Renginiai

Saugaus interneto savaitė

Saugesnio interneto diena - tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Saugesnio interneto diena 2020-aisiais metais vyko vasario 11 d. (antradienį), bet Raseinių Šaltinio progimnazijoje šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyko visą savaitę. Buvo suorganizuota teminė akcija „Saugesnio interneto savaitė“.

Nuo ankstyvo pirmadienio ryto mokinius saugiau elgtis internete skatino trečiame aukšte eksponuojami bendraamžių sukurti plakatai. Mokiniai kūrybingai pažvelgė į šiuolaikines interneto grėsmes. Mokinių kūrybiniai darbai turi išliekamąją vertę ir puošia įvairias mokyklos erdves. Visą savaitę IT pamokų metu mokiniai atliko saugaus elgesio internete testą, esantį svetainėje https://www.draugiskasinternetas.lt/, vyko diskusijos saugaus interneto tema.

Antradienį mokyklos TV pertraukų metu buvo demonstruojama pateiktis saugaus interneto tema su konkrečiais patarimais, taip pat klasių komandos savo žiniomis varžėsi Kahoot viktorinoje. Džiugu pastebėti, kad, nepriklausomai nuo amžiaus grupės, mokiniai žino saugaus elgesio internete taisykles, geriausi žinovai yra 7a, 6a, ir 5c klasių komandos.

Džiaugiamės, kad anglų kalbos mokytojos taip pat prisijungė prie saugaus interneto savaitės, jų pamokose sukurtus mokinių darbus visi galėjome pamatyti mokyklos 2a.

Savaitės pabaigoje vyko informacinių technologijų olimpiada 5-8 klasių mokiniams, kurios tikslas – skatinti mokinius domėtis ir intensyviau naudoti informacines technologijas, parodyti mokiniams informacinių technologijų teikiamus privalumus. Olimpiadoje net 3 valandas rungėsi 34 mokiniai. Sveikiname nugalėtojus: 5-6 klasių grupėje – Artas Dambrauskas, Elzė Rauličkytė, Emilija Budraitytė, o 7-8 klasių – Gabrielius Dieninis, Daimonas Jocys, Rokas Antanavičius, Marijus Galkauskas.

Būkime saugūs internete!

IT mokytojos Silva ir Vilma

 
Ankstesnės naujienos


Progimnazijoje lankėsi Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijos mokytojai. Šaltiniečiai supažindino kolegas su patyriminiu ir integruotu ugdymu pamokose, projektinėje veikloje, neformaliajame ugdyme. 

Vasario 15 d. mokyklos jaunieji šauliai dalyvavo organizuotame rajoniniame pėsčiųjų žygyje „Kartu su Lietuva“. Žygis buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 102-osioms metinėms atminti. 

Sausio 27-ąją daugelis Europos ir pasaulio šalių minėjo Tarptautinę Holokausto dieną, kurios metu atkreipiamas  visuomenės dėmesys į nacistinės Vokietijos vykdytą masinį žydų naikinimą.

Sausio 11 d. Vilniuje vyko tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ skirtas sausio 13-sios aukoms atminti. Bėgime tarp 9 tūkstančių įvairaus amžiaus bėgikų iš Lietuvos ir užsienio, tarp jų – Lietuvos bei sąjungininkų valstybių karių, šaulių, dalyvavo ir mūsų progimnazijos jaunieji šauliai.

Jau devintą kartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojama akcija ,,Knygų Kalėdos“ kvietė visus dovanoti knygas.