Renginiai

Kaziuko mugė

Kovo pirmąją švenčiame kalendorinio pavasario pradžią. Penktadienį mokykloje linksmai šurmuliavusi tradicinė Kaziuko mugė pavasariškai nuteikė ne vieną. Ši linksma šventė  pakvietė ilgai derėtis ir kišenes pilnas prisidėti.

O prisidėti tikrai buvo ko. Visą savaitę, o gal ir ilgiau, pradinukai (ir jų tėveliai) suko galveles, ką čia padaryti savo mažomis rankelėmis. Ir sugalvojo, ir padarė, ir prigamino - net gražu buvo žiūrėti. Nustebino prekių gausa, pardavėjų išradingumas, pirkėjų mokėjimas derėtis...

Visi liko patenkinti. Smagu skaičiuoti, kiek pinigėlių suprekiavo, ar gavo pelno, kaip išpardavė visas gėrybes. Kaip puiku, kad pavasaris į mokyklą atneša tokią smagią šventę!

Vitalija Barakauskienė ir Žydrūnas Kapočius

 
Ankstesnės naujienos


Taip vadinasi Raseinių Šaltinio progimnazijoje kovo 4 dieną įvykęs jau trečiasis Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų, turinčių Šaltinio vardą, ir Raseinių rajono bendrojo ugdymo mokyklų respublikinis 7-8 klasių mokinių istorijos žinių konkursas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Be dviejų šeimininkų komandų šiemet konkurse dalyvavo 10 komandų iš Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos (I ir II-oji komandos), Betygalos Maironio vidurinės mokyklos, Ilgižių mokyklos – daugiafunkcio centro, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos, Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos, Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos (I ir II-oji komandos).

Rajoninės šachmatų varžybos

Vasario 25 d. vyko Raseinių rajono bendrojo ugdymo mokyklų 5 – 12 kl. mokinių olimpinio festivalio šachmatų varžybos, kuriose dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai. Iškovota 2 vieta. Komandą sudarė: Domas Budraitis 4b, Haroldas Bartusevičius 7a, Mantas Kančauskas 7c ir Viktorija Bendžiūtė 7c. Į varžybas lydėjo kūno kultūros mokytojas A. Globys.

Vasario 25 d. Raseinių Šaltinio progimnazijos aktų salėje vyko meninio skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo jubiliejui. Jame dalyvavo 12 pradinių klasių mokinių. Skaitovai varžėsi dvejose amžiaus grupėse (1-2 kl. bei 3-4 kl.). 1-2 klasių tarpe III-ąją vietą laimėjo Liepa Juškaitė (1a klasė), II-ąją –Martynas Saunoris (2a klasė), I-ąją – Emilija Miniotaitė (2c klasė). 3-4 klasių tarpe III-ąją vietą laimėjo Miglė Vaičikauskaitė (4a klasė), II-ąją – Gabrielė Banytė (3b klasė), I-ąją – Rokas Čepauskas (3a klasė). Nugalėtojai buvo apdovanoti mokyklos direktorės padėkomis. Pirmųjų vietų laimėtojai mokyklai atstovaus rajoniniame pradinių klasių meninio skaitymo konkurse „Gimtinės spalvos“. 

Vasario 24 d. vyko rajoninės BUM 3-4 ir 5-6 klasių ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs'' varžybos. Vyresnieji mokiniai rungėsi su V. Petkaus pagrindinės mokyklos rinktine,  žemesniųjų klasių  - su V. Petkaus pagrindinės mokyklos ir Ariogalos gimnazijos komandomis. Visose amžiaus grupėse šaltiniečius lydėjo sėkmė. Iškovotos pirmosios vietos, kurios atvėrė kelią atstovauti rajonui zoninėse varžybose. Sėkmės jiems!  

Šv. Valentino diena, arba kitaip dar vadinama įsimylėjėlių, meilės diena, Lietuvoje minima tik po nepriklausomybės atgavimo, nuo 1990 m. Lietuvos kultūros istorikai, etnografai mano, kad panaši šventė lietuvių kultūroje buvo gegužės 13 diena – meilės deivės Mildos diena.