Renginiai

Tarptautinės Holokausto dienos atgarsiai mūsų mokykloje

Sausio 27-ąją daugelis Europos ir pasaulio šalių minėjo Tarptautinę Holokausto dieną, kurios metu atkreipiamas  visuomenės dėmesys į nacistinės Vokietijos vykdytą masinį žydų naikinimą.

Šiai dienai paminėti mokyklos multifunkciniame centre, talkinant Raseinių krašto istorijos muziejui, surengta knygų paroda „2020-ji - Vilniaus Gaono ir žydų istorijos metai“. Kviečiu mokyklos bendruomenę bei mokinių tėvelius iki vasario 12 d. aplankyti minėtą parodą ir susipažinti su žydų gyvenimo realybe. 

Sausio 30 d.  mokyklos multifunkciniame  centre lankėsi Raseinių krašto istorijos muziejaus specialistė Lina Kantautienė,  kuri pristatė savo  knygą  „Raseinių krašto žydai“.

Edukacinėje popietėje dalyvavo 7-8 kl. atstovai. Popietės metu viešnia papasakojo apie paruošiamuosius darbus renkant medžiagą knygos rašymui, apie sunkumus ir geranorišką pagalbą, apie iškiliausius Raseinių krašto žydus, pakomentavo ne vieną nuotrauką, kuri rado vietą minėtoje knygoje.

Mokiniai susidomėję klausėsi, vartė knygos puslapius. Manau, kad ne vienoje jaunoje  širdelėje įsižiebė neapykanta naciams, pagarba žydų tautai ir žydus gelbėjusiems pasaulio teisuoliams.

Bibliotekininkė Ida Matelienė
Ankstesnės naujienos


Sausio 11 d. Vilniuje vyko tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ skirtas sausio 13-sios aukoms atminti. Bėgime tarp 9 tūkstančių įvairaus amžiaus bėgikų iš Lietuvos ir užsienio, tarp jų – Lietuvos bei sąjungininkų valstybių karių, šaulių, dalyvavo ir mūsų progimnazijos jaunieji šauliai.

Jau devintą kartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojama akcija ,,Knygų Kalėdos“ kvietė visus dovanoti knygas. 
 

Artėjant metų pabaigai, apmąstome nuveiktus darbus, mintyse dėliojame padėkos žodžius artimiesiems ir tiems žmonėms, kurie kasdienybės sūkuryje nuoširdžiai atlieka darbus ar suteikia laimės kitiems. Gerumo nepaliesi. Jį gali tik pajusti, gali duoti kitam. Gerumas – tai toks žodis, kuriame telpa viskas: parama, pagalba, draugystė, padėka.

Mokykloje baigėsi Mokinių tarybos inicijuotas projektas „Aš galiu“. Jame dalyvavo vyresniųjų klasių Mokinių tarybos nariai. Projekto metu buvo mokomasi savanorystės pagrindų. 

,,Matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis.“ (A. de Sent Egziuperi)
Šaltinio progimnazijos mokiniai ir mokytojai nuoširdžiai dėkoja Raseinių miesto vietos veiklos grupei ir projekto partneriui Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui už ,,Avilio“ teatro spektaklį ,,Mažasis princas“, ugdantį mažo žmogaus socialines-emocines kompetencijas, formuojantį požiūrį į vertybes, aplinką, kurioje gyvena.

Pavaduotoja ugdymui V. Tamošaitienė