Renginiai

Paskaita – viktorina „Maisto švaistymas“

5-6 kl. mokiniams vyko paskaita – viktorina „Maisto švaistymas“. Jos tikslas – skatinti vaikus nešvaistyti maisto, pirkti jo tik tiek, kiek reikia. Kalnai išmesto į sąvartynus maisto, kas penktas Lietuvoje badaujantis žmogus – tokie vaizdai, stebint ištrauką iš dokumentinio filmo, nepaliko nė vieno abejingo. O ar taupo maistą mūsų mokyklos mokiniai? Nuotaikingą interviu apie maisto švaistymą parengė mūsų jaunieji žurnalistai. Deja, dauguma vaikų lengva ranka išmeta prakąstą obuolį, nemažai maisto palieka lėkštėje, nė nesusimąstydami apie taupymą, apie tai, kad šiandien dar ne visi sotūs...

Popietėje netrūko gerų emocijų ir azarto: sveikatos biuro specialistė Indrė Klusaitė, buvusi mūsų mokyklos mokinė, parengė viktoriną apie maisto, energijos taupymą. Mokiniai puikiai prisiminė, kaip rūšiuojamos atliekos, tačiau klydo atsakydami į paprastus klausimus: ar, einant į parduotuvę, reikalingas pirkinių sąrašas; geriau valgyti marinuotus ar šviežius agurkus; kokią košę iš ryto valgyti? Na, o 6 c ir 6 d klasėms surinkus po lygiai taškų, į lemiamą kovą stojo komandų kapitonai, kurie turėjo vardinti vaisių pavadinimus. Nugalėtojais tapo 6 c kl. mokiniai, kurie buvo apdovanoti diplomu ir rašymo priemonėmis (nuotraukoje). 5 klasių tarpe laimėtojais tapo 5 b kl. mokiniai, kurie taip pat gavo atminimo dovanėles. Baigiantis renginiui, vaikų paklausus, ar dar švaistys maistą, pasigirdo vieningas – „ne!“

Neringa Viršilienė, lietuvių kalbos mokytoja
Ankstesnės naujienos


Šių metų kovo 10 d. 14.00 val. Šaltinio progimnazijoje vyko konkursas ,,Mokyklos talentai“. Džiugu, kad ši šventė patraukė ne tik mokinių, bet ir tėvelių dėmesį. Aktų salė buvo pilnutėlė žiūrovų, mokiniai atėjo palaikyti klasės draugų ir išrinkti labiausiai patikusį dalyvį. Tiek dalyvių, norinčių parodyti savo gebėjimus ir talentus, dar nebuvo! Konkursą vedė talentingi mokyklos skaitovai: Nojus Globys (6c kl.) ir Emilija Barakauskaitė, buvusi mūsų mokyklos mokinė (šiuo metu mokosi Prezidento Jono Žemaičio gimnazijoje). Susikaupę ir pilni jaudulio net 44 jaunieji talentai kantriai laukė pasirodymo. 

Būtent taip vadinosi projektas, kurį pristatė mūsų mokyklos 8a kl. mokiniai penkioliktoje Tarptautinėje moksleivių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos darbų bei projektų konferencijoje. Ji vyko Šiaulių universiteto bibliotekoje kovo 6 d. Šią konferenciją organizuoja Šiaulių Simono Daukanto gimnazija.

Mokyklos sveikinimai Raseinių rajono tarybos posėdyje

Kovo 11 dieną mūsų mokyklos 2c klasės mokinės Goda, Luknė, Justė ir Emilija dalyvavo iškilmingame Raseinių rajono tarybos posėdyje ir pasveikino posėdžio dalyvius Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio proga.

Kovo pirmąją švenčiame kalendorinio pavasario pradžią. Penktadienį mokykloje linksmai šurmuliavusi tradicinė Kaziuko mugė pavasariškai nuteikė ne vieną. Ši linksma šventė  pakvietė ilgai derėtis ir kišenes pilnas prisidėti.

Taip vadinasi Raseinių Šaltinio progimnazijoje kovo 4 dieną įvykęs jau trečiasis Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų, turinčių Šaltinio vardą, ir Raseinių rajono bendrojo ugdymo mokyklų respublikinis 7-8 klasių mokinių istorijos žinių konkursas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Be dviejų šeimininkų komandų šiemet konkurse dalyvavo 10 komandų iš Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos (I ir II-oji komandos), Betygalos Maironio vidurinės mokyklos, Ilgižių mokyklos – daugiafunkcio centro, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos, Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos, Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos (I ir II-oji komandos).