Ugdymas karjerai

Kokių profesijų atstovų reikės 2018-2020 m.? Universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų pliusai ir minusai? Kaip mokyklos galėtų padėti mokiniams renkantis karjerą. Mokytojų vaidmuo renkantis profesiją? Į šiuos ir kitus mokytojams, mokiniams ir jų tėvams klausimus atsakinėjo Gintaras Sarafinas, įmonės Žurnalistinių tyrimų ir konsultacijų grupės, VšĮ vadovas, žurnalo „Reitingai“, redaktorius.

Kovo 9 dieną 13 mokinių iš 7a, 8a ir 8d klasių kartu su dailės mokytoja Rasa Tytmonaite vyko į Kauno taikomosios dailės mokyklą, į karjeros dieną „Atrask save“. Ten mokiniai turėjo galimybę iš arti susipažinti  su fotografo, baldžiaus, juvelyro, keramiko, interjero apipavidalintojo, vizualinės reklamos gamintojo, logisto - ekspeditoriaus specialybėmis.

Gegužės 6 d. mokykloje vyko Karjeros ugdymo diena – nepamokinės veiklos diena 5-8, 10 kl. mokiniams:
1.    Klasių vadovai kartu su mokiniais pildė individualius ugdymo karjerai planus, atliko karjeros tinkamumo testus;
2.    Vyko užsiėmimai pagal suplanuotas klasių individualias veiklas;
3.    Refleksija - vaizdinės medžiagos rengimas ir eksponavimas.

Kovo 17 d. dešimtokai susitiko su Kauno Karaliaus  Mindaugo profesinio mokymo centro ugdymo karjerai koordinatoriumi Ignu Juškevičiumi.

Būsimą profesiją paprastai išsirenkame jau mokykloje. Kaip teisingai pasirinkti, kaip sužinoti, ar ji būtent tau tinkama, ar baigęs mokymąsi ar studijas, gausi darbą? Rasti atsakymus į visus jautrius klausimus dėl profesijos pasirinkimo jaunuoliams padeda mokyklose dirbantys profesijos konsultantai, psichologai, mokytojai.

Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis. Jiems ir skirta tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda STUDIJOS, supažindinanti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.