Augu pažindamas aplinką

Gruodžio 5 dieną Raseinių Šaltinio progimnazijos 3c klasės mokinės Elena Baltrušaitytė, Emilija Miniotaitė, Vasarė Kantautaitė ir mokytoja Liuba Vaigauskienė dalyvavo Baltijos jūros projekto ir GLOBE programos konferencijoje „Aplinkosaugos projekto įgyvendinimas mano mokykloje“, kuri vyko Vilniuje, Lietuvos mokinių Neformaliojo švietimo centre. Konferencijoje buvo įdomu klausytis Salemono Paltanavičiaus paskaitos, vyresniųjų mokinių pranešimų apie Nemuną, Kuršių marias, baltųjų gandrų stebėjimą. Trečiokės ne tik klausė, bet ir girdėjo. Emilija, atsakydama į klausimus apie Nemuną, laimėjo net du prizus!

Konferencijos dalyviams mergaitės skaitė pranešimą „Augu pažindamas aplinką“, kuriuo pristatė 2015 m. vasario – gegužės mėn. mokykloje vykdytus fenologinius stebėjimus. Juose dalyvavo 195 progimnazijos mokiniai. Džiugu žinoti, kad atlikti stebėjimai yra reikalingi, o juos drauge  vykdo 9 Baltijos jūros valstybių mokiniai, kuriuos sujungia tarptautinis Baltijos jūros projektas.

Savo pradėtą veiklą mokiniai tęs ir 2016 metais, kad galėtų palyginti 2015-2016 ir ateinančių metų stebėjimo duomenis.
Galima drąsiai teigti, jog tie, kas auga stebėdami ir pažindami gamtą, jaučiasi už ją visapusiškai atsakingi.

Mokytoja Liuba Vaigauskienė

II vieta mergaičių futbolo zoninėse varžybose

II vietos diplomas mergaičių futbolo 5X5 zoninėse varžybose

Dubysos regioninio parko direkcijos surengtame rašinių, piešinių ir fotografijų konkurse „Už Raseinių ant Dubysos“, skirtame Etnografinių regionų metams, buvo pateikta daugiau kaip 60 fotografijų. Mūsų aštuntokė Dominyka Kleišmantaitė su savo fotografija tapo konkurso laureate ir buvo įvertinta II laipsnio diplomu už puikų temos atskleidimą ir meninę raišką.

Dominykos Kleišmantaitės II laipsnio diplomas

Gruodžio 1 d. – pasaulinė kovos su AIDS diena. Ankstų gruodžio pirmosios rytą mokinių tarybos nariai vidiniame mokyklos kiemelyje iš 120 žvakučių dėliojo raudoną kaspiną, kuris yra Pasaulinės AIDS dienos simbolis. Mokinių tarybos nariai ir lietuvių kalbos mokytoja Vilma Gricienė dėkoja 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2d, 3a, 3b, 3c, 4b, 5a, 5b, 5c, 6a, 6b, 7a, 7b, 7c, 7d, 8a, 8b, 8c, 8d klasėms ir jų klasių vadovams, prisidėjusiems prie dienos minėjimo.

Vilma Gricienė, mokinių tarybos koordinatorė

Lapkričio 26 dieną Šaltinio progimnazijoje vyko popietė, skirta 2015- iesiems – Etnografinių regionų metams paminėti. Popietę 5 – 6 klasių mokiniams organizavo etnokultūros ir lietuvių kalbos mokytojos.

Lapkričio 26 d. jungtinė 7a ir 7c klasių mokinių komanda (Nojus Matelis, Šarūnas-Valdemaras Jacikas, Rusnė Kaminskaitė, Nojus Globys ir Audrius Vaitkus) sėkmingai dalyvavo rajoniniame 7-8 klasių anglų kalbos konkurse „Derliaus metas“ ir laimėjo pirmąją vietą!