Renginiai

2018-2019 m.m. įgyvendintų Etwinning projektų apžvalga

Šiais mokslo metais Šaltinio progimnazijos anglų k. mokytojos A. Abromavičienė, L. Ivoškienė, L. Vaigauskienė, J. Marcinkienė ir jų mokiniai sėkmingai įgyvendino 9 nacionalinius ir tarptautinius etwinning projektus. 
 
5c klasės mokiniai stebėjo rudenį ir mokėsi su rudeniu susijusius žodžius projekte „Autumn Spies“. 6b klasės mokiniai mokėsi rūšiuoti šiukšles į atitinkamas rūšiavimo dėžes, kurti naujus produktus iš antrinių žaliavų, stebėti aplinką ir rūšiavimo mokyti savo draugus ir šeimos narius projekte „Your Mess is Mine“. Projekto veiklos buvo integruojamos ir į kitus mokomuosius dalykus (mokyt. G. Barakauskienė, L. Žurkauskienė, R. Turskienė). 6c klasės (I gr.) mokiniai dalyvavo projekte „My Town/City“ ir sukūrė asmeninius prisistatymus Twinspace paskyroje, o integruotų pamokų su IT (mokyt. V. Drungėlienė) metu sukūrė Kalėdinius pasveikinimus, atvirlaiškius su Raseinių vaizdais ir aprašymu, kūrė filmukus, kurie supažindino projekto partnerius su žymiausiais Lietuvos rašytojais ir dailininkais. 6c klasės (II gr.) mokiniai įsitraukė į projektą „Let‘s Take Care of our Loving Pets“, kuriame kartu su projekto partneriais keitėsi informacija apie savo augintinius, mokėsi apie gyvūnų rūšis ir ypatumus, diskutavo, kodėl kai kurie žmonės atsisako savo augintinių ir kokių atsakomybių turi imtis žmonės, laikantys augintinį namuose. 7a ir 7c klasių mokiniai susipažino su Europos šalimis (Suomija, Italija, Ispanija) ir praturtino anglų kalbos žodyną (pagal BP) apie save, jaunimo gyvenimo stilius, šalis, keliones ir turizmą, vykdydami projekto „Teenagers Make Europe“ veiklas. Išmoko susikurti paskyrą Twinspace platformoje ir savarankiškai dalyvauti projekto forumuose ir naudotis programėlėmis lino ir padlet. 8a ir 8c mokiniai dalyvavo projekte „Young Biography Writers“, kuriame mokėsi rašyti pasirinkto įžymaus žmogaus biografiją, kurti kompiuterinius žaidimus. O žaisdami projekto partnerių sukurtus žaidimus, sužinojo pagrindinius gyvenimo faktus apie visus projekto dalyvių pasirinktas įžymybes. 8b klasė dalyvavo projekte „Let‘s Be Nice“, kurio metu  mokėsi atpažinti patyčias įvairiose aplinkose ir tinkamai į jas sureaguoti. 2c ir 3d klasių mokiniai ir jų  mokytojos L. Vaigauskienė, J. Marcinkienė įgyvendino projekto „Internetinė pradinuko laboratorija“ veiklas: kūrė projekto logotipus, informatikos užduotis, skaitė užkoduotus laiškus, išbandė partnerių pasiūlytas programas. Projekto dalyvių (Lietuvos mokyklų) mokytojos dalyvauja projekte „Informatika pradiniame ugdyme“. Taigi šis etwinning  projektas buvo puiki mokykla ir gerosios patirties dalybos. 2c klasės mokiniai ir mokytoja L. Vaigauskienė dalyvavo projekte „4 Seasons“, kuris truko kalendorinius metus. Mokiniai stebėjo gamtą, fiksavo pokyčius visais metų laikais, dainavo dainas apie kiekvieną metų laiką, supažindino projekto partnerius su Lietuvos valstybinėmis ir kalendorinėmis šventėmis.

Projektinės veiklos įtraukia visus mokinius į kūrybines, savirealizavimo, tobulėjimo, žinių įgijimo, mokymosi bendradarbiauti veiklas, skatina kurti naujus santykius su mokyklomis ir jų bendruomenėmis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Dėkojame mokiniams, kurie aktyviai, savanoriškai ir rezultatyviai dalyvavo projektinėse veiklose.
  
Šaltinio progimnazijos mokytojos: A. Abromavičienė, L. Ivoškienė, L. Vaigauskienė

 
Ankstesnės naujienos


Mokykloje gegužės 30 dieną vyko 1-4 klasių mokinių, lankančių krepšinio užsiėmimus, krepšinio šventė, kurioje svečiavosi  ir vaikučių tėveliai. Būsimieji krepšininkai rodė išmoktus krepšinio technikos elementus, varžėsi su draugais estafetėse, atliko įvairius metimus į krepšį. 

Gegužės 23 d. Raseinių Šaltinio progimnazijos PUG auklėtiniai, 4c klasės mokiniai, mokytojos ir pagalbos mokiniui specialistės dalyvavo pasaulinėje akcijoje „Pamoka lauke“, kurios metu ketvirtokai supažindino PUG auklėtinius su mokyklos teritorijos erdvėmis ir jose augančiais augalais. 

Gegužės 31 dieną pradinių klasių mokiniai pradėjo nepamokine veikla, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Klasėse vyko filmuko ,,Vaikų teisės ir pareigos" peržiūra, diskusija, po kurios klasių duris papuošė spalvingi aitvarai, nešantys vaikų teises ir pareigas. 

1-4 klasių mokinių dailyraščio konkursas "Plunksnelė"

1-4 klasių mokinių dailyraščio konkurso "Plunksnelė" laureatai: Adrija Petrokaitė, 1 b klasė, Urtė Juškytė, 2 c klasė, Adrija Šilvaitė, 3a klasė Medėja Vaitkevičiūtė, 4a klasė. 

Konkursą organizavo pradinių klasių mokytojos: G. Matusevičienė ir A. Čepauskienė

 

Gegužės 29 d. mūsų mokykloje svečiavosi vaikai iš Raseinių l./d. ,,Saulutė'' PU grupės ,,Boružėlės''. Palydėjo PU pedagogė Aurelija K. ir jos padėjėja Jūratė D. Apsilankė pamokoje, kur būsimi pirmokai sėdėjo suole, matavosi kuprinę. Vėliau susipažino su 3D klase, kurioje pažiūrėjo filmuką ,,Pikti paukščiai''.