Renginiai

Kartą gyveno katinas...

Paslaptingais pasakų žodžiais kovo 21 d. garsiojo skaitymo valandėlę mokyklos skaitykloje pradėjo Raseinių M. Martinaičio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė.

Mažiesiems klausytojams garsiai skaitoma pasaka neprailgo. Buvo įdomu jos klausytis, bet dar daugiau džiaugsmo  buvo vartant knygeles apie katinus, aptariant pasakėlės iliustracijas, apžiūrint įvairias katinų nuotraukas, atvirukus su jais. Didžiausią įspūdį PUG vaikučiams paliko susipažinimas su lėlėmis, kurios buvo pasakėlės apie katiną veikėjos. Šypsodamiesi mokinukai bėgo pasimatuoti katinų „draugių“ – raganų skrybėles. Vaikai net pažadėjo nuspalvinti J. Gudeikytės padovanotus nupieštus katinus. Visi labai apsidžiaugė, nes dabar kiekvienas turės po savo katiną! Nesvarbu, kad netikrą. 

Šaltinio progimnazijos bibliotekininkė Ida Matelienė
Ankstesnės naujienos


Kovo 21 dieną Šaltinio progimnazija ir jos vidinis kiemelis prisipildė pavasariniais paukščiais, kuriuos iš laikraščių ir žurnalų kūrė 5-8 klasių mokiniai. Taip prisijungėme prie Dubysos regioninio parko direkcijos organizuotos akcijos „100 paukščių žinia Lietuvai“.
 

Šiais, 2018 metais, Lietuva švenčia Valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejų. Kiekvienam iš mūsų ši diena yra labai svarbi. O koks gimtadienis be dovanų? 
 

Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Pagerbti knygnešius, prisiminti jų sunkų, labai prasmingą darbą – kiekvieno mūsų pareiga. Progimnazijos bibliotekininkė kartu su muziejininke Lina Kantautiene progimnazijos skaitykloje organizavo viktoriną „Knyga tarnauja mokslui, menui ir svajonei!“. 

Raseinių Šaltinio progimnazijos mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti dalyvauti respublikiniame projekte, kurį organizavo Marijampolės ,,Šaltinio“ pagrindinė mokykla. Projekto tikslas – puoselėti lietuvių liaudies muzikos tradicijas, integruoti dailę, literatūrą, muziką, istoriją. 

Pasakos praturtina vaiko fantaziją, ugdo socialines ir moralines nuostatas, turtina kalbą, moko elgesio normų, teikia estetinį pasigėrėjimą. Be viso to neįmanomas augančio žmogaus žmogiškųjų vertybių įsisavinimas, dvasinis ugdymas.