raseinių rajono mokyklų (Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos, mokytojas Tomas Gužauskas, Šiluvos gimnazijos, mokytoja Angelė Galinaitienė ir Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos, mokytoja Aušra Šulinskienė). Konkurso tema – mada ir stilius.

Praeitais mokslo metais Lietuvos mokyklose vykęs pirmasis Solidarumo bėgimas sulaukė didžiulės sėkmės: daugiau kaip 45000 moksleivių bei 3500 mokytojų iš 280 mokyklų susivienijo dėl bendro tikslo - padėti vaikams. Lietuvos vaikai, lankantys vaikų dienos centrus, bei Zambijos, Mikutos kaimo mokyklinukai gavo jiems taip reikalingas mokymosi priemones.

Jau nuo pačio ryto progimnazijoje šurmuliavo mokiniai su gėlėmis, tvyrojo džiugi ir pakili nuotaika - mokiniai sveikino savo mokytojus. Po keturių pamokų dainininkai, šokėjai, dizaineriai, skaitovai, mokinių tarybos nariai, pirmokai ir ketvirtokai pakvietė mokytojus į aktų salę, kur vyko šventė ,,Mano Mokytojau!“