STEAM

Pamoka kitaip

Raseinių Šaltinio progimnazijos 4b ir 4d klasės mokinių išvyka į UAB Raseinių šilumos tinklai katilinę pagal projektą „UAB Raseinių vandenys, UAB Raseinių šilumos tinklai ir UAB Raseinių komunalinės paslaugos įtaka žmonių gyvenimo sąlygų gerinimui ir kiekvieno mokinio asmeninė atsakomybė prisidedant prie švaresnės aplinkos saugojimo“.
Tikslas. Skatinti mokinių pažintines ir karjeros ugdymo kompetencijas.
Uždaviniai:
1.    Įvardins 2 priežastis, kuriomis UAB „Raseinių šilumos tinklai“ katilinė daro įtaką žmonių gyvenimo sąlygų gerinimui;
2.    Išskirs kompetencijas reikalingas, norint dirbti šioje srityje.

Mokiniai išvykos metu turėjo išsiaiškinti, kokias pagrindines funkcijas atlieka katilinė, kam ji reikalinga, kas būtų, jeigu ji staiga sugestų, užsidarytų, ko reikia, kad žmogus galėtų dirbti katilinėje, kokius darbus atlieka joje dirbantys žmonės. Klausydamiesi Raseinių katilinės meistro Gedimino Karpo pasakojimo apie katilinę, mokiniai sužinojo, kada ji įkurta, kokie katilai buvo pradžioje, kaip katilinė atsinaujino, kokiu kuru šiuo metu yra kūrenama katilinė ir kodėl tai naudinga miesto gyventojams.

Mokiniai sužinojo, kokių žinių reikia įgyti, norint dirbti šioje srityje. Pamatė kuro, kuriuo yra kūrenama katilinė, sandėlius, kaip tas kuras paduodamas į katilus, taip pat turėjo galimybę pamatyti procesus, kurie vyksta pačiuose katiluose.

Išvykos metu mokiniai susipažino su naujomis sąvokomis, turėjo galimybę atlikti matematinius skaičiavimus, susipažino su degimo procesu ir katilinės valdymo ypatumais, miesto plano makete, esančiame katilinės valdymo patalpoje, tyrinėjo ir atrado savo mokyklą bei gyvenamąją vietą, taip pat sudėliojo maršrutą, kuriuo parėjome atgal į mokyklą.

Mokiniai buvo susidomėję, tai parodė klausimų gausa. Dalinosi sąvokomis, kurias sužinojo: celiuliozė, ligninas, transporteris ir. kt., džiaugėsi, pamatę degimo bei kuro padavimo į katilą procesus.

Mokytojos: Jolita Marcinkienė, Viktorija Globienė

 
Ankstesnės naujienos


3c klasės mokiniai konstravo robotukus, panaudodami vienkartinius popieriaus indelius, baterijas ir spalvotus pieštukus, pasitelkę savo kūrybiškumą ir racionalų mąstymą.