Renginiai

Popietė-diskusija ,,Knygų ir filmų superherojai“

Gruodžio 6 dieną mokyklos skaitykloje vyko ketvirtų klasių mokinių popietė-diskusija ,,Knygų ir filmų superherojai“. Joje dalyvavo dvidešimt septyni ketvirtų klasių mokiniai, kurie dažnai užsuka į mokyklos biblioteką, nes jiems skaitymas – malonus ir turiningas laisvalaikio leidimo būdas. Ši popietė-diskusija tęsinys lapkričio 28 dieną vykusio renginio, kuris buvo skirtas paminėti Šiaurės šalių bibliotekų savaitę. 

Popietės pradžioje diskutavome, kodėl verta skaityti? Paaiškėjo, kad smalsieji ketvirtokai puikiai žino skaitymo naudą. Akcentavo, kad skaitymas skatina išmokti naujų dalykų, padeda atrasti atsakymus į rūpimus klausimus, lavina mąstymą, kūrybiškumą, turtina žodyną, suteikia pasitikėjimo savimi, gerina rašymo įgūdžius, ilgais žiemos vakarais padeda įveikti nuobodulį, leidžia susipažinti su kitomis kultūromis, net gerina miegą. Aiškinomės, kas yra superherojus ir kokiomis savybėmis, poelgiais jis galėtų pasižymėti. Mokiniai pateikė knygų ir filmų superherojų pavyzdžių. Tai – Supermenas, Karlsonas, kuris gyvena ant stogo, ragana Lilė, Halkas ir kt. Aptarėme, kad superherojai – tai išgalvoti veikėjai, kurie turi nežmogiškų galių, dažnai saugo kitus nuo nelaimių, piktadarių, visada yra labai drąsūs, ryžtingi, draugiški, siekiantys savo tikslų. Popietėje-diskusijoje vieningai buvo nutarta, kad vis dėlto skaityti knygą yra naudingiau nei žiūrėti filmą. Mokiniai patys galėjo paaiškinti, kodėl jie taip mano. Teigė, kad knygose autorius pats geriausiai žino, ką nori perduoti, užfiksuoti, o filme gana retai būna perteikta tiksli autoriaus pozicija. 

Padiskutavę apie superherojus, skaitymo naudą, prisiminėme vieną garsiausių pasaulyje pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno pasaką ,,Mergaitė su degtukais“. Džiugu, kad buvo mokinių, kurie šią pasaką puikiai galėjo priminti kitiems renginio dalyviams. Prisiminę ir aptarę pasaką, mokiniai noriai žiūrėjo 2013 metų Uwe Janson režisuotą pasaką ,,Mergaitė su degtukais“, kuri sukurta remiantis danų pasakininko pasakos ,,Mergaitė su degtukais“ motyvais.  Pažiūrėjus filmą-pasaką ir aptarus, mokiniams reikėjo nuspręsti ir parašyti, kuris filmo-pasakos veikėjas yra superherojus. 

Mokiniai popietėje-diskusijoje pateiktus ir aptartus atsakymus į klausimus užrašė ant popierinių eglutės žaisliukų, kurie vėliau papuošė popierinę žaliaskarę. Dabar ji džiugina akį mokyklos skaitykloje. 

Bibliotekininkė Vilma Gricienė 
Ankstesnės naujienos


II vietos diplomas iš Lietuvos mokyklų žaidynių merginų futbolo 5X5 varžybų

Kūno kultūros mokytojas M. Zybartas

Lapkričio 28 d. mokyklos skaitykloje vyko literatūrinė popietė 2-3 klasių mokiniams ,,Šiaurės šalių rašytojų kūryba“, skirta Šiaurės šalių literatūrai. Ši Šiaurės šalių literatūros savaitė kasmet minima lapkričio mėnesį. 

Rajoninės berniukų futbolo varžybos

I vietos diplomas iš Raseinių rajono mokyklų žaidynių berniukų (gim. 2005 m. ir jaun.) futbolo 5X5 varžybų

Kūno kultūros mokytojas M. Zybartas

Rajoninės mergaičių futbolo varžybos

I vietos diplomas iš Raseinių rajono mokyklų žaidynių mergaičių (gim. 2004 m. ir jaun.) futbolo 5X5 varžybų

Kūno kultūros mokytojas M. Zybartas

Mokytojai dažnai jaučia įtampą dėl artėjančio tėvų susirinkimo. Jie svarsto, kokius klausimus, kokias problemas reikėtų aptarti. Juk surengti gerą tėvų susirinkimą niekas specialiai nemoko. Kai reikia jį suorganizuoti, kyla begalės klausimų: kaip atsispirti pagundai viešai aptarinėti asmeninius klausimus, kaip neįsitraukti į ilgas ir beviltiškas, o kartais net provokuojančias diskusijas? Jeigu kiltų tokia diskusija, kurios mes negalėtume suvaldyti, ką tada daryti? Bus vykęs ar nevykęs susirinkimas? Diskutuosime ar barsimės? O gal mes apskritai kažką darom ne taip. Begalės klausimų..!