Renginiai

Garsinis-kūrybinis pasakaičių skaitymas ir aptarimas ,,Pravėrus močiutės pasakaičių skrynelę“

Klausimu: ,,Kas Jums, vaikai, skaito pasakas“? – prasidėjo garsinis-kūrybinis pasakaičių skaitymas ir aptarimas ,,Pravėrus močiutės pasakaičių skrynelę“, vykęs spalio 22 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams. Mažieji mokinukai drąsiai ir tvirtai teigė, kad pasakėles vakarais prieš miegą jiems skaito mamos, kartais močiutės, mokykloje skaito mokytoja Ilona, o keli mokinukai pridūrė, kad rečiausiai pasakas skaito tėčiai. Pasikalbėję ir susipažinę su mokyklos bibliotekininke Vilma, mokinukai išklausė keleto Prano Mašioto pasakaičių. Šie vaikai dar tik ruošiasi mokyklai, bet, perskaičius pasakėles, labai drąsiai ir užtikrintai diskutavo apie pasakų veikėjus, jų tinkamus ir netinkamus poelgius. Padiskutavę mažieji nekantravo nupiešti perskaitytų pasakaičių veikėjus. Prasidėjo tikros kūrybinės dirbtuvės! Pasak rašytojo, filosofo Vydūno: ,,Niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis būna kurdamas“. Kurdami mokinukai tikrai buvo kūrybiški. Kokios perskaitytų pasakų iliustracijos buvo sukurtos, galite pamatyti antrame aukšte, prie bibliotekos esančioje pasakų iliustracijų parodoje. 

Bibliotekininkė Vilma Gricienė 
Ankstesnės naujienos


Spalio 16 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje mokytojus pakeitė Lietuvos šaulių sąjungos nariai, kariai savanoriai, Vytauto Didžiojo karo muziejus edukatoriai. Mokiniai mokėsi iš kažkada slaptai spausdintų „Šifravimo vadovėlių“ perskaityti užkuoduotą žinutę, pasimatavo šaulišką ekipuotę, paragavo kario sauso davinio, prisilietė prie ginklų ir išbandė karinę estafetę.

Šiais metais visuomeninė organizacija „Gelbėkim vaikus“ kaip ir kasmet pakvietė Lietuvos mokyklas dalyvauti V-ajame Solidarumo bėgime ir padėti labiausiai pažeidžiamiems vaikams. Raseinių Šaltinio progimnazijos pradinių ir 5-8 klasių mokiniai rinkosi mokyklos stadione. Šaltiniečiai parodė savo vienybę, solidarumą, pilietiškumą. Bėgime dalyvavo 385 mokiniai ir 20 mokytojų. 

Kokių profesijų atstovų reikės 2018-2020 m.? Universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų pliusai ir minusai? Kaip mokyklos galėtų padėti mokiniams renkantis karjer? Mokytojų vaidmuo renkantis profesiją? Į šiuos ir kitus mokytojams, mokiniams ir jų tėvams klausimus atsakinėjo Gintaras Sarafinas, įmonės Žurnalistinių tyrimų ir konsultacijų grupės, VšĮ vadovas, žurnalo „Reitingai“, redaktorius.
 

Spalio penktosios rytą Raseinių Šaltinio progimnazijos mokytojų laukė daug staigmenų, kurias paruošė mokinių taryba. Mokiniai sveikino juos pasitikdami gražiu ir ramiu muzikiniu fonu, maloniomis dovanėlėmis ir linksmais palinkėjimais. Po trijų pamokų mokytojai buvo laukiami aktų salėje, čia juos pasitiko mokinių tarybos nariai, suorganizavę akciją „Pasveikink mokytoją“. Aktų salėje skambėjo gražūs ir prasmingi mokinių sveikinimai, nuskambėjo linksma, šventinė choro daina. Mokytojus administracijos vardu sveikino pavaduotoja Violeta Bakutienė.

Progimnazijos mokinių tarybos atstovės Beatričė ir Evelina

Kiekvienais metais, paskutinį rugsėjo mėnesio sekmadienį, minima Pasaulinė širdies diena. Raseinių Šaltinio progimnazijos mokiniai visą savaitę kartu su visuomenės sveikatos specialiste Audrone diskutavo apie sveiką gyvenimo būdą, fizinio aktyvumo svarbą, rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas.