Renginiai

Literatūrinė popietė ,,Šiaurės šalių rašytojų kūryba“

Lapkričio 28 d. mokyklos skaitykloje vyko literatūrinė popietė 2-3 klasių mokiniams ,,Šiaurės šalių rašytojų kūryba“, skirta Šiaurės šalių literatūrai. Ši Šiaurės šalių literatūros savaitė kasmet minima lapkričio mėnesį. Taip vadinamas Šiaurės šalių asociacijų ,,Norden“ federacijos kuruojamas projektas, kuris skatina skaityti Šiaurės šalių literatūrą. Kasmet renginys  turi kitą temą. Šiemet buvo kalbama apie ,,Šiaurės herojus“. 

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė literatūrinės popietės dalyviams pristatė ir labai įtaigiai papasakojo apie švedų rašytojų Elias ir Agnes Våhlund knygą „Superherojų vadovas“. Knygoje aprašoma  istorija apie mergaitę Lisą, kuri vieną dieną, norėdama pasislėpti nuo ją persekiojančios berniukų gaujos, bibliotekoje rado keistą knygą. Pasirodo, jog toji knyga – tai superherojų vadovas. Prasideda Lisos tapimas superheroje – Raudonąja kauke. 

Po knygos pristatymo smalsiųjų skaitytojų buvo paklausta, kokios šalys yra priskiriamos Šiaurės šalims, kokius rašytojus mokiniai žino, kokias jų knygas yra skaitę. Bibliotekininkė Jolanta trumpai pristatė Šiaurės šalies rašytojus, parodė po keletą jų knygų. Labiausiai mokiniai džiaugėsi, kad galėjo pamatyti ir net pačiupinėti Šiaurės šalių rašytojų sukurtus žaislinius personažus, t.y. Pepę Ilgakojinę, Karlsoną, kuris gyvena ant stogo, trolius Mumius, mamulę Mū ir varną, alavinį kareivėlį iš H. K. Anderseno pasakos ir kitus skaitytų knygų personažus. Pasidžiaugę pliušiniais mėgstamų knygų veikėjais, mokiniai apžiūrėjo ir savo pačių kurtas iliustracijas, kuriose vaizduojami  Šiaurės šalių rašytojų knygų personažai. Norintys apžiūrėti šias iliustracijas kviečiami užsukti į mokyklos biblioteką.  

Bibliotekininkė Vilma Gricienė 
Ankstesnės naujienos


Rajoninės berniukų futbolo varžybos

I vietos diplomas iš Raseinių rajono mokyklų žaidynių berniukų (gim. 2005 m. ir jaun.) futbolo 5X5 varžybų

Kūno kultūros mokytojas M. Zybartas

Rajoninės mergaičių futbolo varžybos

I vietos diplomas iš Raseinių rajono mokyklų žaidynių mergaičių (gim. 2004 m. ir jaun.) futbolo 5X5 varžybų

Kūno kultūros mokytojas M. Zybartas

Mokytojai dažnai jaučia įtampą dėl artėjančio tėvų susirinkimo. Jie svarsto, kokius klausimus, kokias problemas reikėtų aptarti. Juk surengti gerą tėvų susirinkimą niekas specialiai nemoko. Kai reikia jį suorganizuoti, kyla begalės klausimų: kaip atsispirti pagundai viešai aptarinėti asmeninius klausimus, kaip neįsitraukti į ilgas ir beviltiškas, o kartais net provokuojančias diskusijas? Jeigu kiltų tokia diskusija, kurios mes negalėtume suvaldyti, ką tada daryti? Bus vykęs ar nevykęs susirinkimas? Diskutuosime ar barsimės? O gal mes apskritai kažką darom ne taip. Begalės klausimų..!

Lapkričio 14 dieną Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko šeštosios Raseinių rajono priešmokyklinio amžiaus vaikų „Mažosios olimpinės žaidynės“. Jose dalyvavo net 11 priešmokyklinio amžiaus vaikų komandų iš mūsų rajono. Tai projekto „Mažieji olimpiečiai“, kurį finansuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, baigiamoji šventė. 

Lapkričio 8 diena – veiksmo diena pagal gamtosauginių mokyklų programą. Kadangi ši diena sutapo su Europos sveikos mitybos diena, tema buvo apie sveiką mitybą. Pradinių klasių mokinukai piešė, spalvino ir rašė sveikų patiekalų receptus, kuriais papuošė mokyklos erdves.