Veiksmo savaitė „Klimato kaita“

Mūsų dienomis vyksta klimato kaita: didėja temperatūra, kinta kritulių pobūdis, tirpsta ledynai ir sniegas. Manoma, kad šie pokyčiai nesiliaus ir bus vis dažnesni ir smarkesni.

Lapkričio 9-13 dienomis pradinių klasių mokiniai dalyvavo gamtosauginio komiteto organizuotuose mokyklos veiksmo dienų  „Klimato kaita“ renginiuose. Klasėse vyko pamokos, mokiniai žiūrėjo filmus. Pradinukai dėliojo stendą - mozaiką „Klimato kaita“, jie atrinko vaizdus ir nuotraukas su klimato kaitos priežastimis ir pasekmėmis. Savo atsiliepimų lape vaikai pateikė pasiūlymus, kaip jie  gali prisidėti prie klimato kaitos mažinimo: reikia rūšiuoti šiukšles, nelaužyti medžių, saugiai elgtis su ugnimi.

Pradinių klasių mokytoja R. Latvienė

Projekto organizatorių bei mokyklos bibliotekininkių iniciatyva spalio 9 d. mokyklos skaitykloje vyko edukacinė pamoka su dailininke, vaikiškų knygų K.Kubilinsko „Debesėlių tiltas“, I. Vizbaraitės „Karžygiuko istorija“, K. Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ ir kt. iliustratore Marija Smirnovaite. Susitikime dalyvavo 4a ir 4b klasių mokiniai. Pamokos metu vaikai sužinojo, kaip kuriamos iliustracijos. Dailininkei perskaičius eilėraštį, mokiniai, pasitelkę vaizduotę, turėjo galimybę sukurti eilėraščio iliustraciją. Fantazijos nestigo daugeliui mokinių.

Paryžiuje 1995 metais Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena, kuri kasmet minima daugelyje demokratinių šalių.

Lapkričio 12 dieną mokinių tarybos nariai pirmo aukšto fojė po trijų pamokų kvietė visą mokyklos bendruomenę pirkti pačių mokinių keptus pyragus. Akcija susilaukė didelio susidomėjimo. Pyragų pirkėjų buvo labai daug, pyragai išparduoti žaibiškai. Už skanėstus surinkti beveik 95 eurai. Juos mokinių tarybos nariai paaukos Viešosios įstaigos Raseinių ligoninė Vaikų ligų skyriui. Mokinių tarybos nariai dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie šios ,,Pyragų dienos“ akcijos.

Mokinių tarybos prezidentė Nikolė Jocytė,  8c klasės mokinė

Raseinių Šaltinio progimnazijos priešmokyklinio amžiaus vaikai dalyvauja projekte „Mažieji olimpiečiai“, kurio tikslas- diegti vaikams olimpizmo idealus, olimpines vertybes, principus ir kultūrą, organizuojant ir vykdant sportinę, šviečiamąją, kultūrinę veiklą. Kartu su mūsų mokyklos priešmokyklinukais vykdyti šio projekto veiklas buvo pakviesti ir kiti rajono priešmokyklinio amžiaus vaikai. Tad nuo šių mokslo metų pradžios rajono ugdymo įstaigose buvo organizuojamos įvairios veiklos, kurių metu buvo siekiama suteikti žinių apie olimpinį sąjūdį, skatinti vaikų fizinį aktyvumą bei motyvuoti domėtis olimpinėmis sporto šakomis, plėsti sveikos gyvensenos kultūrą.

Lapkričio 11 d. mūsų mokykloje buvo paskelbta ne tik atvirų durų diena, bet buvo pristatinėjamos ir interaktyvios ugdymo priemonės. Tą dieną į mokyklą atvyko  Biznio mašinų kompanijos atstovai, kurie atsivežė ir pristatė mokiniams ir mokytojams 3D spausdintuvą, SMART interaktyvų stalą bei 3D klasę.