Renginiai

Pirmyn į praeitį - 2018

Taip vadinasi Raseinių Šaltinio progimnazijoje gegužės 2 dieną įvykęs jau šeštasis Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų, turinčių Šaltinio vardą, ir Raseinių rajono bendrojo ugdymo mokyklų 7-8 klasių mokinių istorijos žinių konkursas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Be dviejų šeimininkų komandų šiemet konkurse dalyvavo dar 9 komandos iš Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos (I ir II-oji komandos), Betygalos Maironio gimnazijos, Girkalnio pagrindinės mokyklos, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos, Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos, Tauragės „Šaltinio“  progimnazijos (I ir II-oji komandos).

Konkurso nuostatai deklaruoja, kad praeityje sukaupta milžiniška žmonijos patirtis nereikalinga pačiai sau – praeičiai – jos iškovojimai reikalingi patvirtinti dabarties darbams ir tvarios ateities kūrybai – taigi, būtent, tokiu principu vadovaujantis ir buvo sudarinėjamos užduotys iš Lietuvos ir visuotinės istorijos pradedant civilizacijų aušra ir baigiant naujųjų amžių pradžia. Daugiausiai būta užduočių apie tuos istorinius reiškinius ir asmenybes, kurie domina dabarties visuomenę, kurie vienaip ar kitaip yra svarbūs šiuolaikinės visuomenės politiniam ir kultūriniam gyvenimui suprasti.

Rezultatai parodė, kad tokią aktualizuotą senovės ir vidurinių amžių istoriją šiemet geriausiai išmanė Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos ir Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos I ir II komandos septintokai ir aštuntokai. Jie surinko daugiausiai taškų ir čia nurodyta tvarka pasidalijo I– III vietomis. 

Jonas Janušas, Raseinių Šaltinio progimnazijos istorijos mokytojas

 
Ankstesnės naujienos


Balandžio 25 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko rajoninis anglų kalbos konkursas „English Carousel“ („Linksmoji Karuselė“), kuriame dalyvavo 9 komandos iš 5 rajono mokyklų: Betygalos Maironio gimnazijos, Girkalnio pagrindinės mokyklos, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos, Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos ir Šaltinio progimnazijos. 

Tarptautinė kovos su triukšmu diena minima paskutinį balandžio trečiadienį. Šią dieną Europoje organizuojamos akcijos, skirtos padėti efektyviau mažinti triukšmą. Mūsų mokykloje mokinių tarybos nariai tokią akciją organizavo balandžio 20 d. Akcija ,,Tylos stebuklinga versmė“ progimnazijoje buvo vykdoma jau penktus metus. Renginio tikslas – ugdyti mokinių supratimą apie triukšmą. 
 

Padėkos už dalyvavimą mokinių tautinės dainos ir šokio festivalyje

Padėka 5-6 klasių mergaičių ansambliui už dalyvavimą mokinių tautinės dainos ir šokio festivalyje ,,Esu Tau, Tėvyne''

Padėka 7-8 klasių mergaičių ansambliui už dalyvavimą mokinių tautinės dainos ir šokio festivalyje ,,Esu Tau, Tėvyne''

Muzikos mokytojas R. Krivickas

Kovo 29-30 dienomis mokykloje vyko tradiciniai rusų kalbos dienų renginiai. 

Kovo mėnuo turtingas pasaulyje minimų dienų. Šaltinio progimnazijos mokiniai minėjo dar vieną dieną – LAIMĖS dieną. Vyresnieji emocijų lentoje rašė savo mintis, atsakydami į klausimą – „Kas yra laimė?“