Renginiai

Respublikinis konkursas ,,Pirmyn į praeitį''

Taip vadinasi Raseinių Šaltinio progimnazijoje kovo 4 d. įvykęs jau septintasis Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų, turinčių Šaltinio vardą, ir Raseinių rajono  bendrojo ugdymo mokyklų 7-8 klasių mokinių istorijos žinių konkursas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti. Be dviejų šeimininkų komandų šiemet konkurse dalyvavo dar 4 komandos iš Girkalnio pagrindinės mokyklos, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos, Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos ir Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos.
Konkurso nuostatai deklaruoja, kad praeityje sukaupta milžiniška žmonijos patirtis nereikalinga pačiai sau – praeičiai – jos iškovojimai reikalingi patvirtinti dabarties darbams ir tvarios ateities kūrybai – taigi, būtent, tokiu principu vadovaujantis ir buvo sudarinėjamos užduotys iš Lietuvos ir visuotinės istorijos, pradedant civilizacijų aušra ir baigiant naujųjų amžių pradžia. Daugiausiai būta užduočių apie tuos istorinius reiškinius ir asmenybes, kurie domina dabarties visuomenę, kurie vienaip ar kitaip yra svarbūs šiuolaikinės visuomenės politiniam ir kultūriniam gyvenimui suprasti.

Rezultatai parodė, kad tokią aktualizuotą senovės ir vidurinių amžių istoriją šiemet geriausiai išmanė Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos ir Raseinių Šaltinio progimnazijos I ir II komandos septintokai ir aštuntokai. Jie surinko daugiausiai taškų ir čia nurodyta tvarka pasidalijo I– III vietomis. 

II vietos diplomas Šaltinio progimnazijos 1 komandai iš istorijos žinių konkurso ,,Pirmyn į praeitį''
III vietos diplomas Šaltinio progimnazijos 2 komandai iš istorijos žinių konkurso ,,Pirmyn į praeitį''

Jonas Janušas, Raseinių Šaltinio progimnazijos istorijos mokytojas

 
Ankstesnės naujienos


Kovo 1-ąją švenčiame kalendorinio pavasario pradžią, o 4-ą dieną - Kazimierines. Todėl trečiadienį mokykloje linksmai šurmuliavusi tradicinė Kaziuko mugė pavasariškai nuteikė ne vieną. 

Vasario 27 dieną Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko Raseinių rajono ir respublikos Šaltinio vardo bendrojo ugdymo mokyklų pradinių (3-4) klasių mokinių kūrybinio konkurso „Augu su pasaka“ pasakų aptarimo ir laureatų apdovanojimų renginys. 

Vasario 19 dieną į Kauno „Nuaro“ gyvūnų prieglaudą 4-8 klasių mokinių grupė nuvežė paaukotas lėšas, gyvūnų maistą, kraiką ir kitus įvairius priedus: žaislus, pirštines, paklotėlius ir kt. Akcijoje aktyviai dalyvavo mokyklos mokiniai, jų tėvai, mokytojai ir kiti bendruomenės nariai, iš viso – 68 žmonės. 

Saugesnio interneto diena - tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Progimnazijoje lankėsi Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijos mokytojai. Šaltiniečiai supažindino kolegas su patyriminiu ir integruotu ugdymu pamokose, projektinėje veikloje, neformaliajame ugdyme.