Renginiai

Pietų Žemaitijos vietovardžiai

2019-ji paskelbti Žemaitijos ir vietovardžių metais. Kadangi Raseinių rajonas priklauso Pietų Žemaitijai, pasitarusios su Raseinių krašto istorijos muziejaus specialiste Lina Kantautiene balandžio 17 d. 7-8 kl. mokinius pakvietėme į viktoriną „Pietų Žemaitijos vietovardžiai“.

Viktorinoje dalyvavo 5 komandos, kiekvienoje po 3 mokinius. Viktorinos metu mokiniai žemėlapių pagalba turėjo surasti, kokie augalai, paukščiai, gyvūnai minimi vietovardžiuose. Taip pat komandoms teko sutelkti dėmesį ir surasti vietovardžius pagal žmonių vardus bei pavardes. Iš viso reikėjo atsakyti net į 10 klausimų. Visos komandos atidžiai ir susidomėjusios ieškojo atsakymų. Surinkusi daugiausiai balų pirmąją vietą iškovojo 7b klasės komanda. Visų komandų žaidėjai buvo pamaloninti knygomis, dalį atsinešė muziejininkė Lina Kantautienė, kitas – skyrė mokykla. Netrūko ir smulkių dovanėlių: šratinukų, Raseinių rajono žemėlapių, atvirukų su Raseinių krašto vaizdais.

Manau, kad viktorina buvo naudinga ne tik mokiniams, bet ir man bei tikybos mokytojai Reginai Malinauskienei, nes jos metu pagilinome žinias apie Raseinių rajono vietovardžius.

Nuoširdžiai dėkoju Linai Kantautienei už pravestą viktoriną, o Reginai Malinauskienei už kokybiškas nuotraukas.
                                       
Bibliotekininkė Ida Matelienė

 
Ankstesnės naujienos


Krepšininkų pasirodymai 2019

 

Balandžio 17 d. vyko 2018-2019 m. m. Raseinių rajono mokyklų žaidynių  berniukų (gim. 2002 m. ir jaun.) krepšinio I turo varžybos. Jose puikiai pasirodė mūsų mokyklos krepšininkai, kurie atrankos metu įveikė visus varžovus ir iškovojo teisę atstovauti rajonui  tarpzoninėse varžybose. Komandoje naudingiausiai žaidė: Nojus Vaivada, Jokūbas Skamarakas, Augustinas Bražas, Tauras Karabinas ir kt. Linkime žaidėjams sėkmės kituose etapuose.
Kūno kultūros mokytojas R. Elzbergas

 

Balandžio 16 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko rajoninis anglų kalbos konkursas „Anglų kalbos karuselė“, kuriame dalyvavo 8 komandos iš 4 rajono mokyklų: Girkalnio pagrindinės mokyklos, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos, Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos ir Raseinių Šaltinio progimnazijos. Konkurso užduotys įsuko mokinius į tikrą karuselę.

II vietos diplomas iš rajoninio 5-6 klasių mokinių anglų kalbos konkurso ,,Anglų kalbos karuselė''

Balandžio 8 – ąją gausi organizatorių komanda kvietė visus pertraukų metu atsipalaiduoti, pajudėti, paragauti.

Balandžio 11 dieną Raseinių V. Petkaus pagrindinėje mokykloje vyko rajoninis bendrojo ugdymo mokyklų 7-9 klasių mokinių dorinio ugdymo protų mūšis, kurį organizavo Raseinių rajono švietimo centras bei Raseinių V. Petkaus pagrindinės mokyklos dorinio ugdymo mokytojos. Renginyje dalyvavo aštuonios komandos. Tokiame renginyje mūsų progimnazijos 7-8 klasių mokiniai dalyvavo antrą kartą.

Padėka už dalyvavimą 7-9 klasių mokiniams dorinio ugdymo konkurse - protų mūšyje

Šią dieną ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje daug dėmesio skiriama knygai, nes šiame informacijos gausos, skubos ir lėkimo amžiuje knygos padeda neskubėti. Atsivertęs knygą ir pasinėręs į ramią jos gelmę, imi tikėti, kad nebereikės it akis išdegus pulti prie abejotinos svarbos darbų.