Renginiai

Patiko tas jausmas – šokti tokioje didelėje aikštėje

Džiugu, kad  Raseinių Šaltinio progimnazijos tautinių šokių kolektyvai, vadovaujami Rimanto Turčinsko, profesionalaus choreografo, ne vienerius metus dalyvauja respublikinėse dainų šventėse. Šiais metais jaunių tautinių šokių kolektyvas buvo įvertintas ir pakviestas dalyvauti Lietuvos šimtmečio dainų šventės ,,Vardan tos...“ Šokių dienos koncerte „Saulės rato ritimai“. Kaip jautėsi šaunieji šokėjėliai tarp aštuonių tūkstančių šventės dalyvių dideliame stadione atlikdami nepaprastas šokių kompozicijas, kurios įprasmino tautinius simbolius?

 ,,Man patiko dalyvauti dainų šventėje, norėčiau vėl važiuoti. Buvo įspūdinga“ (Faustina). ,,Buvo labai daug dalyvių. Susipažinome su lietuviais iš Brazilijos. Tapau savarankiškesnė“ (Gerda). ,,Nuovargis didelis, nebuvo lengva priprasti prie tokio didelio krūvio, tačiau buvo smagu ir linksma“ (Evelina ). ,,Dalyvavau pirmą kartą dainų šventėje. Buvo sunku, bet labai gera patirtis, puikūs įspūdžiai“ (Domantas ). ,,Dainų šventėje labai patiko. Labiausiai noriu padėkoti mūsų šokių vadovui Rimantui Turčinskui,  mokytojo padėjėjoms Ritai ir Aidai už visą rūpestį“ (Viltė). ,,Man didelį įspūdį padarė didžiulė žmonių minia, einanti į tą pačią pusę, kur buvo duodamas maistas“ (Mantvidas). ,,Buvo smagu, daug įspūdžių ir nutikimų, net traumų“ (Vakaris 6b). ,,Man labiausiai patiko tas jausmas – šokti tokioje didelėje aikštėje“ (Gabrielė).

Buvo smagu susitikti su šokėjais ir pasikalbėti, kaip jiems sekėsi dainų šventėje, išgirsti įspūdžius, kaip repetavo lietui lyjant, kaip mokėsi naujų šokių iki sutemų, kur nakvojo ir ką valgė, kaip rūpinosi jais šokių vadovas. Tikiu, kad šis kolektyvas savo šokiais papuoš ne tik mokyklos, bet ir miesto šventes, renginius, dalyvaus respublikos šventėse, džiugins savo nuoširdumu ir darbštumu. 

Virginija Tamošaitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 
Ankstesnės naujienos


Europos Judumo savaitę (rugsėjo 17-23 d.) Šaltinio progimnazijos mokiniai kartu su visuomenės sveikatos specialiste Audrone pradėjo pokalbiais apie aktyvaus judėjimo svarbą. 

ENO virtualus mokyklų tinklas kiekvienų metų pavasarį ir rudenį organizuoja pasaulinę medžių sodinimo dieną. 

Birželio 13-os rytą 5-8 klasių mokiniai skubėjo į Maironio parką – prasidėjo tradicinė kultūros, meno, literatūros ir kūrybos diena. Be abejo, laukė įdomūs užsiėmimai! Kiekviena klasė gavo voką su veiklos nuorodomis. 

Birželio 9 d. Šaltinio progimnazijos geriausieji ir aktyviausieji 1-8 klasių skaitytojai vyko į vaikų ir jaunimo literatūros festivalį ,,Nuotykiai tęsiasi!“. Festivalis vyko Anykščių Dainuvos slėnyje. Anot festivalio organizatoriaus Justino Vancevičiaus, festivalio tikslas – skatinti skaityti. 

Mokslo metams baigiantis, per paskutinįjį mokinių tarybos susirinkimą, buvo prisiminta ir aptarta visa 2017-2018 mokslo metų mokinių tarybos veikla.