Renginiai

Interaktyvių ugdymo priemonių pristatymas

Lapkričio 11 d. mūsų mokykloje buvo paskelbta ne tik atvirų durų diena, bet buvo pristatinėjamos ir interaktyvios ugdymo priemonės. Tą dieną į mokyklą atvyko  Biznio mašinų kompanijos atstovai, kurie atsivežė ir pristatė mokiniams ir mokytojams 3D spausdintuvą, SMART interaktyvų stalą bei 3D klasę.

Jau seniai žinoma, kad mokymasis žaidžiant yra efektyviausia priemonė įgyti žinių. SMART interaktyvus stalas yra viena iš efektyviausių priemonių tai daryti, nes jis įtraukia vaikus į įvairias užduotis, parengtas žaidimų pagrindu, praplečia komandinio darbo galimybes, moko susitarti ir priimti sprendimus.

Jaunas žmogus jau mokykloje turi turėti galimybę susipažinti su 3D pasauliu – be ribų realizuoti savo fantazijas ir gabumus, tobulinant kasdienio naudojimo daiktus ir supančią aplinką, kuriant evoliucinius išradimus bei tuo pačiu tausojant natūralią gamtą ir jos išteklius. Proceso metu spausdinimo medžiaga (termoplastikas) yra įkaitinama, išlydoma ir plono siūlelio pavidalu per spausdinimo galvutę išliejama ant spausdinimo platformos, taip sluoksnis po sluoksnio yra formuojamas 3D spaudinys. Atspausdintas detales galima šlifuoti, poliruoti, dažyti. 3 D spausdintuvą mokykloje galima naudoti matematikos, fizikos, technologijų, geografijos ir kitose pamokose.

3D klasę galima sudaryti iš 150 3D objektų rinkinių daugeliui mokomųjų dalykų: pradinių klasių objektų rinkiniai, chemijai, biologijai, matematikai, anglų kalbai ir t. t. 3D objektai padeda įsisavinti ir suprasti pateikiamą informaciją daug greičiau ir efektyviau. Plataus mąsto tyrimai parodė, kad naudojant 3D objektus:

  • Po pamokos įsisavinama 86% informacijos ( be 3D – tik 56%);
  • Testų rezultatai yra 17% geresni;
  • 100% mokytojų absoliučiai arba beveik absoliučiai sutinka, kad 3D objektų naudojimas padeda įsisavinti pateikiamą informaciją;
  • 100% mokytojų sutinka, kad vaikai, naudodami 3D objektus supranta ir suranda naujų dalykų:
  • 100% mokytojų sutinka, kad 3D objektų naudojimas įtraukia mokinius ir jie skiria visą savo dėmesį pamokai;
  • 84% mokinių visiškai sutinka, kad 3D objektų naudojimas padidina galimybes suprasti ir išmokti.

UAB „Prezentacijų spektras“ mokykloje pristatė unikalią modulinę sistemą skirtą pradinio ugdymo technologijų dalyko medžio darbams. Mokiniai visų pertraukų metu su didžiuliu susidomėjimu ir noru pjaustė, tekino, šlifavo medį. Šios pristatytos priemonės labai šiuolaikiškos, universalios, saugios ir mobilios.

UAB „Mokslo technologijos“ demonstravo vandens, oro ir dirvožemio nešiojamos tyrimų laboratorijos, einstein gamtos mokslų laboratorijos galimybes. Prezentacijų metu mokiniai galėjo apžiūrėti ir išbandyti dantų apnašų modelį, akinius, skirtus alkoholio prevencijai, modelių rinkinį „Sveikas ir „negyvas“ plautis“, riebalų gabalų rinkinį ir kitas sveikatos prevencijai skirtas priemones.

Progimnazijoje pristatytomis priemonėmis buvo sužavėti mokiniai, su jomis išsamiai susipažinti, patyrinėti, turėjo galimybę visų dalykų mokytojai.

Šaltinio progimnazija yra suinteresuota ir ieško galimybių įsteigti aukščiausio lygio aktyvios technologijos 3D mokomųjų objektų klasę ir įsigyti kitų interaktyvių bei sveikatos prevencijai skirtų mokymo priemonių.
Ankstesnės naujienos


Raseinių Šaltinio progimnazijos 3c klasės mokinės Goda Lukoševičiūtė, Gunda Bražaitė ir Morta Gailiūtė 2015 m. lapkričio 6 dieną dalyvavo Lietuvos II-IV klasių mokinių pažintinėje-praktinėje konferencijoje „Sveikatos akademija“, kuri vyko Radviliškio rajono Baisogalos mokykloje-darželyje. Mokinės skaitė pranešimą „Žingsnis po žingsnio“, pristatydamos 5 įveiktus žingsnius sveikos gyvensenos link: judėjimą pėsčiomis, sveikų patiekalų gamybą, sportinę veiklą, aktyvią veiklą su tėveliais, patirties sklaidą.

Lietuvos futbolo federacijos ir FIFA projektas „Live Your Goals“, dar žinomas pavadinimu „Įgyvendink savo svajones“, pradėjo žengti savo pirmuosius žingsnius po šalies mokyklas. Šis projektas, siekiant vystyti bei populiarinti futbolą, yra skirtas mergaitėms, 1-8 klasių moksleivėms.

Spalio 23 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko respublikinė komandinė jaunųjų matematikų (5-6 klasių mokinių) olimpiada „Šaltinėlio“ taurei laimėti. Olimpiada organizuojama jau dvyliktą kartą. Ja siekiama skatinti mokinių domėjimąsi matematika, ugdyti jų kūrybiškumą, matematinę kultūrą ir mąstyseną.
Olimpiadoje dalyvavo trylika komandų. Tarp jų varžėsi svečiai iš Tauragės ir Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijų, Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos, Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos bei Klaipėdos „Vyturio“ pagrindinės mokyklos.

Raseinių Šaltinio progimnazija įsijungė į projekto „2015 Europos metai vystymuisi: Dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą“ Protų kovų konkursą. Šio konkurso tikslas – paskatinti ugdymo įstaigas paminėti 2015 – uosius Europos metus vystymuisi, įtraukti moksleivius į jiems patrauklią veiklą, suteikiančią žinių apie Lietuvos ir Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo politiką.

2015 m. Spalio 21 d. Šaltinio progimnazijoje vyko rajoninis 7-8 klasių anglų kalbos konkursas „Don‘t Worry, Be Happy“. Tai jau tradicija tapęs renginys, kurį ketvirtus metus organizuoja anglų kalbos mokytojos. Konkurse dalyvavo 6 komandos: 3 komandos iš Raseinių Šaltinio progimnazijos (7a klasė, mokytojos Lijana Ivoškienė ir Albina Abromavičienė, 7c klasė, mokytojos Albina Abromavičienė ir Aneta Gagilaitė ir 8c klasė, mokytojos Akvilė Daujotaitė ir Lijana Ivoškienė,) ir 3 komandos iš Raseinių rajono mokyklų (Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos, mokytojas Tomas Gužauskas, Šiluvos gimnazijos, mokytoja Angelė Galinaitienė ir Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos, mokytoja Aušra Šulinskienė). Konkurso tema – mada ir stilius.