Renginiai

Popietė ,,Šaltinietis – Lietuvos pilietis“

Kovo 22 dieną mokyklos aktų salėje vyko 5-8 klasių mokinių popietė ,,Šaltinietis – Lietuvos pilietis“. Popietę organizavo mokinių taryba, skirdama ją Lietuvos šimtmečiui. Dalyvavo septynios komandos. Pagal susitarimą komandas sudarė keturi mokiniai iš skirtingų klasių. Mokinių komandoms teko prisiminti savo žinias apie Lietuvą, jos istoriją, įžymiuosius Lietuvos asmenis, buvo klausimų apie lietuvių literatūrą, sportą. Popietės klausimai buvo sudaryti ,,Kahoot“ internetiniame įrankyje. Juo naudotis buvo labai smagu, nes dalyviai buvo skatinami varžytis, po kiekvieno atsakymo pateikiamas komandos įvertinimas bei užimta vieta, ryškios spalvos bei smagi muzika leido sukurti linksmą popietės nuotaiką. 

Greičiausiai ir daugiausiai klausimų teisingai atsakė komanda „Šaltinietės”. Ją sudarė 5c klasės mokinė Gunda Bružaitė, 6a klasės mokinės Smiltė Mackevičiūtė, Raminta Kučinskytė ir 8b klasės mokinė Karolina Gedrimaitė. Joms ant kulnų visą laiką lipo ,,Kotletukų“ komanda (5c klasės mokinė Ugnė Kulnytė, 5b klasės mokinė Viltė Andziulytė, 7a mokiniai Ignė Radčenkaitė ir Edas Vieta). 

Popietės nugalėtojos apdovanotos diplomais ir prizais. Visi popietės dalyviai buvo apdalinti dovanėlėmis, buvo kviečiami paskanauti Bitutės pyrago, kurį dovanojo mokyklos direktorė. Besivaišindami pyragu aptarėme popietę, joje pateiktus klausimus. Mokiniai pasidžiaugė, kad popietėje ,,Šaltinietis – Lietuvos pilietis“ klausimai jiems neatrodė per sunkūs. Popietėje mokiniai dar kartą susimąstė, kad reikia mylėti ir branginti savo gimtąjį kraštą, nes pasak rašytojo J. V. Gėtės, ,,svetur tėvynės nesurasime“. 

Mokytojai Vilma Gricienė ir Linas Tranas
Ankstesnės naujienos


Paslaptingais pasakų žodžiais kovo 21 d. garsiojo skaitymo valandėlę mokyklos skaitykloje pradėjo Raseinių M. Martinaičio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė. 

Kovo 21 dieną Šaltinio progimnazija ir jos vidinis kiemelis prisipildė pavasariniais paukščiais, kuriuos iš laikraščių ir žurnalų kūrė 5-8 klasių mokiniai. Taip prisijungėme prie Dubysos regioninio parko direkcijos organizuotos akcijos „100 paukščių žinia Lietuvai“.
 

Šiais, 2018 metais, Lietuva švenčia Valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejų. Kiekvienam iš mūsų ši diena yra labai svarbi. O koks gimtadienis be dovanų? 
 

Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Pagerbti knygnešius, prisiminti jų sunkų, labai prasmingą darbą – kiekvieno mūsų pareiga. Progimnazijos bibliotekininkė kartu su muziejininke Lina Kantautiene progimnazijos skaitykloje organizavo viktoriną „Knyga tarnauja mokslui, menui ir svajonei!“. 

Raseinių Šaltinio progimnazijos mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti dalyvauti respublikiniame projekte, kurį organizavo Marijampolės ,,Šaltinio“ pagrindinė mokykla. Projekto tikslas – puoselėti lietuvių liaudies muzikos tradicijas, integruoti dailę, literatūrą, muziką, istoriją.