Renginiai

Šaltiniečių konkurse ,,Mes – vyrai’’ mūsų mokyklos vaikinai pirmi

Lapkričio 17 dieną Marijampolės ,,Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje vyko konkursas ,,Mes – vyrai“, skirtas Lietuvos kariuomenės dienai, kuri minima lapkričio 23 dieną. Konkurso tikslas – ugdyti jaunuolių patriotiškumo, kūrybiškumo, sveikatingumo, pilietiškumo bei atsakomybės už kolektyvą jausmus. Konkurse dalyvavo Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazijos, Panevėžio Šaltinio progimnazijos, Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos, Marijampolės ,,Šaltinio“ pagrindinės mokyklos ir mūsų progimnazijos aštuntokų komandos. 

Konkursas ,,Mes – vyrai“ buvo sudarytas iš dviejų dalių: dalyviai varžėsi linksmose sporto rungtyse, antroje dalyje – teko pademonstruoti gebėjimus žygiavimo konkurse, kapitonų įžvalgos mūšyje. 

Labiausiai šiame konkurse pasisekė Raseinių šaltiniečiams: Haroldui Bartusevičiui, 8a klasės mokiniui, Domui Saurazai, 8a klasės mokiniui, Leandrui Nutautui, 8a klasės mokiniui, Erikui Verygai, 8a klasės mokiniui, Rapolui Barauskui, 8d klasės mokiniui, Justui Arbačiauskiui, 8d klasės mokiniui, Dominykui Bakučiui, 8c klasės mokiniui, Martynui Jokimčiui, 8c klasės mokiniui, Žygimantui Petrauskui, 8c klasės mokiniui, Mantui Kančauskui, 8c klasės mokinui, Titui Marcinkui, 8c klasės mokiniui ir komandos skanduotojai Emilijai Bagdonaitei, 8a klasės mokinei. Mokinius konkursui ruošė kūno kultūros mokytojas metodininkas Raimundas Elzbergas. Surinkę 31 tašką, užėmėme pirmąją vietą.
 
Po konkurso visi dalyviai ragavo kareiviškos košės, vyko į Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalioną. Atidžiai apžiūrėję batalioną, susipažinę su jo svarbiausiais istorijos faktais, funkcijomis, karių patirtimi, išvykome namo. 

Kūno kultūros mokytojas metodininkas Raimundas Elzbergas
Ankstesnės naujienos


Mūsų dienomis vyksta klimato kaita: didėja temperatūra, kinta kritulių pobūdis, tirpsta ledynai ir sniegas. Manoma, kad šie pokyčiai nesiliaus ir bus vis dažnesni ir smarkesni. 

Projekto organizatorių bei mokyklos bibliotekininkių iniciatyva spalio 9 d. mokyklos skaitykloje vyko edukacinė pamoka su dailininke, vaikiškų knygų K.Kubilinsko „Debesėlių tiltas“, I. Vizbaraitės „Karžygiuko istorija“, K. Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ ir kt. iliustratore Marija Smirnovaite. Susitikime dalyvavo 4a ir 4b klasių mokiniai. Pamokos metu vaikai sužinojo, kaip kuriamos iliustracijos. Dailininkei perskaičius eilėraštį, mokiniai, pasitelkę vaizduotę, turėjo galimybę sukurti eilėraščio iliustraciją. Fantazijos nestigo daugeliui mokinių.

Paryžiuje 1995 metais Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena, kuri kasmet minima daugelyje demokratinių šalių. 

Lapkričio 12 dieną mokinių tarybos nariai pirmo aukšto fojė po trijų pamokų kvietė visą mokyklos bendruomenę pirkti pačių mokinių keptus pyragus. Akcija susilaukė didelio susidomėjimo. Pyragų pirkėjų buvo labai daug, pyragai išparduoti žaibiškai. Už skanėstus surinkti beveik 95 eurai. Juos mokinių tarybos nariai paaukos Viešosios įstaigos Raseinių ligoninė Vaikų ligų skyriui. Mokinių tarybos nariai dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie šios ,,Pyragų dienos“ akcijos.

Mokinių tarybos prezidentė Nikolė Jocytė,  8c klasės mokinė

Raseinių Šaltinio progimnazijos priešmokyklinio amžiaus vaikai dalyvauja projekte „Mažieji olimpiečiai“, kurio tikslas- diegti vaikams olimpizmo idealus, olimpines vertybes, principus ir kultūrą, organizuojant ir vykdant sportinę, šviečiamąją, kultūrinę veiklą. Kartu su mūsų mokyklos priešmokyklinukais vykdyti šio projekto veiklas buvo pakviesti ir kiti rajono priešmokyklinio amžiaus vaikai. Tad nuo šių mokslo metų pradžios rajono ugdymo įstaigose buvo organizuojamos įvairios veiklos, kurių metu buvo siekiama suteikti žinių apie olimpinį sąjūdį, skatinti vaikų fizinį aktyvumą bei motyvuoti domėtis olimpinėmis sporto šakomis, plėsti sveikos gyvensenos kultūrą.