Vaikų šokių festivalis „Dubysos juosta 2017“, skirtas Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti

Šių metų gruodžio 8d. į Raseinių Šaltinio progimnaziją susirinko 160 1-5 klasių mokinių šokėjų. Festivalio metu kolektyvai parodė įvairius šokius ir šokių kompozicijas. Festivalis yra tradicinis ir vyksta kas dveji metai. Tokiu būdu organizatoriai nori paskatinti mokinius domėtis šokiu, mokytis ritmiškumo, gražios laikysenos, artistiškumo, estetikos. Visus dalyvius pasveikino Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Valdonė Balčaitienė.

Festivalyje savo šokius demonstravo 10 vaikų šokių grupių iš Raseinių miesto ir rajono mokyklų: Šaltinio progimnazijos liaudiškų šokių kolektyvo „Versmė“ jaunučių ir jaunių grupės, vadovas R. Turčinskas, Šiluvos gimnazijos mokinių šokių grupė, vadovė N. Šlopšnienė, šokių studijos „Svajonė“ šokėjai, vadovė L. Balserienė, šokių klubo „Vilnis“ jaunučių grupė, vadovė N. Tokariava-Linė, V. Petkaus pagrindinės mokyklos jaunių šokių grupė, vadovas R. Turčinskas ir mergaičių šokių grupė, vadovė G. Šimkevičienė, Meno mokyklos kolektyvas „Nuotaikėlė“, vadovė A. Jukilaitienė.

Pasibaigus festivaliui šokėjai savo sugebėjimus demonstravo surengtoje diskotekoje. Visi šokių kolektyvai festivalio „Dubysos juosta 2017“ buvo apdovanoti Raseinių Šaltinio progimnazijos padėkos raštais ir saldžiais prizais.

R. Turčinskas, choreografijos mokytojas

Gruodžio 8 dieną 6-8 klasių mokinių grupė vyko į VDU Aplinkotyros katedrą. Mokiniai dalyvavo pagal projekto „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“ edukacinėje programoje ,,Jaunasis tyrinėtojas“.

Gruodžio 11-15d. Tikybos vyresnioji mokytoja R. Malinauskienė trečių klasių mokiniams ir mokytojams organizavo atviras edukacines pamokas Bažnyčioje tema ,,Liturginiai indai, rūbai, daiktai, paveikslai ir statulos".

Mokytoja R. Malinauskienė

Gruodžio 1 d. vakarą, kai žemė netikėtai pasidabino baltu sniegu, į mokyklą susirinko 6-8 kl. mokiniai ne tik papuošti mokyklą ir didelę žaliaskarę eglę, bet ir praleisti naktį, dalyvaujant įvairiose edukacinėse veiklose.

Viktorina ,,Aš tikrai myliu Lietuvą“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, vėl pakvietė 5-8 klasių mokinius, jų tėvelius ir mokytojus į Šaltinio progimnazijos aktų salę. Džiugu, kai susirenka mokyklos bendruomenė prasmingai praleisti laisvalaikį, kai visi galime bendrauti neformalioje aplinkoje ir siekti vieno tikslo - ugdyti meilę, pagarbą Tėvynei, kalbai ir gebėjimą tai išreikšti įvairia kūrybine forma.

Gruodžio 1 dieną mokykloje PUG ir pradinių klasių mokiniams vyko nepamokinė – edukacinė diena. Organizatoriai  nutarė, kad  šią dieną  geriausiai skirti puoselėjant Advento papročius ir tradicijas.