Renginiai

Literatūrinis rytmetys - kūrybinės dirbtuvės ,,Mano vaikystės knyga“

Gruodžio 11 dienos rytą, per antrą ir trečią pamokas, kiek neįprastoje vietoje, progimnazijos direktorės kabinete, vyko pirmų klasių mokinių literatūrinis rytmetys ,,Mano vaikystės knyga“. Jame dalyvavo visi pirmų klasių mokiniai, jų mokytojai (Giedrė Matusevičienė, Regina Kalpokienė, Renata Simonavičienė, Žydrūnas Kapočius), progimnazijos direktorė Vaiva Zubrickienė, mokyklos bibliotekininkė Vilma Gricienė, dorinio ugdymo (etikos) mokytojas Linas Tranas, 3a klasės mokinės Ema Petrauskaitė ir Adrija Šilvaitė, 4b klasės mokinys Jokūbas Stonys. Literatūrinio rytmečio ,,Mano vaikystės knyga“ tikslas – skatinti mokinius skaityti, domėtis knygomis. 

Susėdę ant kilimo ir pagalvėlių, direktorės kabinete vyresnieji renginio dalyviai pradėjo mažiesiems mokiniams pasakoti savo skaitymo patirtį. Ema Petrauskaitė savo klasėje yra daugiausiai skaitanti mokinė, dažnai užsukanti į mokyklos biblioteką, įtaigiai  pristatė savo pirmąją perskaitytą knygą ,,Aristokatės“. Papasakojo, kad knygoje nuotaikingai aprašoma kačių šeimyna, kuri, kaip minėjo Ema, krėtė ,,katinybes“. Mokinė pridūrė, kad jai labai patinka skaityti, ji skaitanti kiekvieną dieną, ragino pirmokėlius taip pat skaityti knygas, taip, anot jos, galima labai daug sužinoti ir jai skaitymas yra malonus laisvalaikio leidimo būdas. Adrija Šilvaitė pristatė H. K. Anderseno pasakų knygą, trumpai visus supažindino su knygos atsiradimo istorija, teigė, kad iš šios pasakų knygos įdomiausia pasaka jai buvo ,,Mergaitė su degtukais“. Ji taip pat sakė, kad skaitymas jai labai patinka ir yra labai naudingas, įdomus užsiėmimas. 4b klasės mokinys Jokūbas Stonys sakė, kad skaityti jis pradėjo nuo šešerių metų ir skaityti jam patinka. Jokūbas nuotaikingai pristatė Martin Conway knygą ,,Vikingas Olafas“. Tai buvo jo pirmoji savarankiškai perskaityta knyga. Jaunuolis pridūrė, kad jis skaito ne tik grožinės literatūros knygas, bet ir įvairias enciklopedijas. Kartą, atėjęs į mokyklos biblioteką, paprašė net Mendelejevo periodinės elementų lentelės! Tai sukėlė nuostabą!
 
Mokyklos direktorė savo pasakojimą apie skaitymą pradėjo pristatydama savo pirmąją latvių rašytojo Janio Rainio eilėraščių knygą ,,Aukso Sietelis“, kurią jai, penkiametei, padovanojo darželio grupės auklėtoja ir grupės draugai. Direktorė šią knygą labai saugoja, ji jai brangi. Gal dėl to ir šiandien direktorė mėgstanti skaityti eilėraščius. Kita knyga, kuri direktorei paliko didelį įspūdį, buvo kartu su tėveliais iš bibliotekos parsinešta poema ,,Eglė žalčių karalienė“. Direktorė prisipažino, kad jai labai patinka skaityti, ji skaitanti vakarais, dažnai net kelias knygas, jos namuose yra vienas kambarys, skirtas knygoms. Jį vadina biblioteka, kiekvieną knygą direktorė, kaip tikroje bibliotekoje, antspauduoja. Parodė net anspaudą. Baigdama savo pasakojimą apie pirmąsias savo knygas, direktorė paminėjo, kad jai labai patinka tie mokiniai, kurie skaito knygas, ji norinti su tokiais mokiniais draugauti, kvietė visus mokinius skaityti.
 
1b klasės mokytoja Giedrė Matusevičienė visiems parodė pirmąsias savarankiškai perskaitytas knygas – tai pasakos ,,Katinėlis ir gaidelis“, ,,Trys paršiukai“. Mokytoja noriai skaitydavo pasakas, nes jos visada laimingai baigdavosi.
 
Kitos dvi pirmokų mokytojos Regina Kalpokienė ir Renata Simonavičienė teigė, kad pirmosios skaitytos knygos, kurios jas labai žavėjo, taip pat buvusios pasakų knygos, viena iš jų ,,Nemuno šalies pasakos“. Mokytojas Žydrūnas paminėjo, kad pirmoji jo knyga buvusi ,,Kas čia žiūri?“ Dorinio ugdymo (etikos) mokytojas Linas sakė negalintis prisiminti savo pirmosios perskaitytos knygos, bet paminėjo, kad pirmoje klasėje kartu su sese skaitė ir džiaugėsi knyga ,,Ką žmonės dirba visą dieną?“ Jiems buvo labai smalsu sužinoti, kas ir ką dieną veikia. Mokytojas buvo atsinešęs ir visiems parodė, kokią knygą jis dabar skaito. Tai jo studijų knyga, parašyta anglų kalba, filosofinė knyga. Mokiniams buvo smalsu, kiek knygoje puslapių, apie ką ji, kodėl joje gausu žymėjimų skirtingomis spalvomis.
 
Mokyklos bibliotekininkės pirmoji savarankiškai perskaityta knyga buvusi švedų rašytojos Astridos Lindgren ,,Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“. Ji ją skaitydavo prieš miegą, pagrindinis veikėjas Karlsonas su savo draugu Mažyliu krėsdavo įvairiausius pokštus, todėl naktimis iš knygoje aprašytų išdaigų garsiai juokdavosi, taip pažadindama kitus namiškius. Iš lietuvių rašytojų vaikystėje skaitytų knygų išskyrė Vytauto Račisko knygą ,,Zuika padūkėlis“, kurioje nuotaikingai aprašomi išdykusio berniuko nuotykiai. 

Pasidalinę įspūdžiais ir išsipasakoję apie savo pirmąsias savarankiškai perskaitytas knygas, literatūrinio rytmečio dalyviai vieningai teigė, kad reikia skaityti knygas, nes tai labai naudinga, tai įdomu, tai padeda susirasti draugų. Literatūrinis rytmetys buvo baigtas vaikų rašytojos A. Lindgren pasakyta mintimi: ,,Po gamtos svarbiausia rašytojai buvo KNYGOS. Astrida ryte rijo knygas. Bet kokias. Berniukams, mergaitėms, nuotykių, istorines ir meilės romanus. Ir visa tai išgyvendavo, žaisdavo, ką buvo skaičiusi... Šitokio džiaugsmo ji linki visiems vaikams. Nes atradęs knygas jau niekada nebūsi tikrai vienišas“. Mažieji renginio dalyviai išskubėjo į savo klases piešti savo pirmosios knygos viršelio. Piešiniai puošia mokyklos biblioteką. 

Bibliotekininkė Vilma Gricienė 
Ankstesnės naujienos


Popietės pradžioje diskutavome, kodėl verta skaityti? Paaiškėjo, kad smalsieji ketvirtokai puikiai žino skaitymo naudą. 

II vietos diplomas iš Lietuvos mokyklų žaidynių merginų futbolo 5X5 varžybų

Kūno kultūros mokytojas M. Zybartas

Lapkričio 28 d. mokyklos skaitykloje vyko literatūrinė popietė 2-3 klasių mokiniams ,,Šiaurės šalių rašytojų kūryba“, skirta Šiaurės šalių literatūrai. Ši Šiaurės šalių literatūros savaitė kasmet minima lapkričio mėnesį. 

Rajoninės berniukų futbolo varžybos

I vietos diplomas iš Raseinių rajono mokyklų žaidynių berniukų (gim. 2005 m. ir jaun.) futbolo 5X5 varžybų

Kūno kultūros mokytojas M. Zybartas

Rajoninės mergaičių futbolo varžybos

I vietos diplomas iš Raseinių rajono mokyklų žaidynių mergaičių (gim. 2004 m. ir jaun.) futbolo 5X5 varžybų

Kūno kultūros mokytojas M. Zybartas