Renginiai

Jaukioje Peliuko dirbtuvėlėje

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje veikia įspūdinga Kauno valstybinio lėlių teatro Valerijos ir Stasio Ratkevičių lėlių muziejaus „Lėlių paroda".

„Lėlių parodos" atidarymo proga balandžio 11 dieną aktorės E. Žekienė ir J. Ross Šaltinio progimnazijos 1a,1b,1c klasės mokiniams pristatė edukacinį spektaklį „Peliuko pasakų dirbtuvėlė", kurio metu vaikai buvo supažindinti su unikalaus scenos meno subtilybėmis, sužinojo, kaip gimsta lėlė ir spektaklis, kiek daug įvairiausių specialybių žmonių dalyvauja tame procese. Vaikai noriai bendravo su atgijusiais personažais, entuziastingai dalyvavo spektaklio muzikinio apipavidalinimo kūrime ir įsidėmėjo kai kam dar negirdėtus žodžius – pjesė, dramaturgas, lėlininkas, kompozitorius. 

Apsilankę jaukioje Peliuko dirbtuvėlėje jie sužinojo, kokios įvairios gali būti teatro lėlių konstrukcijos ir jų valdymo būdai.

R.Latvienė, A.Čepauskienė, R.Krivickienė

 
Ankstesnės naujienos


2016 –ji metai paskelbti Bibliotekų metais. Ta proga balandžio 21 d. Šaltinio progimnazijos skaitykloje 5a klasės mokiniams edukacinę pamoką „Apie bibliotekininko profesiją ir bibliotekas” vedė socialinis partneris – Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė. 

Balandžio 21d. vyko rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių olimpinio festivalio teniso varžybos. Išbandyti savo jėgas mūsų komandai teko tik su Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos komanda, nes Petkaus pagrindinės mokyklos atstovai neatvyko. 

Kasmet, pavasarį, Raseinių rajone vyksta priešmokyklinio amžiaus vaikų (6- 7 m.) meninio skaitymo konkursas. Jau treti metai šį konkursą organizuoja Raseinių Šaltinio progimnazija kartu su  Raseinių rajono švietimo centru bei pakviečia priešmokyklinukus į erdvę Šaltinio progimnazijos aktų salę. Šiais metais norą dalyvauti konkurse pareiškė 22 vaikai iš įvairių rajono ugdymo įstaigų.

Balandžio 15 dieną Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko paskaita ,,Kūrybiškumo ugdymo metodai, dirbant su asmeninių nesėkmių patiriančiais mokiniais“, į kurią rinkosi rajono logopedai bei specialieji pedagogai.

Balandžio 14 dieną Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijoje vyko Šaltinio vardą turinčių šalies mokyklų susitikimas. Jame dalyvavo Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinė mokykla, Tauragės „Šaltinio“ progimnazija, Raseinių Šaltinio progimnazija ir renginio organizatoriai panevėžiečiai.