Renginiai

Birželio 14 d. Lietuvoje minima Gedulo ir vilties diena Pilietinė iniciatyva „Vilties aitvaras“

Kaip ir kasmet Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuoja Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos minėjimą. Šiemet minime 79-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Šaltinio progimnazija prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Vilties aitvaras“. Aitvaras kaip simbolis, kaip ir žmonių svajonės. Žmonių, kurie buvo ištremti, prarado Tėvynę, namus, artimuosius ir  laisvę. Tačiau vilčių ir svajonių niekas negalėjo atimti. Mokiniai ne kartą įvairiuose susitikimuose girdėjo apie masinius trėmimus į Sibirą, ten išgyvenusius žmones, gražiausius savo vaikystės ir jaunystės metus atidavusius amžinojo įšalo žemei, istorijos ir lietuvių literatūros pamokų metu skaitė tremtinių atsiminimus. Visi žinome, kad stipriausias jų troškimas buvo, kad išgyventų jų šeimos, kad galėtų kada nors dar sugrįžti į Lietuvą, visada tikėjo, kad sugrįš į gimtuosius namus. 

Į pilietinę iniciatyvą „Vilties aitvaras“ aktyviai įsijungė Šaltinio progimnazijos meno būrelių vaikai, sukurdami įvairia technika darbus. Būrelių vadovės: Rita Barauskienė, Gintarė Norkienė, Rasa Tytmonaitė.

V. Tamošaitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Ankstesnės naujienos


Gegužės 19 d. Šaltinio progimnazijoje nuotoliniu būdu vyko dailyraščio konkursas ,,Plunksnelė". Konkurse dalyvavo 1-4 klasių mokiniai. Dailyraščio konkurso "Plunksnelė 2020" laureatai: Ugnė Klimaitytė, 1b klasė, Jokūbas Beresnevičius, 2b klasė, Urtė Juškytė, 3c klasė, Viltė Žukauskaitė, 4a klasė.

Konkursą organizavo pradinių klasių mokytojos: A. Čepauskienė ir G. Matusevičienė

Žmogaus protas viską atrakina trimis raktais - skaitmeniu, raide, nata. Žinoti, mąstyti, svajoti. Tai apima viską. V. Hugo

Taip vadinasi Raseinių Šaltinio progimnazijoje kovo 4 d. įvykęs jau septintasis Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų, turinčių Šaltinio vardą, ir Raseinių rajono  bendrojo ugdymo mokyklų 7-8 klasių mokinių istorijos žinių konkursas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti. 

Kovo 1-ąją švenčiame kalendorinio pavasario pradžią, o 4-ą dieną - Kazimierines. Todėl trečiadienį mokykloje linksmai šurmuliavusi tradicinė Kaziuko mugė pavasariškai nuteikė ne vieną. 

Vasario 27 dieną Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko Raseinių rajono ir respublikos Šaltinio vardo bendrojo ugdymo mokyklų pradinių (3-4) klasių mokinių kūrybinio konkurso „Augu su pasaka“ pasakų aptarimo ir laureatų apdovanojimų renginys.