Renginiai

Sveikos gyvensenos iniciatyvų savaitė „Aktyviai, draugiškai, sveikai“

Rugsėjo 14 -22 dienomis Raseinių Šaltinio progimnazijoje buvo organizuojama Sveikos gyvensenos iniciatyvų savaitė „Aktyviai, draugiškai, sveikai“. Pirmąją dieną progimnazijos Mokinių taryba mokyklos erdves papuošė plakatais-kvietimais, raginančiais visą mokyklos bendruomenę įsijungti į numatytas sveikatinimo veiklas. 

Visas dienas mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai buvo raginami į progimnaziją keliauti pėsčiomis arba rinktis įvairias bemotores transporto priemones. Siekiant paakinti visus į mokyklą keliauti neteršiant gamtos, buvo organizuotas konkursas ,,Kas išradingiau”. Mokyklos direktorė į darbą atvyko dviračiu lydima pradinių klasių mokinių, direktoriaus pavaduotojos dviračio krepšelis buvo pilnas vaisių ir kvietė visus vaišintis, mokiniai savo transportą puošė ryškiaspalviais kaspinais, žibintais, priešmokyklinio ugdymo vaikai atkeliavo su paspirtukais. Nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir knygomis apie gamtą.

Vieną dieną kūno kultūros mokytojai kvietė ypač aktyviai praleisti pertraukas – apibėgti mokyklą, įveikti šaltiniečių kliūčių ruožą, dalyvauti Solidarumo bėgime. Kliūčių ruožą daugelis bandė net po keletą kartų. Visos klasės dalyvavo akcijos iššūkyje „Apibėk mokyklą“. Vyresnieji bėgo, o mažiausieji, mėgaudamiesi saulėtu ir šiltu oru, tipeno sparčiu žingsniu. Į klases mokiniai sugrįžo  žvalesni ir linksmesni.

Pradinių klasių mokiniai vieną dieną paskyrė susipažinti su Raseinių miesto žaliosiomis erdvėmis ir Dubysos regioninio parko teritorija. Vaikščiodami žaliaisiais takais mokėsi pažinti gamtą, saugaus elgesio gatvėse ir parkuose, žaidė judriuosius žaidimus ir mėgavosi rudeniniais saulės spinduliais.

Padedant technologijų mokytojai, 5-8 klasių mokiniai vieną dieną valgykloje ruošė vaisių ir daržovių degustacijas, o pradinukai skanavo sveikus daržovių ir vaisių užkandžius klasėje.

Visuomenės sveikatos specialistė net kelias dienas ypač didelį dėmesį skyrė mokydama vaikus asmens higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Biologijos mokytoja inicijavo veiklą oro kokybei gerinti. Ji su pirmų klasių mokiniais mokyklos teritorijoje pasodino ąžuolą, o dar apie 2000 medelių pasodins Viduklės girininkijos miške.

Po Solidarumo bėgimo ir įveikę šaltiniečių kliūčių ruožą  vaikai liejo emocijas: ,,- Ar jau viskas? Dar norėčiau.“

Vaikščiodami po parko augalų labirintą, atpažinę čiobrelius, mėtas ir nusiskynę augalų šakeles, nešė mokytojai ir sakė: ,,- Čia jums, arbatai.“ O eidami atgal į mokyklą teiravosi, ar čia dar sugrįš.

Tuščios vaisių lėkštės ir pintinės parodė, kad vaikai valgo vaisius ir daržoves, tik reikia jas išradingai pateikti.

Ši akcija tik nedidelė dalis progimnazijos veiklos, skatinančios mokyklos bendruomenės narius siekti fiziškai aktyvios, fizinei ir psichinei sveikatai palankios gyvensenos.

 
Ankstesnės naujienos


ENO organizacija („Environment online“) kviečia visas mokyklas ir jų mokinius dalyvauti Pasaulinėje medžių sodinimo dienoje, kuri vyksta rugsėjo 21 dieną! Šią dieną mūsų progimnazijos pirmokai pasodino ąžuolą-tvirtybės ir ilgaamžiškumo simbolį. Ąžuolą ir dar 2012 medžių dovanojo Austrijos įmonė „Vresh-Clothing“, vykdanti tvarią ir tausojančią gamybą.

Birželio 18 dieną į Šaltinio progimnaziją rinkosi 8 klasių mokiniai, jų klasės vadovai, tėveliai, mokytojai į Atsisveikinimo su mokykla šventę. Skambučio melodija nuskambėjo kaip visada, tačiau neįprastai tuščioje mokykloje, aktų salėje. Tai nesutrikdė šventinės nuotaikos. Juk nueitas prasmingas pažinimo, atradimų, buvimo bendruomenėje kelias. 

Kaip ir kasmet Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuoja Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos minėjimą. Šiemet minime 79-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Gegužės 19 d. Šaltinio progimnazijoje nuotoliniu būdu vyko dailyraščio konkursas ,,Plunksnelė". Konkurse dalyvavo 1-4 klasių mokiniai. Dailyraščio konkurso "Plunksnelė 2020" laureatai: Ugnė Klimaitytė, 1b klasė, Jokūbas Beresnevičius, 2b klasė, Urtė Juškytė, 3c klasė, Viltė Žukauskaitė, 4a klasė.

Konkursą organizavo pradinių klasių mokytojos: A. Čepauskienė ir G. Matusevičienė

Žmogaus protas viską atrakina trimis raktais - skaitmeniu, raide, nata. Žinoti, mąstyti, svajoti. Tai apima viską. V. Hugo