Renginiai

Mokykloje lankėsi LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė

Lapkričio 20 d. progimnazijoje lankėsi LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, kurią atlydėjo Raseinių savivaldybės meras Algirdas Gricius, administracijos direktorius Algimantas Mielinis, jo pavaduotojas Jonas Kurlavičius, savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Loreta Laugalienė ir vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Regina Klevinskienė. 

Į mokyklos aktų salę rinkosi penktų klasių mokiniai ir jų vadovai, kurie šiltai pasitiko svečius.

Ministrė A. Pabedinskienė penktokams atvežė dovanų – „Vaiko Konstituciją“. Prieš įteikdama šį ką tik išleistą spalvingą ir informatyvų leidinuką, ministrė penktokus supažindino su jo turiniu: „ Savo rankose Jūs laikote ypatingą dokumentą – „Vaiko Konstituciją“. Tikriausiai žinote, kad kiekvienas iš mūsų – nuo paties mažiausio iki didžiausio – turime labai daug teisių, kuriomis galime naudotis, tačiau taip pat ir pareigų, kurias privalome vykdyti. Deja, kartais nutinka taip, kad mes pamirštame savo pareigas arba ne visai gerai žinome savo teises. 

Būtent todėl ši konstitucija Jums padės – joje rasite pačią naudingiausią informaciją apie tai, ką galite veikti, kur kreiptis ištikus nelaimei, nuo ko jus turi saugoti suaugusieji. Čia taip pat rasite ir savo pareigas. 

Tikiu, kad ši Konstitucija jums bus naudinga ir įdomi, įkvėps ne tik smagiems žaidimams su draugais, bet ir įdomiems pokalbiams su tėveliais, seneliais ar mokytojais. Nepamirškite, kad bet kada galite į juos kreiptis – tai pati svarbiausia jūsų teisė !“

Kai penktokams buvo įteikta „Vaiko Konstitucija“, mokiniai nusifotografavo kartu su svečiais.

 
Ankstesnės naujienos


Šiais mokslo metais mes, 7A ir 6A klasės mokiniai, važiavome į ekskursiją, į Vilnių. Ten aplankėme Lietuvos Respublikos Seimą, kur mus pasitiko LR Seimo nariai Valdas Skarbalius ir Darius Ulickas bei nuostabioji jo padėjėja Dovilė Rusytė. 

Lapkričio 17 dieną Marijampolės ,,Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje vyko konkursas ,,Mes – vyrai“, skirtas Lietuvos kariuomenės dienai, kuri minima lapkričio 23 dieną. Konkurso tikslas – ugdyti jaunuolių patriotiškumo, kūrybiškumo, sveikatingumo, pilietiškumo bei atsakomybės už kolektyvą jausmus. Konkurse dalyvavo Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazijos, Panevėžio Šaltinio progimnazijos, Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos, Marijampolės ,,Šaltinio“ pagrindinės mokyklos ir mūsų progimnazijos aštuntokų komandos. 

Mūsų dienomis vyksta klimato kaita: didėja temperatūra, kinta kritulių pobūdis, tirpsta ledynai ir sniegas. Manoma, kad šie pokyčiai nesiliaus ir bus vis dažnesni ir smarkesni. 

Projekto organizatorių bei mokyklos bibliotekininkių iniciatyva spalio 9 d. mokyklos skaitykloje vyko edukacinė pamoka su dailininke, vaikiškų knygų K.Kubilinsko „Debesėlių tiltas“, I. Vizbaraitės „Karžygiuko istorija“, K. Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ ir kt. iliustratore Marija Smirnovaite. Susitikime dalyvavo 4a ir 4b klasių mokiniai. Pamokos metu vaikai sužinojo, kaip kuriamos iliustracijos. Dailininkei perskaičius eilėraštį, mokiniai, pasitelkę vaizduotę, turėjo galimybę sukurti eilėraščio iliustraciją. Fantazijos nestigo daugeliui mokinių.

Paryžiuje 1995 metais Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena, kuri kasmet minima daugelyje demokratinių šalių.