Keturi piešinių konkurso „Laiškas“ laureatai

Raseinių Šaltinio progimnazijos mokyklos mokiniai dalyvavo Raseinių rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių kūrybinių darbų konkurse „Laiškas“.

I - oje amžiaus grupėje ( 7-11 metų) I vietą laimėjo 4a kl. mokinė Elzė Rauličkytė. II – oje amžiaus grupėje ( 12-15 metų) I vietą laimėjo 6a kl. mokinė Elena Baltrušaitytė, III – ąją vietą  – 7b kl. mokinė Oksana Selvenytė, padėką už kūrybiškumą – 8a kl. mokinė Jomilė Baltrušaitytė.

Spalio 23 d. 15 val. Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos patalpose vyko konkurso dalyvių parodos atidarymas ir nugalėtojų apdovanojimai. Mokines konkursui paruošė dailės mokytoja Rasa Tytmonaitė.

Klausimu: ,,Kas Jums, vaikai, skaito pasakas“? – prasidėjo garsinis-kūrybinis pasakaičių skaitymas ir aptarimas ,,Pravėrus močiutės pasakaičių skrynelę“, vykęs spalio 22 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams.

Spalio 16 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje mokytojus pakeitė Lietuvos šaulių sąjungos nariai, kariai savanoriai, Vytauto Didžiojo karo muziejus edukatoriai. Mokiniai mokėsi iš kažkada slaptai spausdintų „Šifravimo vadovėlių“ perskaityti užkuoduotą žinutę, pasimatavo šaulišką ekipuotę, paragavo kario sauso davinio, prisilietė prie ginklų ir išbandė karinę estafetę.

Šiais metais visuomeninė organizacija „Gelbėkim vaikus“ kaip ir kasmet pakvietė Lietuvos mokyklas dalyvauti V-ajame Solidarumo bėgime ir padėti labiausiai pažeidžiamiems vaikams. Raseinių Šaltinio progimnazijos pradinių ir 5-8 klasių mokiniai rinkosi mokyklos stadione. Šaltiniečiai parodė savo vienybę, solidarumą, pilietiškumą. Bėgime dalyvavo 385 mokiniai ir 20 mokytojų.

Kokių profesijų atstovų reikės 2018-2020 m.? Universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų pliusai ir minusai? Kaip mokyklos galėtų padėti mokiniams renkantis karjer? Mokytojų vaidmuo renkantis profesiją? Į šiuos ir kitus mokytojams, mokiniams ir jų tėvams klausimus atsakinėjo Gintaras Sarafinas, įmonės Žurnalistinių tyrimų ir konsultacijų grupės, VšĮ vadovas, žurnalo „Reitingai“, redaktorius.

Spalio penktosios rytą Raseinių Šaltinio progimnazijos mokytojų laukė daug staigmenų, kurias paruošė mokinių taryba. Mokiniai sveikino juos pasitikdami gražiu ir ramiu muzikiniu fonu, maloniomis dovanėlėmis ir linksmais palinkėjimais. Po trijų pamokų mokytojai buvo laukiami aktų salėje, čia juos pasitiko mokinių tarybos nariai, suorganizavę akciją „Pasveikink mokytoją“. Aktų salėje skambėjo gražūs ir prasmingi mokinių sveikinimai, nuskambėjo linksma, šventinė choro daina. Mokytojus administracijos vardu sveikino pavaduotoja Violeta Bakutienė.

Progimnazijos mokinių tarybos atstovės Beatričė ir Evelina