,,Pyragų diena“ Šaltinio progimnazijoje

Raseinių Šaltinio progimnazijos priešmokyklinio amžiaus vaikai dalyvauja projekte „Mažieji olimpiečiai“, kurio tikslas- diegti vaikams olimpizmo idealus, olimpines vertybes, principus ir kultūrą, organizuojant ir vykdant sportinę, šviečiamąją, kultūrinę veiklą. Kartu su mūsų mokyklos priešmokyklinukais vykdyti šio projekto veiklas buvo pakviesti ir kiti rajono priešmokyklinio amžiaus vaikai. Tad nuo šių mokslo metų pradžios rajono ugdymo įstaigose buvo organizuojamos įvairios veiklos, kurių metu buvo siekiama suteikti žinių apie olimpinį sąjūdį, skatinti vaikų fizinį aktyvumą bei motyvuoti domėtis olimpinėmis sporto šakomis, plėsti sveikos gyvensenos kultūrą.

Lapkričio 11 d. mūsų mokykloje buvo paskelbta ne tik atvirų durų diena, bet buvo pristatinėjamos ir interaktyvios ugdymo priemonės. Tą dieną į mokyklą atvyko  Biznio mašinų kompanijos atstovai, kurie atsivežė ir pristatė mokiniams ir mokytojams 3D spausdintuvą, SMART interaktyvų stalą bei 3D klasę.

Raseinių Šaltinio progimnazijos 3c klasės mokinės Goda Lukoševičiūtė, Gunda Bražaitė ir Morta Gailiūtė 2015 m. lapkričio 6 dieną dalyvavo Lietuvos II-IV klasių mokinių pažintinėje-praktinėje konferencijoje „Sveikatos akademija“, kuri vyko Radviliškio rajono Baisogalos mokykloje-darželyje. Mokinės skaitė pranešimą „Žingsnis po žingsnio“, pristatydamos 5 įveiktus žingsnius sveikos gyvensenos link: judėjimą pėsčiomis, sveikų patiekalų gamybą, sportinę veiklą, aktyvią veiklą su tėveliais, patirties sklaidą.

Lietuvos futbolo federacijos ir FIFA projektas „Live Your Goals“, dar žinomas pavadinimu „Įgyvendink savo svajones“, pradėjo žengti savo pirmuosius žingsnius po šalies mokyklas. Šis projektas, siekiant vystyti bei populiarinti futbolą, yra skirtas mergaitėms, 1-8 klasių moksleivėms.

Spalio 23 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko respublikinė komandinė jaunųjų matematikų (5-6 klasių mokinių) olimpiada „Šaltinėlio“ taurei laimėti. Olimpiada organizuojama jau dvyliktą kartą. Ja siekiama skatinti mokinių domėjimąsi matematika, ugdyti jų kūrybiškumą, matematinę kultūrą ir mąstyseną.
Olimpiadoje dalyvavo trylika komandų. Tarp jų varžėsi svečiai iš Tauragės ir Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijų, Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos, Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos bei Klaipėdos „Vyturio“ pagrindinės mokyklos.