Renginiai

Akcija ,,Tylos stebuklinga versmė“ (2018 m.)

Tarptautinė kovos su triukšmu diena minima paskutinį balandžio trečiadienį. Šią dieną Europoje organizuojamos akcijos, skirtos padėti efektyviau mažinti triukšmą. Mūsų mokykloje mokinių tarybos nariai tokią akciją organizavo balandžio 20 d. Akcija ,,Tylos stebuklinga versmė“ progimnazijoje buvo vykdoma jau penktus metus. Renginio tikslas – ugdyti mokinių supratimą apie triukšmą. 

Vykdant akciją, buvo organizuojamos šios akcijos veiklos: per pirmą pamoką 8a klasės mokinės Meda Bertašiutė ir Martyna Malinauskaitė skaitė pranešimą ,,Ilgalaikio triukšmo pasekmės (jį išklausė 1a, 2d, 3c, 4c, 6b, 7b klasių mokiniai), visą dieną per Šaltinio TV buvo galima pažiūrėti pranešimą apie šią akciją, prie valgyklos, ant ,,Šnabždesių sienos“, mokiniai buvo kviečiami išsakyti savo nuomonę apie triukšmą mokykloje, pateikti pasiūlymų, kaip jį mažinti, per ,,Tyliąsias pertraukas“ po 3 ir 4 pamokų mokiniai ramybės kambaryje galėjo paklausyti ramios muzikos, pamedituoti, mokinių tarybos nariai (5b klasės mokiniai Austėja Frolovaitė, Gerda Juškytė ir Domantas Kvietkus, 6b klasės mokinys Mantvydas Ivoškus, 7c klasės mokinės Paulina Kaupaitytė ir Ema Levikovaitė, 7b klasės mokinė Ema Karabinaitė) mokykloje triukšmomačiu matavo triukšmą įvairiose mokyklos erdvėse. 

Visos ugdymo įstaigos susiduria su dideliu triukšmu. Mūsų mokykla ne išimtis. Mokiniai, matuodami triukšmą mokykloje, nustatė, kad triukšmo būta. Vidiniame mokyklos kiemelyje buvo užfiksuota nuo 48 dB iki 84 dB. Po trijų pamokų pirmame aukšte užfiksuotas triukšmas nuo 27 dB iki 95 dB (prilygsta furgono keliamam triukšmui), trečiame aukšte po pirmos pamokos triukšmas siekė nuo 62 dB iki 88 dB, po trečios pamokos – nuo 49 dB iki 90 dB. Didžiausias triukšmas penktadienį užfiksuotas pirmame mokyklos aukšte po keturių pamokų – net 100 dB. Triukšmą mokykloje mokiniai matavo vieną dieną, todėl išvadų, kad mūsų mokykloje triukšmas viršija leistiną ribą, daryti negalima, bet susimąstyti tikrai būtina. Lietuvoje visuomeninės paskirties pastatų patalpose, kuriose vyksta ugdymas, triukšmo lygį valstybė reglamentuoja riboti iki 55dB(A). Klausos organo funkciją kenksmingai veikiantis triukšmo lygis nustatytas 75-85dB(A). Nuo per didelio triukšmo žmogui svaigsta galva, pakyla kraujo spaudimas, didėja nervinis išsekimas, sutrinka rega ir klausa. Triukšmingoje aplinkoje žmogus negali susikaupti, greitai pavargsta. Didesnis nei 80 decibelų triukšmas sukelia klausos nuovargį, o ilgą laiką būdamas tokioje triukšmingoje aplinkoje žmogus gali ir visai apkursti. Saugodami save ir aplink esančius nuo triukšmo vadovaukimės buvusio Katalikų bažnyčios vadovo emerito Benedikto XVI žodžiais: ,,tyla yra neatsiejamas komunikavimo elementas ir be jos neegzistuoja turiningi žodžiai“. 

Mokinių tarybos koordinatorė Vilma Gricienė 
Ankstesnės naujienos


Padėkos už dalyvavimą mokinių tautinės dainos ir šokio festivalyje

Padėka 5-6 klasių mergaičių ansambliui už dalyvavimą mokinių tautinės dainos ir šokio festivalyje ,,Esu Tau, Tėvyne''

Padėka 7-8 klasių mergaičių ansambliui už dalyvavimą mokinių tautinės dainos ir šokio festivalyje ,,Esu Tau, Tėvyne''

Muzikos mokytojas R. Krivickas

Kovo 29-30 dienomis mokykloje vyko tradiciniai rusų kalbos dienų renginiai. 

Kovo mėnuo turtingas pasaulyje minimų dienų. Šaltinio progimnazijos mokiniai minėjo dar vieną dieną – LAIMĖS dieną. Vyresnieji emocijų lentoje rašė savo mintis, atsakydami į klausimą – „Kas yra laimė?“
 

Kinų patarlė sako, kad ,,Išsilavinimas yra turtas, kuris bus su tavimi, kad ir kur tu beeitum.” Tūkstančio mylių kelionė prasideda mažu žingsneliu ir tęsiasi visą gyvenimą...
 

Tavo jėgų šaltinis – skaidraus vandens stiklinė! Šiuo šūkiu kovo 23d. rytą visa Šaltinio progimnazijos bendruomenė buvo kviečiama paminėti pasaulinę vandens dieną. „Kulinarijos ABC“ merginos kartu su technologijų mokytoja Rasa ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Audrone visus vaišino kiek kitokiu vandeniu.