Ugdymas karjerai

Kaip mokykla padeda mokiniams planuoti būsimą darbo karjerą

Būsimą profesiją paprastai išsirenkame jau mokykloje. Kaip teisingai pasirinkti, kaip sužinoti, ar ji būtent tau tinkama, ar baigęs mokymąsi ar studijas, gausi darbą? Rasti atsakymus į visus jautrius klausimus dėl profesijos pasirinkimo jaunuoliams padeda mokyklose dirbantys profesijos konsultantai, psichologai, mokytojai.  

Kai nuolat kinta ne tik darbo vietos pobūdis, bet ir profesijų paklausa, o konkurencija tarp darbuotojų vis didėja, kryptingas karjeros žingsnių planavimas tampa ypač svarbus. Būtent mokykla yra pagrindinė švietimo įstaiga, teikianti profesinio orientavimo paslaugas. Pirmoji, prioritetinė, – tai ugdymas karjerai: mokiniai mokomi savarankiškai planuoti savo karjerą. Kita paslauga – profesinis informavimas, kai mokiniams sudaromos sąlygos daugiau sužinoti apie mokymosi galimybes, apie profesijų pasaulį ir įvairias galimybes. Trečioji paslauga – profesinis konsultavimas, padedantis susivokti, geriau suprasti savo asmenines savybes, tinkamas vienokiai ar kitokiai profesijai.   

Mokyklose karjeros ugdymas paprastai integruojamas į kitus dalykus, ypač į pasirenkamuosius, mokiniams įvairiomis priemonėmis sudaromos sąlygos geriau susipažinti su profesijomis, atsakingiau pasirinkti būsimą darbo sritį ar profesiją.   

Kaip mokykla padeda mokiniams planuoti būsimą darbo karjerą, apie tai išsamiai TV3 laidoje „2x2“. Apie mokymąsi ir karjerą“.

TV3 laida „2x2. Apie mokymąsi ir karjerą“ rodoma kiekvieną penktadienį 18.20 val., kartojama sekmadieniais arba per TV3play.lt jums patogiu metu.

 
Ankstesnės naujienos


Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis. Jiems ir skirta tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda STUDIJOS, supažindinanti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.