Patirties dalybos

Raseinių Šaltinio progimnazijos 3c klasės mokinės Goda Lukoševičiūtė, Gunda Bražaitė ir Morta Gailiūtė 2015 m. lapkričio 6 dieną dalyvavo Lietuvos II-IV klasių mokinių pažintinėje-praktinėje konferencijoje „Sveikatos akademija“, kuri vyko Radviliškio rajono Baisogalos mokykloje-darželyje. Mokinės skaitė pranešimą „Žingsnis po žingsnio“, pristatydamos 5 įveiktus žingsnius sveikos gyvensenos link: judėjimą pėsčiomis, sveikų patiekalų gamybą, sportinę veiklą, aktyvią veiklą su tėveliais, patirties sklaidą.

Konferencijos darbas organizuotas 3 grupėse, perskaityta 30 originalių pranešimų. Visiems dalyviams įteiktos padėkos ir užduočių knygelės apie sveiką gyvenseną. Pabaigoje laukė staigmena – ekskursija į Komarų dvarą.
Patirties dalybos pasiteisino su kaupu: ne tik pamatyta, bet ir sužinota, ne tik pasidalinta, bet ir įsivertinta.

Raseinių Šaltinio progimnazijos mokytoja Liuba Vaigauskienė

Lietuvos futbolo federacijos ir FIFA projektas „Live Your Goals“, dar žinomas pavadinimu „Įgyvendink savo svajones“, pradėjo žengti savo pirmuosius žingsnius po šalies mokyklas. Šis projektas, siekiant vystyti bei populiarinti futbolą, yra skirtas mergaitėms, 1-8 klasių moksleivėms.

Spalio 23 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko respublikinė komandinė jaunųjų matematikų (5-6 klasių mokinių) olimpiada „Šaltinėlio“ taurei laimėti. Olimpiada organizuojama jau dvyliktą kartą. Ja siekiama skatinti mokinių domėjimąsi matematika, ugdyti jų kūrybiškumą, matematinę kultūrą ir mąstyseną.
Olimpiadoje dalyvavo trylika komandų. Tarp jų varžėsi svečiai iš Tauragės ir Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijų, Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos, Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos bei Klaipėdos „Vyturio“ pagrindinės mokyklos.

Raseinių Šaltinio progimnazija įsijungė į projekto „2015 Europos metai vystymuisi: Dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą“ Protų kovų konkursą. Šio konkurso tikslas – paskatinti ugdymo įstaigas paminėti 2015 – uosius Europos metus vystymuisi, įtraukti moksleivius į jiems patrauklią veiklą, suteikiančią žinių apie Lietuvos ir Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo politiką.

2015 m. Spalio 21 d. Šaltinio progimnazijoje vyko rajoninis 7-8 klasių anglų kalbos konkursas „Don‘t Worry, Be Happy“. Tai jau tradicija tapęs renginys, kurį ketvirtus metus organizuoja anglų kalbos mokytojos. Konkurse dalyvavo 6 komandos: 3 komandos iš Raseinių Šaltinio progimnazijos (7a klasė, mokytojos Lijana Ivoškienė ir Albina Abromavičienė, 7c klasė, mokytojos Albina Abromavičienė ir Aneta Gagilaitė ir 8c klasė, mokytojos Akvilė Daujotaitė ir Lijana Ivoškienė,) ir 3 komandos iš Raseinių rajono mokyklų (Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos, mokytojas Tomas Gužauskas, Šiluvos gimnazijos, mokytoja Angelė Galinaitienė ir Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos, mokytoja Aušra Šulinskienė). Konkurso tema – mada ir stilius.

Praeitais mokslo metais Lietuvos mokyklose vykęs pirmasis Solidarumo bėgimas sulaukė didžiulės sėkmės: daugiau kaip 45000 moksleivių bei 3500 mokytojų iš 280 mokyklų susivienijo dėl bendro tikslo - padėti vaikams. Lietuvos vaikai, lankantys vaikų dienos centrus, bei Zambijos, Mikutos kaimo mokyklinukai gavo jiems taip reikalingas mokymosi priemones.